Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

AgataP 08:53, 19 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Monia81 napisał(a)
Agatko piękne widoki z ogródka a pogoda niestety nie rozpieszcza nas w tym roku...


Monika, normalnie nie dało się posiedzieć w to lato na tarasie...
Beznadziejna pogoda, skorzystał tylko trawnik bo zielony całe lato...
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 08:58, 19 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
kasja83 napisał(a)
Agatko dołączam się do pogodowego focha. Wczoraj jedyny spoko dzień-to ja prosto po pracy pojechałam z dziećmi na basem i wróciłam prawie o zmierzchu. Jakiś grzyb zaczął mi toczyć buksy-więc zakładając, że może tylko wczoraj nie padać-po zmroku chodziłam i pryskałam te buksy.


W szkole u dzieciaków basenu nie ma, ale wożą chętne dzieci na basen do innej więc odpada mi jeżdżenie. Antek pływa już jak ryba, bo uczy się od kilku lat, a Zośka pójdzie na naukę w tym roku pierwszy raz.

Latem doceniam to że syn obyty z wodą

Buksy - czytałam że dopadła je choroba - jakieś zaćmienie
U mnie na razie nic nie zaobserwowałam, w razie czego wiosną może potraktuję je tym samym co kasztanowce - niszczy wszystkie dziadostwa z pokroju tych ssąco gryzących i starcza na długo. Na kasztanowce działa może nie w 100% ale za to na 2 lata.
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:14, 19 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Kawa napisał(a)
Agatko
u mnie jak u Ciebie
nic nie da się robić
jak jest pogoda jestem w pracy jak wracam zimno wieje i leje...


ale i tak masz pięknie warzywnik kipi


A tam kipi, w połowie już wywalone warzywa, ale mam też już swoje przemyślenia w jego kwestii... zimą będę planować
____________________
Z Pszenicznej...
tulucy 09:27, 19 wrz 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Agata, dziś powinno mi się udać wykopać te cholerne irysy... Nie pada od wczoraj i świeci słońce. Może je osuszy. Bo już mi głupio, tyle czasu to się zbiera.

Trawnik mam jak gąbka, taki nasiąknięty... I doniczki w kolejce.
U nas na basen wożą że szkoły, a na dodatkowy syn będzie sam chodził, blisko ma. Za to muzyczne zajęcia za daleko na pieszo i muszę oboje dowozić. I na koniec też. Ale co tam, niech mają, jak mogą i chcą.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
AgataP 09:44, 19 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
tulucy napisał(a)
Agata, dziś powinno mi się udać wykopać te cholerne irysy... Nie pada od wczoraj i świeci słońce. Może je osuszy. Bo już mi głupio, tyle czasu to się zbiera.

Trawnik mam jak gąbka, taki nasiąknięty... I doniczki w kolejce.
U nas na basen wożą że szkoły, a na dodatkowy syn będzie sam chodził, blisko ma. Za to muzyczne zajęcia za daleko na pieszo i muszę oboje dowozić. I na koniec też. Ale co tam, niech mają, jak mogą i chcą.


Łucja bez stresu, już Ci napisałam u Ciebie. Ale podziw mój wzbudzasz ciągłą pracą i dosadzaniem buszu roślinnego. Chciałabym to kiedyś zobaczyć
____________________
Z Pszenicznej...
tulucy 09:46, 19 wrz 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
A gdzie będziesz?

Spoko, byle nie padało.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
AniMa 10:33, 19 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
AgataP napisał(a)
Mam jeszcze pod kasztanowcem taką drynę, to połówka chyba 40 cm wysoka, co ciekawe z dnem. Dziurawym co prawda ale o dziwo ma dno. Nie wiem co z nią zrobimy, nawet nie chce mi się myśleć ile ona waży i jak ją mamy przestawić



Z tego cuda możesz poidełko dla ptaków zrobić albo małe ciurkadełko....


Doga super Wam wyszła.
W warzywniaku podobnie - miałam jeszcze tyle pomidorów i wszystkie w kilka dni szlag trafił - wywalone już... u mnie pietruszka się namnożyla tak, ze do pracy już wynosze....
Z codziennych działań ogrodowych to szukanie ślimaków i robienie im KILL BILLmasakra ile ich jest....nawet plastik oblegają i próbuja wcinać....
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Margarete 13:12, 19 wrz 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Pada u ciebie ? no nie mów a u mnie w ogóle

Żartowałam
Mnie też wnerwia tegoroczna pogoda...oglądałam zdjęcia z ub roku to 15 września miałam bujne róże-teraz niedobitki jakieś, całą gęba kwitnące zawilce - dziś jeden kwiatek w kępce a reszta w pąkach, a poza tym 17 września kąpałam sie u naszej Yolki znad jeziora razem z Karoliną, a w tym roku odpaliłam już kominek i zakładam podkoszulkę oraz ciepłe buty...no koszmar jakiś
Nie mówię juz o zaległosciach w ogrodzie bo nie ma kiedy co zrobić...leje i wieje a jak nie leje to ja akurat zostaje dłużej w pracy...

Buziaki !

Pieknie ci sie ta trzmielina przebarwia i warzywnik peka w szwach
Zazdroszcze tego warzywnika


____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
AgataP 13:25, 19 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Dawno już nie pamiętam takiego poranka - rosa i promienie słonka...
Zaglądałam na prognozę długoterminową to październik przywita nas słonecznie ( o ile nic się w tym fakcie nie zmieni)







____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 13:32, 19 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
AniMa napisał(a)


Z tego cuda możesz poidełko dla ptaków zrobić albo małe ciurkadełko....


Doga super Wam wyszła.
W warzywniaku podobnie - miałam jeszcze tyle pomidorów i wszystkie w kilka dni szlag trafił - wywalone już... u mnie pietruszka się namnożyla tak, ze do pracy już wynosze....
Z codziennych działań ogrodowych to szukanie ślimaków i robienie im KILL BILLmasakra ile ich jest....nawet plastik oblegają i próbuja wcinać....


Aniu kombinacje są przede wszystkim - jak to ruszyć, mąż chciał tylko sprawdzić a krzepy nie mogę mu odmówić i ... nawet nie drgnęła.
Będziemy sprawdzać na niej zasadę dźwigni a potem dumać.
Poidełko chciałam zrobić na studni, bo najprawdopodobniej ja zamkniemy, słupy podpory daszka już gniją i albo wymieniamy albo likwidujemy. Marzy mi się abisynka ale to pieśń przyszłości
____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies