Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

AgataP 13:35, 19 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Margarete napisał(a)
Pada u ciebie ? no nie mów a u mnie w ogóle

Żartowałam
Mnie też wnerwia tegoroczna pogoda...oglądałam zdjęcia z ub roku to 15 września miałam bujne róże-teraz niedobitki jakieś, całą gęba kwitnące zawilce - dziś jeden kwiatek w kępce a reszta w pąkach, a poza tym 17 września kąpałam sie u naszej Yolki znad jeziora razem z Karoliną, a w tym roku odpaliłam już kominek i zakładam podkoszulkę oraz ciepłe buty...no koszmar jakiś
Nie mówię juz o zaległosciach w ogrodzie bo nie ma kiedy co zrobić...leje i wieje a jak nie leje to ja akurat zostaje dłużej w pracy...

Buziaki !

Pieknie ci sie ta trzmielina przebarwia i warzywnik peka w szwach
Zazdroszcze tego warzywnika




Gośka nie denerwuj mnie, ja już normalnie jak w krainie deszczowców się czuję. Patrzę czy błony między palcami mi nie rosną...

Też sprawdziłam - 19.09.16, bukiety z róż robiłam tyle ich było. Wszystko stało na baczność, a teraz leży rozwalone opadami. Z tymi pracami ogrodowymi to też do tyłu całkowicie, ale liczę na ładny październik by choć w małym stopniu coś podgonić. Cebulki w ilości minimalnej - tylko te co Mama mi kupiła i kropa.
____________________
Z Pszenicznej...
Gruszka_na_w... 19:40, 19 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Bardzo mi się podoba rabata z trawami, rozchodnikami i zimozielonymi akcentami.Na tle tej grupy iglaków wygląda świetnie.
Ścieżka bardzo wpasowała się w estetykę całości.
U mnie trzmieliny oskrzydlone leciutko poróżowiały, za to europejska jako pierwsza się przebarwiła jesiennie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Monka 20:54, 19 wrz 2017


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Agata piękne te kadry w porannym słońcu
____________________
Monika ogród i co dalej
AniMa 08:52, 20 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Abisynkę widziałam ostatnio niedaleko mnie...na złomowisku...nawet mnie naszło aby tam zajechać, ale wtedy byłam służbowo. Sliczna była ok. 1m wysokości mocno staroświecka...Będę tam w okolicach w czwartek to zerknę czy jeszcze stoi

Wiesz, że dopiero jak wczoraj u siebie na werbenie zobaczyła Pazia Królowej, to dopiero olśniło mnie, ze zmieniałaś awatara
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Makusia 15:04, 20 wrz 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Wyczuwam niestarannie kamuflowaną wściekłość na pogodę u Koleżanki
Z tej "dryny" (nie znałam tego słowa), to możesz cudne rzeczy wyczarować. Może być donica, tylko trzeba to obrobić. Angelika z "Na zielonej...trawce" ma krąg betonowy i pisała o wyrównywaniu powierzchni (jakimś klejem o ile dobrze pamiętam), można tez ciurkadełko, choć nie wiem jak
Poidełko to raczej dla krów jeśli posiadasz niż dla ptaszków, chyba, że zdjęcie zwodzi co do wielkości
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Bogdzia 19:20, 20 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Agata zapraszam do mnie tylko zadzwoń żebym była w domu.Nie narzekaj na pogdę , podlewac nie trzeba i poleniuchowac można
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
kerii 22:14, 20 wrz 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Nie tylko u Ciebie pada, leje, siąpi i zimno Myśmy już sezon kominkowy otworzyli w nocy było 7 stopni

Ścieżka fajnie się prezentuje a jesienna rabata wygląda jak by wcale nie padało
____________________
Jola Moja glebo terapia
Margarete 22:15, 20 wrz 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Bogdzia napisał(a)
Agata zapraszam do mnie tylko zadzwoń żebym była w domu.Nie narzekaj na pogdę , podlewac nie trzeba i poleniuchowac można


Bożenko ! No wiesz....chyba już bym wolała sama podlewać i korzystać z resztek lata niż to co mamy za oknem od 3 tygodni... Ja mam dość tego że nie mogę nic robić w ogrodzie przez to zimno i deszcz...leniuchować będę zimą ...
Ale cóż możemy sobie pogadać a natura i tak zrobi po swojemu...
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
AgataP 09:44, 21 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
AniMa napisał(a)
Abisynkę widziałam ostatnio niedaleko mnie...na złomowisku...nawet mnie naszło aby tam zajechać, ale wtedy byłam służbowo. Sliczna była ok. 1m wysokości mocno staroświecka...Będę tam w okolicach w czwartek to zerknę czy jeszcze stoi

Wiesz, że dopiero jak wczoraj u siebie na werbenie zobaczyła Pazia Królowej, to dopiero olśniło mnie, ze zmieniałaś awatara


No tak, złomowisko.. ale u nas nie ma takich fajnych złomowisk. Normalnie chodziłabym tam jak do lasu na grzyby
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:45, 21 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Bardzo mi się podoba rabata z trawami, rozchodnikami i zimozielonymi akcentami.Na tle tej grupy iglaków wygląda świetnie.
Ścieżka bardzo wpasowała się w estetykę całości.
U mnie trzmieliny oskrzydlone leciutko poróżowiały, za to europejska jako pierwsza się przebarwiła jesiennie.


Haniu mi też się bardzo podoba, obserwuję ją w tym roku, bo to pierwszy jej rok w takim układzie... zobaczę co mi zgrzyta, a czego brakuje.
Już widzę że najchętniej to mogłabym mieć całe morze rozchodników
____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies