Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bez roweru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez roweru

Roocika 21:57, 25 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Marysiu, a ile lat ma Twoja Watanabe i po ilu pierwszy raz zakwitła?
Wciąż nie wiem czy mi się hakone podoba, może trzeba kupić i spróbować, wszyscy tak chwalą?
Bardzo fajna ta cebulica i jaki masz zielony trawnik
Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
tulucy 08:40, 26 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Kolejny trawnik na forum, który wpędza w kompleksy
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
popcorn 08:47, 26 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pięknie masz A jaki trawnik! wow
____________________
Mój nowy ogródek
Mary 20:13, 26 kwi 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Roocika napisał(a)
Marysiu, a ile lat ma Twoja Watanabe i po ilu pierwszy raz zakwitła?
Wciąż nie wiem czy mi się hakone podoba, może trzeba kupić i spróbować, wszyscy tak chwalą?
Bardzo fajna ta cebulica i jaki masz zielony trawnik
Pozdrawiam

Ja mam 3 kaliny Watanabe.
Chciałabym rzetelnie odpowiedzieć na Twoje pytanie, ale chyba mi się nie uda. Dwie kaliny kupiłam w lipcu 2015, a jedną miałam już wcześniej. Byłam prawie pewna, że ta na zdjęciu to ta kupiona wcześniej, ale jakieś pojedynczne stare zdjęcia tej teorii nie potwierdzają.
Jakoś wydaje mi się, że one kwitły od razu.
Przykro mi. Nie umiem odpowiedź. Niestety od 2014 do połowy 2016 prowadziłam zapiski w zeszycie, a wcześniej wcale. Dopiero od połowy 2016 przeszłam na "ewidencję elektroniczną", która łatwo pozwala wszelkie zapiski znaleźć.

Odnośnie hakonechloa. Kup jedną i posadź. Jak "zaskoczy" możesz podzielić.

Cebulica sieje się jak głupia. W sobotę wycięłam połowę przekwitających kwiatów, żeby trochę to rozsiewanie zatrzymać. Muszę dokończyć.
Początki "cebulicowego pola". Zdjęcie z 2015.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 20:21, 26 kwi 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Martka napisał(a)
Marysiu, dziękuję Ci bardzo za zdjęcia Hakonechloa i jeszcze jakie precyzyjne objaśnienia zdecydowałam się na Albostriata na jedną z rabat! Wertykulacja jesienna trawnika odwdzięczyła się u Ciebie soczystą zielenią, chyba spróbuję Piękne masz trawy, z roku na rok pokazują więcej, na co je stać. Kaliną jestem zachwycona i będę podglądać jej poczynania, jeśli zechcesz wstawiać jej fotki W ogóle więcej fotek proszę
Co do wilgi i zięby, to ja je musiałam pomylić u mnie w okolicy póki co, królują niestety sroki, czasem wpadną szpaki na świeżo skoszony trawnik, raz widziałam kosy i raz rudzika. U Ciebie to prawdziwy raj.



Obiecuję robić fotki kalinie.
Zobacz też Kilimadżaro. Ona ma chyba taki bardziej stożkowy pokrój.
Watanabe jest taka trochę bezkształta. Dlatego wymyśliłam, żeby ją od dołu podciąć.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 20:29, 26 kwi 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Łucja, popcorn. Dziękuję.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Martka 20:46, 26 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Marysiu, znalazłam tę kalinę Kilimanjaro w wątku HannaR i pooglądałam w szkółkach, ma śliczny pokrój, ale co z mszycą? Będę szukać
Mary 21:14, 26 kwi 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Mam co roku mszyce na jaśminowcach. Mszyce lubią też kalinę koralową i czarną porzeczkę. Na Watanabe nigdy mszyc nie widziałam. Chyba mszyce kalin japoskich nie lubią.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
tulucy 22:06, 26 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Mary, jakbyś miała białe cebulice wyrzucać, to mów gdzie ja chętnie tAm podlecę. Mam tylko niebieskie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Roocika 22:32, 26 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mary napisał(a)

Ja mam 3 kaliny Watanabe.
Chciałabym rzetelnie odpowiedzieć na Twoje pytanie, ale chyba mi się nie uda. Dwie kaliny kupiłam w lipcu 2015, a jedną miałam już wcześniej. Byłam prawie pewna, że ta na zdjęciu to ta kupiona wcześniej, ale jakieś pojedynczne stare zdjęcia tej teorii nie potwierdzają.
Jakoś wydaje mi się, że one kwitły od razu.
Przykro mi. Nie umiem odpowiedź. Niestety od 2014 do połowy 2016 prowadziłam zapiski w zeszycie, a wcześniej wcale. Dopiero od połowy 2016 przeszłam na "ewidencję elektroniczną", która łatwo pozwala wszelkie zapiski znaleźć.

Odnośnie hakonechloa. Kup jedną i posadź. Jak "zaskoczy" możesz podzielić.

Cebulica sieje się jak głupia. W sobotę wycięłam połowę przekwitających kwiatów, żeby trochę to rozsiewanie zatrzymać. Muszę dokończyć.
Początki "cebulicowego pola". Zdjęcie z 2015.

Marysiu, dziękuję Całkiem spora już ta Twoja kalina Watanabe Już trochę lat ma. Chciałam też kiedyś taką kupić ale stanęło na takiej co była lokalnie dostępna. (odmiana shasta, ponoć spora rośnie). Pewnie będę żałować.
Jak gdzieś u nas dostanę hakone to może zrobię tak jak piszesz
Fajna ta biała cebulica
Pozdrawiam Marysiu
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies