Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bez roweru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez roweru

Mary 20:59, 18 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Judith napisał(a)

Lata 80 to czas kiczu w modzie, w tym wielka ilość różu połączonego z koronkami i tzw. dekatyzowanym dżinsem.
Ja wiele lat miałam uraz i różowy był dla mnie kolorem zakazanym. Odblokowałam sie po latach i na nowo odkryłam róż . Najbardziej lubię taki w wersji magenta, ale blady róż też .

W dziecińswie moim ulubionym kolorem był niebieski. Gdy nastały lata 80, do ubierania różu nikt mnie nie namawiał.
Teraz różowy w ubiorze jest całkiem OK, ale w wersji pastelowej.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Judith 21:12, 18 maj 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Mnie tez nikt nie namawiał . To uraz estetyczny był, powodowany widokiem ulicy .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gosiek33 05:45, 19 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Albostriata i u mnie jest w wersji mocno rozlazłej, tyle, że uznaję to za zaletę - szybciej kępa powstaje. Tyle, że tak samo ma większość traw, w końcu trawnik też przez rozłażenie korzeni przyrasta
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Mary 20:41, 19 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Zdjęcia hakonechloa bezodmianowej dla Martki.
Przepraszam za jakość, ale trochę ciemnawo już było jak mogłam zrobić.

Mam cztery kępy tego hakone posadzone w kwadracie co 50cm.
Dwie, na pierwszym zdjęcie z tyłu, są trochę połączone. Na drugim zdjęciu to połączenie jest na środku.


Kępie, która na pierwszym zdjęciu jest po prawej z przodu, zrobiłam też zdjęcia z bliska.
Kępa troszkę nierówna, ale wyraźnie odstających odrostów nie ma wiele.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 20:46, 19 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Gosiek33 napisał(a)
Albostriata i u mnie jest w wersji mocno rozlazłej, tyle, że uznaję to za zaletę - szybciej kępa powstaje. Tyle, że tak samo ma większość traw, w końcu trawnik też przez rozłażenie korzeni przyrasta

Tak, Gosiu. Hakonechloa to nie rozplenica czy turzyca pagórkowata, które sa prawie idealnym kołem.
Tylko czasem ona trochę formę traci od tego. Te odrosty nie są ze wszystkich stron podobne i kształt kępy jest zaburzony.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Judith 20:53, 19 maj 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Cudne są!
Mary, a może pobrać te odnogi, które łączą dwie kępy i zrobić sadzonkę? . Podwójna korzyść będzie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Mary 23:03, 19 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Judith napisał(a)
Cudne są!
Mary, a może pobrać te odnogi, które łączą dwie kępy i zrobić sadzonkę? . Podwójna korzyść będzie .

Z tych kęp to mi wiele sadzonek wyjdzie. Przydadzą się. Ale nie bardzo mogę się tym zajmować, gdy inne wiosenne prace nadal nie zostały wykonane.
Albostriata bardziej powędrowała i z tym już musiałam zrobić porządek.
Te korzenie Albostriaty oczywiście nie trafiły ani do kompostownika ani do odpadów zielonych.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Martka 06:50, 20 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Marysiu, bardzo Ci dziękuję za zdjęcia Hakonechloa M.! Kępki piękne, masz rację, patrząc z bliska można pomyśleć, że to tylko luźno rosnące źdźbła, ale z daleka już bardzo efektownie. Potrzebują tylko swego czasu. Cudne!
Mary 20:23, 22 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Młody kos od wczoraj u mnie buszuje.


A w pobliskiej dziupli jak co roku młode szpaczki się chowają.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 20:31, 22 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Kulki próbuję też zrobić z cisa Summergold.
Bardzo wolno to idzie.


Tulipany Doll's Minuet nadal żarówiaste.


Kuklik zwisły. Calkiem fajna roślinka, ale sieje się okrutnie. Trzeba ścinać po kwitnieniu albo się pożegnać.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies