Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bez roweru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez roweru

Judith 21:03, 22 maj 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Cis wygląda bardzo obiecująco, ja widzę kulkę .
Tulipany wciąż piękne!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 21:10, 22 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith, ubiegłaś mnie, to już nie napiszę nic więcej o tulipanach

Mary, dziś szukałam zdjęć molinii Karl Foerster i wyszukiwarka (Twoje img - korzystam ) pokazała mi Twoją kompozycję, jestem urzeczona. Pamiętasz może, jakie osiąga rozmiary?  
Mary 21:27, 22 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Martka napisał(a)
Judith, ubiegłaś mnie, to już nie napiszę nic więcej o tulipanach

Mary, dziś szukałam zdjęć molinii Karl Foerster i wyszukiwarka (Twoje img - korzystam ) pokazała mi Twoją kompozycję, jestem urzeczona. Pamiętasz może, jakie osiąga rozmiary?  

Znajdę zdjęcie na którym mogę porównać ich wysokość z wysokością ogrodzenia i zmierzę ogrodzenie.
Jest tylko pewien drobiazg. Ja kupiłam molinie Karl Foerster, ale po posadzeniu okazało się, że dostałam różne sadzonki. I ja nie wiem która jest pomylona. Cześć egzemplarzy ma pokrój bardziej wyprostowany, a część bardziej fontannowy. Jest też wyraźna różnica wysokości.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Roocika 21:47, 22 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Marysiu, mój kuklik chyba w tym roku nie zakwitnie, mówisz, że się sieje (pisałaś u Hani, że pancerny)...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Martka 21:48, 22 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Oglądam właśnie opis tej molinii i kwiatostany powinny być lekko przewieszające się https://www.mein-schoener-garten.de/sites/default/files/styles/inline_scaled_l/public/riesen-pfeifengras-staudenbeet-2124741-blp-pdm.jpg?itok=-0QCk-fO
Mary 22:03, 22 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Roocika napisał(a)
Marysiu, mój kuklik chyba w tym roku nie zakwitnie, mówisz, że się sieje (pisałaś u Hani, że pancerny)...

Dokładnie tak. Sieje się i jest pancerny. Jutro zrobię Ci zdjęcie kęp wykopanych w zeszłym roku, które zostawiłam żeby uschły, a one nadal rosną.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 22:06, 22 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Martka napisał(a)
Oglądam właśnie opis tej molinii i kwiatostany powinny być lekko przewieszające się https://www.mein-schoener-garten.de/sites/default/files/styles/inline_scaled_l/public/riesen-pfeifengras-staudenbeet-2124741-blp-pdm.jpg?itok=-0QCk-fO

Mało precyzyjnie się wyraziłam. Chodziło mi o liście. Na Twoim zdjęciu liście wyraźnie się przewieszają.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 22:15, 22 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Zajrzałam jeszcze do sklepu, w których chyba kupowałam te molinie.
Są dwie podobne odmiany
http://www.trawki.pl/?235,molinia-arundinacea-karl-forster
http://www.trawki.pl/?234,molinia-arundinacea-windspiel
Po obejrzeniu zdjęć w sklepie myślę, że egzemplarze z bardziej wyprostowanymi liśćmi to Karl Foerster, a bardziej pokładające się liście ma molinia Windspiel.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Gosiek33 05:51, 23 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Ha, ha - jedni się zachwycają kuklikami zwisłymi a Ty nie lubisz takiego zadarniacza Jaka to odmiana?

U mnie nie zauważyłam ani jednej siewki, a szkoda. Może masz lepszą glebę?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Mary 07:41, 23 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Gosiek33 napisał(a)
Ha, ha - jedni się zachwycają kuklikami zwisłymi a Ty nie lubisz takiego zadarniacza Jaka to odmiana?

U mnie nie zauważyłam ani jednej siewki, a szkoda. Może masz lepszą glebę?

Myślę Gosiu, że Ty nie masz siewek, bo masz odmianowe kukliki zwisłe. A ten mój to gatunek chyba. Nie było nazwy odmiany.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies