Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bez roweru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez roweru

ElzbietaFranka 20:20, 24 maj 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Mary napisał(a)
Watanabe dziś rano




Witam Mary

Dawno nie byłam masz piękna kalinę. Na 3 focie kwiatki-bsldaszku są na wyższych nózkach to fajnie wygląda. Też mam watanabe i zakwitła pierwszy raz więc się przyglądam twojej. U mnie jeszcze kwiaty zielonkawe.
Długo jest u ciebie.

Jakbyś mogła bpopatrzec na priv
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mary 21:26, 24 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
mrokasia napisał(a)


Ja ze 2 tygodnie temu wywaliłam na kompost kilka uschniętych jak mi się wydawało kępek żurawek. Wczoraj poszłam wyrzucić kuchenne odpadki, podnoszę klapę a tam młode liście wystają... .

Czasem to trudno dojść z tymi roślinami...
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 21:29, 24 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Gosiek33 napisał(a)



Koty wcale nie potrzebują dziur w płocie. U mnie śmigają po siatce i po drewnianych bramie i furtce

Chyba część "moich" kotów jest albo zbyt obfita albo zbyt leniwa. Chwilowo pomogło. A tu w sumie każdy dzień się liczy.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 21:31, 24 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Martka napisał(a)
Marysiu, zerknęłam jeszcze na kilka opisów molinii Karl Foerster i wynika z nich, że liście mają się lekko przewieszać. Może zatem jednak ta z prawej? Tak czy owak - piękne trawki masz, właśnie szukałam czegoś filigranowego do hortensji i ucieszyłam się, że taką kompozycję znalazłam w Twoim ogrodzie Piękna. Wysoka, ale bardzo delikatnie zaznaczająca obecność, takiej trawy szukałam. Bardzo Ci dziękuję za zdjęcia!

Znam ogród z kosem u przyjaciół, te ptaki po części oswajają się z obecnością właścicieli, ale wciąż bardzo czujne i szczególnie nerwowe podczas wysiadywania jaj. Piękne zdjęcia u Ciebie


Chyba nigdy już nie rozwikłam tego, która jest która. Nie umiałam się nawet zdecydować, która bardziej mi się podoba.
Zeszłej wiosny trochę je podzieliłam i uporządkowałam. Jeden rodzaj w jednym miejscu, drugi w innym.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 21:58, 24 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
ElzbietaFranka napisał(a)




Witam Mary

Dawno nie byłam masz piękna kalinę. Na 3 focie kwiatki-bsldaszku są na wyższych nózkach to fajnie wygląda. Też mam watanabe i zakwitła pierwszy raz więc się przyglądam twojej. U mnie jeszcze kwiaty zielonkawe.
Długo jest u ciebie.

Jakbyś mogła bpopatrzec na priv

Taka jeszcze nie do końca biała podoba mi się najbardziej. Dzisiaj jest już biel bije po oczach.


Odpowiedziam Ci na priv.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Roocika 22:33, 24 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Niezłe
te kukliki i weź tu bądź bezwzledny nawet się nie da
Kos przeuroczy, mam nadzieję, że jednak dorośnie i odleci
Edit.
Kalina przepiękna, ja jeszcze poczekam, moja shasta trochę przymarzła i musiałam przyciąć, już rośnie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gosiek33 05:45, 25 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Mary napisał(a)

Chyba część "moich" kotów jest albo zbyt obfita albo zbyt leniwa. Chwilowo pomogło. A tu w sumie każdy dzień się liczy.



____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Martka 06:44, 25 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Kalina - piękna zieleń i piękna biel - to zestawienie lubię najbardziej.
Kasya 07:09, 25 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41815
Mary napisał(a)
Zajrzałam jeszcze do sklepu, w których chyba kupowałam te molinie.
Są dwie podobne odmiany
http://www.trawki.pl/?235,molinia-arundinacea-karl-forster
http://www.trawki.pl/?234,molinia-arundinacea-windspiel
Po obejrzeniu zdjęć w sklepie myślę, że egzemplarze z bardziej wyprostowanymi liśćmi to Karl Foerster, a bardziej pokładające się liście ma molinia Windspiel.

Tez tak mysle
Nie mam karla ale mam Windspiel i transparent
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Mary 17:36, 25 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Kasya napisał(a)

Tez tak mysle
Nie mam karla ale mam Windspiel i transparent

Dzięki, Kasiu.
Załóżmy zatem, że wiem która jest która.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies