Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bez roweru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez roweru

Mary 22:48, 11 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Magara napisał(a)


Mary, ja właśnie dochodzę do wniosku, że trzeba chyba odejść od tulipanów - same problemy z nimi, pomyłki cebulowe, liście niewyjściowe w czasie schnięcia, pancernych odmian na lata - nie ma Bardzo mnie boli, że takie myśli mi w ogóle po głowie chodzą - tulipany to chyba moje ulubione kwiaty
Czekam jeszcze co ten sezon pokaże Myślę o jakimś miejscu, takim niewyjściowym, gdzie mogłabym sadzić i sadzić i dosadzać te cebuli tulipanowe i nie martwić się co wyjdzie - ale póki co żaden genialny pomysł mi do głowy nie przychodzi

U mnie takim miejscem różnych cebul było przedpłocie. Rosną tam przeróżne tulipany, które dostałam albo kupiłam do testu. Pierwsza zakwitają tulipany Concerto. Te zdecydowanie potrafią kwitnąć wiele lat. Ale niestety nie są zbyt ładne po rozwinięciu.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 22:50, 11 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
April napisał(a)


Ani to, ani to.
U mnie się nie sprawdziły bo za sucho i za mało słońca.
Ta odmiana też piękna. Oby kwitła wiele lat

Przyglądałam się moim White Liberstar i chyba niestety nic z nich będzie. Same liście. W dodatku jakoś tajemniczo pofalowane.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 22:59, 11 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Udało mi się trochę posprzątać mały kawałek. Wywaliłam dużo odrostów turzycy Silver Scepture.
Trawnik już się zazielenił.

Kwitną cebulice.

Kaliny Watanabe mają pąki.

Zaczynają kwitnąć pierisy.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Magara 23:53, 11 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6617
To są i białe cebulice??? Nie miałam pojęcia
Marysia, jak mi się niebieskie rozrosną to ja się na podmiankę piszę gdybyś chciała

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mary 21:28, 12 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Magara napisał(a)
To są i białe cebulice??? Nie miałam pojęcia
Marysia, jak mi się niebieskie rozrosną to ja się na podmiankę piszę gdybyś chciała


Jestem mistrzynią w wynajdowaniu białych, jasnożółtych i zielonych wersji różnych roślin.
Niebieskie cebulice są piękne, ładniejsze niż białe, ale świadomie wybrałam białe. Czasem wsród tych moich białych pojawiają się pojedyncze niebieskie kwiatki, które pracowicie usuwam z cebulką.
Cebulica strasznie się wysiewa, więc muszę ją trochę "pielić" i wycinać kwiaty zanim się rozsieje. W tym roku zamierzałam zachować to co zbiorę dla Łucji. Mogę w przyszłym roku zebrać dla Ciebie.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Martka 22:05, 12 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Marysiu, trawnik soczysty, po prostu pełnia Wiosenne klimaty
A propos kolorów, rok temu nabyłam blado-żółte narcyzy Mount Hood, jakie było moje zdziwienie, gdy wczoraj odkryłam ich żółciste trąbki. Na szczęście w miarę upływu czasu trochę bledną, co nie zmienia faktu, że obecnie mam na rabacie różanej dyskotekę
Magara 23:41, 12 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6617
Mary, to ja chętnie się w przyszłym roku przypomnę, o ile nie zapomnę
Tyle fajnych roślin i inspiracji się na forum widzi, pory roku szybko mijają, łatwo się pogubić w tym co nam się u kogo podobało
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mary 21:01, 13 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Martka napisał(a)
Marysiu, trawnik soczysty, po prostu pełnia Wiosenne klimaty
A propos kolorów, rok temu nabyłam blado-żółte narcyzy Mount Hood, jakie było moje zdziwienie, gdy wczoraj odkryłam ich żółciste trąbki. Na szczęście w miarę upływu czasu trochę bledną, co nie zmienia faktu, że obecnie mam na rabacie różanej dyskotekę

Spodziewałaś się, że trąbki także będą blado-żółte? Zdjęcia w internecie często przekłamują kolory.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 21:02, 13 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Magara napisał(a)
Mary, to ja chętnie się w przyszłym roku przypomnę, o ile nie zapomnę
Tyle fajnych roślin i inspiracji się na forum widzi, pory roku szybko mijają, łatwo się pogubić w tym co nam się u kogo podobało

Jest szansa, że ja będę pamiętać, bo coś będę musiała zrobić z tym co wypielę.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Magara 23:31, 13 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6617
Mary napisał(a)

Jest szansa, że ja będę pamiętać, bo coś będę musiała zrobić z tym co wypielę.

Zawsze powtarzam, że nadzieja umiera ostatnia
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies