Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bez roweru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez roweru

Mary 20:30, 03 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Z zazdrością zaglądam do wątków z uporządkowanymi po zimie ogrodami. Nie mam pojęcia kiedy uda mi się to zrobić. Albo praca albo ciemno albo zimno albo deszcz albo święta albo jest kwiecień (wysokie stężenie urodzin i imienin w rodzinie). Na dodatek choróbsko się przyplątało. Noski klonowe są wszędzie, w żwirku mi nawet kiełkują. Wiele godzin wybierania ich z rabat przede mną. Niektóre rośliny ruszyły, a nie zostały jeszcze porządnie ścięte do ziemi.
Cieszy trawnik, który udało się porządnie wygrabić i nawieźć. Wertykulacja zrobiona jesienią, więc teraz tylko czekam aż ruszy z kopyta.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 20:33, 03 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Jedyne rośliny zakupione w tym roku to trochę ziół i pierwiosnki.
Kupiona w doniczce bazylia już niestety z zimna padła.
Pierwiosnki wyglądały pięknie, ale mróz też trochę im zaszkodził.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 20:37, 03 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Zakwitła cebulica i miodunka.
Cebulica została już częściowo pozbawiona klonowego towarzystwa. Miodunka ma ich nadal pełno.

____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Gruszka_na_w... 21:03, 03 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Ależ piękne te pierwiosnki. Nigdy takich nie widziałam. Mają takie pełne kwiaty.
W tym sezonie niewiele jest w pełni uporządkowanych ogrodów. Aura wybitnie nie współpracowała.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mary 21:15, 03 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
To Belarina Cream. Kiedyś zachwyciłam się nimi u Przemka z Życie w wiejskim ogrodzie.
Jeden rośnie u mnie w gruncie, ale ledwo listki widać w tej chwili. Chyba ma słabą miejscówkę.
Te okazy tak mnie zachwyciły, że zrezygnowałam z bratków i stokrotek.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Muszelka 21:46, 03 kwi 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Mary napisał(a)



Jak ślubne bukiety. Urocze.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Martka 21:48, 03 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Marysiu, łączę się w westchnieniach do uporządkowanych ogrodów, ale w pewnym momencie, który nastąpił całkiem niedawno, przestałam się tym przejmować, że więcej przede mną niż za mną. Ciepło w końcu kiedyś pozwoli popracować z radością. Piękne są te Belarina Cream. Czy będą miały szansę kwitnąć w glebie? Wertykulacja jesienna mnie jakoś coraz bardziej przekonuje, szczególnie gdy wiosny jakie są, każdy widzi
Mary 21:59, 03 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Jedną małą sadzonkę mam w gruncie. Kwitła w typowym dla prymul czasie czyli w listopadzie. . Czy ona kwitła ubiegłej wiosny to nie pamiętam.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6461-ogrod-bez-roweru?page=132#post_0
Tutaj wspomniany wcześniej Przemek pisał więcej o tych prymulach.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/4081-zycie-w-wiejskim-ogrodzie?page=16#post_2
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 22:11, 03 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Muszelka napisał(a)


Jak ślubne bukiety. Urocze.

Specjalnie do tego celu była też wersja biała.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
JoannA 22:22, 03 kwi 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Mam prymule Balerina Cream na rabacie.
Kwitną ładnie wiosną i jesienią.
Ładnie przyrastają. Może po zimie listki trochę słabo wyglądają, ale po oczyszczeniu jest ok bo szybko odbijają.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies