Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bez roweru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez roweru

Agatorek 22:18, 06 kwi 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
Martka napisał(a)
Piękne są te Belarina Cream. Czy będą miały szansę kwitnąć w glebie? Wertykulacja jesienna mnie jakoś coraz bardziej przekonuje, szczególnie gdy wiosny jakie są, każdy widzi


Będą kwitły . Mam kilka kolorów (trudno mi było wybrać przy zakupie ), ale dopiero widać pączki.

Marysiu, ładnie wyglądają u Ciebie tulipany
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 00:03, 07 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6617
Pokaz EE zacny Pięknie Ci rosną
Zaczynam się coraz bardziej niepokoić co z moich biedrowych wyjdzie
Zdecydowałam się na nie, znaczy na EE, bo jakoś mi w głowie zostało, że one "na zawsze" i "powtarzają" i kopać nie trzeba...
Bardzo bym już nie chciała na tych fragmentach rabatki grzebać... Eh...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 10:56, 07 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
Mary, super przegląd. Widać że z roku na rok są takie same, dorodne i fajnie kwitną. Ja też sadzę w takie doniczki, choć już mam tylko niedobitki tulipanów. U mnie się nie sprawdziły. Ale u ciebie miejscówka idealna
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mary 12:57, 07 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Agatorek napisał(a)


Będą kwitły . Mam kilka kolorów (trudno mi było wybrać przy zakupie ), ale dopiero widać pączki.

Marysiu, ładnie wyglądają u Ciebie tulipany

Dziękuję. Też mi się te tulipany bardzo podobają.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 13:07, 07 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Magara napisał(a)
Pokaz EE zacny Pięknie Ci rosną
Zaczynam się coraz bardziej niepokoić co z moich biedrowych wyjdzie
Zdecydowałam się na nie, znaczy na EE, bo jakoś mi w głowie zostało, że one "na zawsze" i "powtarzają" i kopać nie trzeba...
Bardzo bym już nie chciała na tych fragmentach rabatki grzebać... Eh...

Moje pierwsze EE rosną za trawnikiem po drugiej stronie domu, tam gdzie teraz powstają murki. Kupiłam wtedy koło 60 sztuk w firmie polecanej na forum, która już niestety nie istnieje. Szkoda. O ile dobrze pamiętam wybrałam EE tylko dlatego, że mi się podobały, tzn. nie wiedziałam, że to tulipany wyjątkowe, jeżeli chodzi o powtarzanie kwitnienia. Niedobitki tych pierwszych nadal kwitną, ale z roku na rok jest ich coraz mniej. Myślę, że prawdziwe EE też nie uchroniłyby Cię przed kopaniem, ale co innego wykopki co roku a co innego co kilka lat.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 13:23, 07 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
April napisał(a)
Mary, super przegląd. Widać że z roku na rok są takie same, dorodne i fajnie kwitną. Ja też sadzę w takie doniczki, choć już mam tylko niedobitki tulipanów. U mnie się nie sprawdziły. Ale u ciebie miejscówka idealna

Masz na myśli, że tulipany się nie sprawdziły czy tulipany w doniczkach?
Dwa lata temu posadziłam w doniczkach dużo tulipanów White Liberstar. W zeszłym roku wyglądały jak poniżej. Zobaczymy czy te tulipany też potrafią kwitnąć kilka lat.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Gruszka_na_w... 13:58, 07 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Łan tulipanów na froncie robi wrażenie, a wiewiórka, gdyby nie ogon, mogłaby wśród nich robić za wielkanocnego zajączka.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:52, 07 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6617
Mary napisał(a)

Moje pierwsze EE rosną za trawnikiem po drugiej stronie domu, tam gdzie teraz powstają murki. Kupiłam wtedy koło 60 sztuk w firmie polecanej na forum, która już niestety nie istnieje. Szkoda. O ile dobrze pamiętam wybrałam EE tylko dlatego, że mi się podobały, tzn. nie wiedziałam, że to tulipany wyjątkowe, jeżeli chodzi o powtarzanie kwitnienia. Niedobitki tych pierwszych nadal kwitną, ale z roku na rok jest ich coraz mniej. Myślę, że prawdziwe EE też nie uchroniłyby Cię przed kopaniem, ale co innego wykopki co roku a co innego co kilka lat.


Mary, ja właśnie dochodzę do wniosku, że trzeba chyba odejść od tulipanów - same problemy z nimi, pomyłki cebulowe, liście niewyjściowe w czasie schnięcia, pancernych odmian na lata - nie ma Bardzo mnie boli, że takie myśli mi w ogóle po głowie chodzą - tulipany to chyba moje ulubione kwiaty
Czekam jeszcze co ten sezon pokaże Myślę o jakimś miejscu, takim niewyjściowym, gdzie mogłabym sadzić i sadzić i dosadzać te cebuli tulipanowe i nie martwić się co wyjdzie - ale póki co żaden genialny pomysł mi do głowy nie przychodzi
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 06:30, 08 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
Mary napisał(a)

Masz na myśli, że tulipany się nie sprawdziły czy tulipany w doniczkach?
Dwa lata temu posadziłam w doniczkach dużo tulipanów White Liberstar. W zeszłym roku wyglądały jak poniżej. Zobaczymy czy te tulipany też potrafią kwitnąć kilka lat.
[/img]


Ani to, ani to.
U mnie się nie sprawdziły bo za sucho i za mało słońca.
Ta odmiana też piękna. Oby kwitła wiele lat
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mary 22:42, 11 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Łan tulipanów na froncie robi wrażenie, a wiewiórka, gdyby nie ogon, mogłaby wśród nich robić za wielkanocnego zajączka.

Wiewióra działa w branży ogrodniczej. Ciekawe ile leszczyn mi posadziła na ten sezon?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies