Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bez roweru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez roweru

Kasia_CS 21:59, 18 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Doły dołami, ale pokaż co nieco rabat, które istnieją
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Mary 22:49, 18 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Fragment rabaty przed domem z hortensjami Limelight i molinią kupioną jako Karl Foerster.

____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 22:59, 18 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
A tak to wygląda z oddali.
Choć to strona północna i rośnie wielki dąb, jest to jedno z najbardziej słonecznych miejsc w moim ogrodzie.

____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 23:15, 18 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
A tak wygląda narożnik. Z kontenerem w tle, bo akurat tam stał jak miałam kaprys zrobić zdjęcie.
Limelight od północy.

Great Star od zachodu

Na zdjęciu tego nie widać, ale te hortensje od 2 lat rosną w donicach, bo z powodu braku kostki przed domem nie mogłam różnych rabat to końca rozplanować.
Hakone tutaj bardzo mi się podobało. Ale od wczoraj już tylko odrosty zostały, bo zabrałam na front.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 23:23, 18 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Próbowałam zrobić dla Anuli zdjęcia jeżówki Green Jewel i rozplenicy Hameln Gold.

Słabo mi to wyszło. Jeżówki małe, bo je na maksa podzieliłam. I jeszcze hortensja Prim White mi się wcina. Muszę ją trochę przesadzić.

____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 23:26, 18 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
I Red Baron na dobranoc.

____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 08:21, 19 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Postanowiłam zrobić porządek (czytaj oddać) doniczki po sadzonkach, które zawsze zachowuję, bo "może się przyda".
Jak pozbierałam mniejsze doniczki i posortowałam to coś takiego mi wyszło.



Aż mi trudno uwierzyć, że tyle roślin kupiłam.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Toszka 08:51, 19 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Też kiedyś miałam taką kolekcję doniczek. Teraz wszystko oddaję na Krakowiaków, bo tam z pocałowaniem ręki przyjmują. A dodam, że nie wszędzie przyjmują.

Ja bym postawiła na Robustę lub Na Wojtki. jedno i drugie w praktyce nie owocuje.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anna_t 09:40, 19 sie 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Mary napisał(a)
Od ubiegłego tygodnia, dzięki Izie, mam skończoną kostkę przed domem. I takie doły mi zostały.



W tym tygodniu doły zostały prawie zakopane. Jeszcze mi jakieś 2m2 do posprzątania zostało i w końcu przed domem zapanuje porządek.
Gorzej przed płotem. bo mi samochody z ziemią zjazd na drogę zniszczyły...
ale fajne widoki! Masz już plan co poradzisz?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Mary 12:15, 19 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Toszka napisał(a)
Też kiedyś miałam taką kolekcję doniczek. Teraz wszystko oddaję na Krakowiaków, bo tam z pocałowaniem ręki przyjmują. A dodam, że nie wszędzie przyjmują.

Ja bym postawiła na Robustę lub Na Wojtki. jedno i drugie w praktyce nie owocuje.

Toszko,

Dzięki za podpowiedź w sprawie doniczek. Już wiem, gdzie będę je w przyszłości oddawać.

I za podpowiedzi w sprawie cisów dziękuję. Tak co 50 cm planować?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies