Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bez roweru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez roweru

Mary 12:17, 19 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
anna_t napisał(a)
ale fajne widoki! Masz już plan co poradzisz?

To głównie obwódki i większość w cieniu, więc jakieś trawki w roli wypełniaczy planuję.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
JoannA 22:44, 19 sie 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Mary napisał(a)

Joasiu. Dziękuję za informację. A ile on ma wysokości?

Jutro zmierzę Marysiu
Ale tak ok. 200 cm wysokości pewnie ma.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Toszka 22:47, 19 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mary napisał(a)

Toszko,

Dzięki za podpowiedź w sprawie doniczek. Już wiem, gdzie będę je w przyszłości oddawać.

I za podpowiedzi w sprawie cisów dziękuję. Tak co 50 cm planować?


wiesz co, zmierzę jutro co ile Robusty sadziłam i dam znać.
Rozumiem, że ma być wąsko, ale czy szczelnie? Jak szczelnie?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mary 08:30, 20 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Docelowo bardzo szczelnie. Furtka wejściowa i śmietników a są tuż obok siebie. Gdy otwieram drzwi patrzę na kosz i worki.

Wieczorem rozrysuję to i policzę, jakie by wyszły odległości gdy na boku posadzę 3,4 czy 5 sztuk, bo to tak mała przestrzeń, że i tak tylko pewne odległości są możliwe.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Toszka 10:37, 20 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Moje Robusty sadzone były co 45cm (od nasady do nasady). Dalej mam ażur. Sadź w takim układzie co 20-25cm. Tylko porządnie przygotuj bogate dołki z mączka i dolomitem. Najlepiej cały pas przygotuj w miarę głeboko i szeroko. Dodaj fosfor jako ukorzeniacz.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
HannaR 19:05, 20 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Witam się u Ciebie Marysiu. Byłam tu jakiś czas temu, a potem jakoś mi umknęłaś. Nie rozumiem czemu, to tu przecież panują moje klimaty!

Wieczorem poczytam co się u Ciebie działo przez ten czas.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Kasia_CS 21:25, 20 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ale Ty masz dużo hortek! bardzo ładnie grają tam te molinie, takie zwiewne "firaneczki" jakby

Kostka wygląda świetnie! ależ załuję, że nie zrobiliśmy kostki granitowej na obrzeżach rabat

No i hameln gold mi się w green jewel baardzo spodobała, to chyba dla mnie materiał na zgapienie towarzystwa dla tych jeżówek
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Mary 21:52, 20 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Toszka napisał(a)
Moje Robusty sadzone były co 45cm (od nasady do nasady). Dalej mam ażur. Sadź w takim układzie co 20-25cm. Tylko porządnie przygotuj bogate dołki z mączka i dolomitem. Najlepiej cały pas przygotuj w miarę głeboko i szeroko. Dodaj fosfor jako ukorzeniacz.

Bardzo Ci dziękuję, Toszko.
Tak właśnie myślę, żeby pas przygotować.
Nie zrobiłam dziś planu, niestety. Ale objechałam okoliczne centra, żeby się w ofercie zorientować. W jednej mieli kilka dużych cisów Fastigiata Robusta, a w drugiej Wojtki. To i tak za mało, więc gdzieś indziej się wybrać muszę. Ale... wyszło mi, że Wojtki są bardzo podobno, a kilka razy tańsze. Duże egzemplarze Robusta widziałam po 149zł, a troszkę mniejsze Wojtki po 31zł. Więc chyba na Wojtki się zdecyduję.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 22:01, 20 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
HannaR napisał(a)
Witam się u Ciebie Marysiu. Byłam tu jakiś czas temu, a potem jakoś mi umknęłaś. Nie rozumiem czemu, to tu przecież panują moje klimaty!

Wieczorem poczytam co się u Ciebie działo przez ten czas.

Też miałam taką myśl, że u Ciebie panują moje klimaty. I że za dużo sadzę gatunków, a u Ciebie jest mniej i to lepiej wygląda. I że też wolisz hortensje, które NIE przebarwiają się na różowo. Najbardziej lubię, gdy robią się kremowe/limonkowe. Moja Kyushu mi trochę do tego nie pasuje, bo ona długo jest czysto biała i trochę zimna, na tle innych, jest ta biel.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 22:09, 20 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Kasia_CS napisał(a)
Ale Ty masz dużo hortek! bardzo ładnie grają tam te molinie, takie zwiewne "firaneczki" jakby

Kostka wygląda świetnie! ależ załuję, że nie zrobiliśmy kostki granitowej na obrzeżach rabat

No i hameln gold mi się w green jewel baardzo spodobała, to chyba dla mnie materiał na zgapienie towarzystwa dla tych jeżówek

No trochę się uzbierało: szpaler Anabelle, 3 Kyushu, 6 Prim White, 3 Great Star, 5 White Dome i 8 Limelight. Trochę za dużo mam różnych odmian.

Wiesz, ja też żałuję, że nie mam kostki granitowej wszędzie. O wiele lepiej to wygląda, nie musi być idealnie proste, nie musi być posprzątane.

Wydaje mi się, że połączenie Hameln Gold będzie fajnie wyglądało z tym jeżówkami. U Ciebie Hameln Gold powinno być ładniejsze niż moje, bo słońca masz więcej.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies