Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bez roweru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez roweru

Mary 22:00, 10 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Witaj Małgosiu,

Bardzo mi miło, że do mnie zajrzałaś.

Masz rację, wykopaliska to moja specjalność. Tłumik to się nawet fajnie wykopuje. Wyciągasz ... i już. Gorzej ze śmieciami. Jakieś zagłębie włókiennicze z resztkami sztucznych materiałów, lekami, szkłem i zwęglonymi resztkami mi się trafiło w tym roku. Wybrałam jakieś 2m3 tego śmiecia. Przed domem znów kontener...

Ale tak powolutku posuwam się do przodu. Brukarze mi dokończyli kostkę przed domem. Musieli ją na nasypach układać, bo brakuje kilkunastu m3 ziemi. Pomiędzy kostkami wielkie doły. Sąsiedzi chodzą i pytają, co będzie w tych dołach? Może basen.

Satysfakcja jest. Ale jest to okupione ogromnym wysiłkiem. Jest szansa dokończyć teren przed domem w tym roku. Ale za domem to jeszcze pewnie z rok czy dwa mi zajmie.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Zana 22:13, 10 sie 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Och Ty moja wspólniczko niedoli od kopania dołów. Teraz u mnie powstaje kolejny dół, ale tym razem już nie moimi rękami. Z obszaru ok. 2 m2 leżało wykopane tak na oko 15 flaszek. Miał dziadek kiedyś imprezki jak się patrzy.

Będziesz w Pęchcinie jutro?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Mary 07:22, 11 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Jutro nie, dzisiaj będę

Wrr. Niech przestanie padać choć na chwilę, bo rośliny dla Ani chcę wykopać.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Makao_J 21:27, 11 sie 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Już miejscówki dla traw znalazłam. Mam teraz dywan seslerii skalnej pod hibiskusem co mnie cieszy bo jak jego wiosną nie będzie to sesleria będzie królowała. Dzięki Marysia
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Mary 23:03, 11 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Bardzo się cieszę, że znalazły nowy dom, Aniu.
Gdybyś czuła nadal niedosyt seslerii skalnej to zostało jeszcze jakieś 8 sztuk.
Zieleń to Życie już niedługo...
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
gobasia 13:13, 13 sie 2018


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Wpadłam się przywitać i podziękować za miłą pogawędkę..Było mi bardzo miło
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Beatkowo 23:34, 13 sie 2018


Dołączył: 12 sie 2018
Posty: 129
Marysiu witaj dziękuje,za odwiedziny .Czytam ,że dużo potrafisz wykopać skarbów wszelkich .U mnie ewentualnie znaleźć można perz i kamienie w ziemi .takich skarbów nie ma .Mam typową ziemie rolną.Śliczne masz traweczki.Dopiero w tym roku się do nich zaczęłam przekonywać i stałam się posiadaczka 3 miskantów giganteusów i zebry jednej red barona mizgi chodz ta się rozłazi okrutnie i kilku innych maleństw ale jeszcze długo ni efekt będzie
____________________
Beatka - W wiejskim, zielonym zakątku u Beatki
Makao_J 15:10, 14 sie 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Mary napisał(a)
Bardzo się cieszę, że znalazły nowy dom, Aniu.
Gdybyś czuła nadal niedosyt seslerii skalnej to zostało jeszcze jakieś 8 sztuk.
Zieleń to Życie już niedługo...

Okej. Dam znać bo jeszcze nie wiem czy eM ze mną pojedzie
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ag_zie 15:16, 14 sie 2018


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Miło było Cię poznać też nie wiedziałam że Ty to Ty
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
inka74 08:16, 16 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Twoje wykopane skarby mnie przerażają. Nie mogę zrozumieć, że ludziom chciało się wyrzucać to wszystko i jeszcze ziemią przysypać.
Tak w ogóle to ciekawa jestem twoich dołów o których pisałaś u Anuli. U mnie sajgon bez trawy. Wszędzie piach. Na razie tylko sporo kamieni, szkła, opakowań plastikowych i gruzu wykopuję choć teren wcześniej przekopywaliśmy i czyściliśmy. A u mnie wcześniej przed budową było pole obsiane zbożami.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies