Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wąski cienisty przedogódek

Pokaż wątki Pokaż posty

Wąski cienisty przedogódek

makadamia 19:04, 12 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Fantastyczna robota!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
klaudia10140 21:00, 12 wrz 2016

Dołączył: 10 sie 2016
Posty: 105
super pozdrawiam
____________________
Klaudia Klaudia i ogród od podstaw
polowka 16:31, 14 wrz 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
dziękuję!
____________________
wąski cienisty przedogródek
polowka 16:41, 14 wrz 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
Toszka napisał(a)
Po pierwsze sprawdź czy tulipany kwitną w tym samym terminie. Pamiętam, że wiele osób na forum było rozczarowanych odmiennym terminem.

Czosnki posadź w doniczkach, w kompoście (u Anbu do poczytania). Przeplącz je jako drugi plan, bo liście zasychają dość szybko i szpecą. Trzeba je przycinać. A kwiatostany królują nawet jak przekwitną.

Najpiękniej tulipany wyglądają przemieszane. Pod warunkiem, że w tym samym czasie kwitną. Jednak czy grupy kolorystyczne, czy przeplatanie to kwestia gustu.

A może kontenerowi zrobić jakiś ładny "domek" i go w ten sposób schować?


czytam Anbu solidnie od początku. i od końca. wydobyłam wiedzę na temat sadzenia czosnków ale jeszcze dopytam - te donice to takie zwykłe? czy chodzi o takie koszyczki, w których niektórzy też tulipany sadzą? A tulipany normalnie do ziemi?
____________________
wąski cienisty przedogródek
Toszka 18:50, 14 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Po próbach przeróżnych z nowymi, fajnymi odmianami tulipanów, z przykrością stwierdzam, ze chyba lepiej kupować nowe...

Czosnki w zwykłych plastikowych doniczkach, srednicy ok. 15-17cm. Takie doniczki w jakich kupuje się rośliny. Ważne by nie była to mała doniczka.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Makusia 08:03, 15 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Jedna cebulka do jednej doniczki?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
polowka 11:37, 15 wrz 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
Naczytałam się na wątkach apelu Toszki o niestykanie bukszpanów z niczym bo grzyb wlezie. I skoro już mam grzyba to może dopytam.
czy to już jest to stykanie? czy walnąć się w łeb i oprzytomnieć?


i tu bardziej styknięty z werbeną inny buks:


a ta moja kula co to sobie trochę wyłysiała ma taki "podszerstek" zielony i bez plam. Jestem dobrej myśli. Może odbije. Kiedyś...
dziwne bo na końcach tych porażonych gałązek ma czyste przyrosty a potem niżej na tych samych gałązkach wyłysiała a dołem znów zielone listki.

____________________
wąski cienisty przedogródek
anbu 11:52, 15 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Dużo w tym roku buksów choruje/chorowało w tym moje :/
Toszka pisała, że potrzeba kilku sezonów aby je wyprowadzić na prostą (mam nadzieję, że nic nie pokręciłam). Podlecz te swoje buksy chyba najpierw chemią ale też zrób OW i HT i naturalnie je wzmacniaj wzmacniaj

Dla mnie na pierwszym zdjęciu nie ma stykania a na drugim chyba już jest
____________________
Ania Ogród Ani :)
polowka 17:12, 15 wrz 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
Anbu, jesteś ostatnio moją lekturą wieczorną☺ tyle się u Ciebie nowych rzeczy dowiedziałam...Lubię Twój styl. Nie odpuszczasz tylko do celu. Oczywiście zazdroszczę terenu. Nie to co mój pożal się boże zagonek. Będę pielęgnować te moje bukszpany. Na razie jedna kula ucierpiała ale złe nie śpi. Tfu na psa urok! Pewnie gdzieś ktoś o tym napisał ale jeszcze nie doszłam - wiesz do kiedy można stosować octan i herbatkę? Październik?
____________________
wąski cienisty przedogródek
anbu 07:23, 16 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Hi hi

polowko Mazan ostatnio się wygadał, że OW i HT stosujemy do przymrozków, czyli długo
Na wiosnę zaczynamy opryski jak najszybciej, gdy średnie temperatury są dodatnie
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies