Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu narazie jest ściernisko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu narazie jest ściernisko...

BasiaLT 19:48, 01 lut 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Dzisiaj pl dnia wykopywałam z ogródka sąsiadki kolejne roślinki. Nie było to łatwe bo rabaty już dawno pozarastały i wyrwać coś z darni to nie taka prosta sprawa.
Oto moje łupy.
Ziemowity. Wykopałam dwa wielkie kartony. Na razie posadzone na szybcika do donic.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
BasiaLT 19:50, 01 lut 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Przebiśniegi, prymulki i karpy rozchodników.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
BasiaLT 19:53, 01 lut 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Rododendron, cisy i hortensja ogrodowa.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
BasiaLT 19:57, 01 lut 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Prosiłabym o radę w sprawie rododendrona. Wiele lat rósł zagłuszany od dołu przez inne rośliny. Rok temu został przesadzony w lepsze miejsce. Odżył i ma nawet pąki. Ale liście ma tylko na końcach łodyg i wygląda jak wygląda. Chciałabym go przyciąć żeby mu nadać ładną formę ale się boję, że mu to zaszkodzi. Oczywiście ewentualne cięcie robiłabym za rok lub dwa jak się wzmocni na nowym miejscu.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Dominika11 20:05, 01 lut 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Niezłe łupy
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Kokesz 20:33, 01 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Też mam takiego rodendrona od zeszłego roku. Toszka radziła ciąć zaraz po kwitnieniu ale...nie przycięłam, bo musiałabym go ściąć do zera i trochę się bałam.
W tym roku zetnę połowę a drugą za rok.

Fajne łupy
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
hankaandrus_44 20:47, 01 lut 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
BasiaLT napisał(a)
Prosiłabym o radę w sprawie rododendrona. Wiele lat rósł zagłuszany od dołu przez inne rośliny. Rok temu został przesadzony w lepsze miejsce. Odżył i ma nawet pąki. Ale liście ma tylko na końcach łodyg i wygląda jak wygląda. Chciałabym go przyciąć żeby mu nadać ładną formę ale się boję, że mu to zaszkodzi. Oczywiście ewentualne cięcie robiłabym za rok lub dwa jak się wzmocni na nowym miejscu.


Basiu, rodkas możesz przyciąć już teraz, częściowo, nie po całości, zacznij z jednej strony mniej więcej na połowie łodygi niechcianej. Ja swoje przycinałam, bo mi na drogę wyłaziły, wiosenne pobudzenie, pobudzi też pąki śpiące. A na przyszły rok kolejne niechciane, aż do pięknego uformowania krzewu. Nie bój się, To pancerne rośliny.
A swoją drogą piękne łupy! Będę podglądać ich aklimatyzację u Ciebie. Gratuluję.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
MartaKozak 09:25, 02 lut 2020


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Super łupy
Zazdroszczę przebisniegów, u mnie nie chcą za bardzo rosnąć.
Mony Don mówił że można je dzielić jak kwitną.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
BasiaLT 14:57, 03 lut 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
hankaandrus_44 napisał(a)


Basiu, rodkas możesz przyciąć już teraz, częściowo, nie po całości, zacznij z jednej strony mniej więcej na połowie łodygi niechcianej. Ja swoje przycinałam, bo mi na drogę wyłaziły, wiosenne pobudzenie, pobudzi też pąki śpiące. A na przyszły rok kolejne niechciane, aż do pięknego uformowania krzewu. Nie bój się, To pancerne rośliny.
A swoją drogą piękne łupy! Będę podglądać ich aklimatyzację u Ciebie. Gratuluję.

Haniu radzisz żeby ciąć teraz a nie po kwitnieniu?
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
BasiaLT 14:59, 03 lut 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
MartaKozak napisał(a)
Super łupy
Zazdroszczę przebisniegów, u mnie nie chcą za bardzo rosnąć.
Mony Don mówił że można je dzielić jak kwitną.

Przebiśniegi to są wredoty i tyle. Nasadziłam ich masę w ogrodzie i po paru latach zamiast łanu nie mam ani jednego. Sieją się same i rosną gdzie chcą. Albo strzelają focha i nie rosną. Zobaczymy jak będzie z tymi.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies