Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu narazie jest ściernisko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu narazie jest ściernisko...

hankaandrus_44 16:57, 03 lut 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Basiu, przecież zostawisz te gałązki z pąkami, a te bez pąków możesz ciachać, młode pędy szybciej wystartują, i do jesieni może zdrewnieją, dobrą ziemię daj, nawozy wg instrukcji Bożenki. i bądź cierpliwa.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
BasiaLT 21:14, 05 lut 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Zaczełam zamawiać nasiona.
Kwiatki:

Warzywa:
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Dominika11 21:39, 05 lut 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
I to wszystko wysiejesz???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Sonka 22:20, 05 lut 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Kurcze Basiu, własnie jestem przed wykonaniem takiego zadaszenia jaki masz u siebie, takie drzwi balkonowe, dachówka, tyle, że okno do pokoju drugie/jadalnia/ jest na ścianie -prostopadłej, czyli z drugiej strony budynku. Taras będzie od strony zachodniej, nieżle piecze słońce i mój dysonans jest taki, czy dachówka to dobre rozwiązanie? Biję się z myślami cały czas.
Jak u Ciebie to zadaszenie, czy w pokoju nie jest ciemno?
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 22:26, 05 lut 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
A rododendrony, obojętnie jak duże przesadzaj, spokojnie, mam wprawę i doświadczenie. Ja je przesadzałam już w każdej fazie i zawsze się przyjęły. U córki w pełnej fazie kwitnienia, swoje kiedyś w styczniu rozsadzałam, bo nie było sniegu i dośc ciepło było.Podpowiem Ci jak to zrobić.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
anabuko1 07:43, 06 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Sporo zamowilas nasion.
Fajnie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
BasiaLT 13:23, 06 lut 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Dominika11 napisał(a)
I to wszystko wysiejesz???

No pewnie że wysieję wszystko No chyba że w torebce będzie bardzo dużo nasion to wysieję część.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
BasiaLT 13:26, 06 lut 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Sonka napisał(a)
Kurcze Basiu, własnie jestem przed wykonaniem takiego zadaszenia jaki masz u siebie, takie drzwi balkonowe, dachówka, tyle, że okno do pokoju drugie/jadalnia/ jest na ścianie -prostopadłej, czyli z drugiej strony budynku. Taras będzie od strony zachodniej, nieżle piecze słońce i mój dysonans jest taki, czy dachówka to dobre rozwiązanie? Biję się z myślami cały czas.
Jak u Ciebie to zadaszenie, czy w pokoju nie jest ciemno?

Dachówka na 100% zabierze ci część światła, ale my taras mamy od strony południowej więc latem by nam niemiłosiernie grzało. A żeby nie było ciemno to mam w salonie duże białe płytki, to zawsze trochę rozjaśnia.
Niektórzy dają zadaszenie z plexi albo szkła. Pewnie jest dużo jaśniej ale nie będziesz miała cienia, no i raz na jakiś czas trzeba będzie przemyć jakąś myjką ciśnieniową.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Sonka 10:38, 08 lut 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Majster nam polecił dachówkę, w tym pokoju mało przebywamy,ciągle mam obawy, u nas też grzeje, w te upały zasłaniałam okno parasolem, trochę pomagało.Zadaszenie to moje marzenie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
BasiaLT 15:08, 11 lut 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Ja też bym poszła w dachówkę, czasami nie warto nie wiadomo jak kombinować i wydziwiać. A zadaszenie to fajna sprawa, wiosną chce się słońca ale latem jak zaczyna palić to jednak cień jest mile widziany.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies