Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

Kasiek 22:35, 03 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Pszczelarnia napisał(a)


Pytam od razu, bo zapomnę nim dojdę do piwoni. Jakie fi mają rury na warzywa?

Też lubię kwiatki jarmużu, jak biedronki.



Pszczolko, fi rur to 62. Jarmuz? Odmlodzilam Przy wykopywaniu starych, przekwitnietych krzakow, pomyslalam sobie ze sprobuje ze wykorzystac jeszcze raz. Wykopalam korzenie, skrocilam je, krzak obcielam i tak przygotowane, posadzilam jeszcze raz. Oszukuje przyrode





Rosnie I ja mam ponownie swiezy jarmuz
____________________
Bawarka
Kasiek 22:41, 03 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Podobnie wykorzystuje i pomidory. Kiedys juz o tym pisalam ale mysle, ze warto to przypomniec. Z uszczykiwanych wilkow, robie nowe krzaczki.
Uszczykuje wilki, wsadzam je na tydzien, dwa do wody i mam kolejne pomidorowe krzaki. Owoce sa nieco pozniej, ale sa



____________________
Bawarka
tulucy 22:48, 03 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Też ostatnio wilka posadziłam. Bez etapu wody, bo to był taki odrost przy samej ziemi i już puścił korzenie swoje. Tylko posadziłam na zewnątrz, w szklarni już szpilki nie wciśnie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasiek 23:05, 03 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Pszczelarnia napisał(a)


Kasiu, a nazwy? Pamiętasz? I ja oddycham pełną piersią w Twoim ogrodzie. O Bawarii zawsze myślę ciepło.

Postaram sie
1.Soft Salmon Saucer.
2.Coral Charm.
3.Rozowa kupiona jako ciemny roz czyli NN, pod nia Gardenia.
4.Ponownie Soft Salmon Saucer pod nia Solange.
5.Lady Alexandra Duft.

____________________
Bawarka
Kasiek 23:06, 03 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Pszczelarnia napisał(a)



Piękne, dla mnie królewny w ogrodzie.


O tak, zdecydowanie.
____________________
Bawarka
Kasiek 23:07, 03 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Pszczelarnia napisał(a)


Fajne takie ochłodzenia w ogrodzie.


Swietna ksiazka dla wielbicieli traw
____________________
Bawarka
Kasiek 23:21, 03 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
mirkaka napisał(a)
Dziękuję za zdjęcia, widzę to cięcie, ja też zrobiłam podobnie, musiałam przyciąć bo ścieżkę zarastały, wiem że nie robi się im krzywdy cięciem, jednak zawsze żal
Postanowiłam zacząć ciąć od strony lasku, zobaczę jak to będzie wyglądać, jeśli dobrze to spróbuję też od strony ogrodu.
Ja ogród Bożenki znam, ma cudne okazy rododendronów i azalii
Lubię ich zieleń i liście, teraz jak kwitną trochę mnie już męczy nadmiar koloru, ale niektóre już przekwitają, więc się wkrótce uspokoi

Wielkości domu powiadasz to zobaczyć je na żywo daje chyba niezapomniane wwrażenia


Chetnie obejrze Twoje ciecia
Rododendrony lubie,( u kogos) kiedys mialam ich calkiem sporo, ale oddalam. Zgadzam sie z Twoja opinia, mnie one rowniez meczyly. Posadzone tu i tam, sa ladne, ale razem, w gestej kompozycji, mecza swoim nadmiarem.
Rododendrony to rosnace do ogromnych rozmiarow rosliny, widzialam i wielkosci domu i niewiele mniejsze. Fakt, robia wrazenie, ale takich ogromnych nie chcialabym miec u siebie
____________________
Bawarka
ElzbietaFranka 21:06, 04 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Witam Kasiu

Dzięki, że pokazałaś to co można zrobić z kartami peonii.
Kto jak to ale się znasz na podziałach. Mam 3 szt zwykłych peonii 2 białe i jedna różowa. Ta różowa słabo rośnie trzeba będzie ją posadzić w inne miejsce.
2 szt drzewiaste jedna kwitnie od 2 lat. Drugiej przez nieuwagę w zeszłym roku ułamalam łodyżkę z pąkiem. W tym roku wypuściła 3 łodyżki.

Mus się zająć peoniami.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Alija 15:24, 05 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Kasiu, Ty to masz zielone ręce, czego byś w ziemię nie włożyła, to rośnie. Podziwiam.
Pomidory też tak rozmnażałam, to mi się akurat udawało. Do piwonii akurat nie mam ręki niestety, a jak się u Ciebie naoglądam to się tak człowiekowi marzy, żeby mieć coś tak pięknego w ogrodzie. U mnie kwitnie niezawodnie
tylko drzewiasta różowa, dobre i to.
Pozdrawiam.

____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
eda 00:44, 17 lip 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Oj tak nic się nie zmarnuje
cmoki zostawiam cmok cmok )

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies