Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

Kasiek 21:05, 03 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Kasiu

Jak nspisalas, że chorujesz to i się martwiłam
Dobrze, że jesteś i mineło mam nadzieję.

Zaglądałam dosyć często bo chciałam zobaczyć klematisa Montana. Jestem na str ,804 i nie widzę w całej okazałości.
Tyle fot i tak pięknych ty to potrafisz nawet z mysiej wyżerki zrobić dobrą fotę. Nie mam takiego oka artystycznego najlepiej wychodzą mi panoramiczne.
Wczoraj i dzisiaj się natyralam ale już bliżej niż dalej.
Dzisiaj miałam do pomocy pana Adama bo eM mówi woli zapłacić niż latać przy moich głupich pomysłach ogrodowych.
Trochę u nas popadało. Jutro sądzę dalie a po niedzieli robię wysiewy
Nakupiłam nasion i trzeba to wszystko wysiać.
U nas zimne noce to ziemia tym bardziej nienagrzana więc tydzień później jak wysieje nic się nie stanie.

Kasiu pozdrawiam i zdrowia zycze



Elu, dziekuje za troske, to mile z Twojej strony Rubensy obejrzysz na watku, o tutaj https://www.ogrodowisko.pl/watek/4070-clematis-montana-rubens-wart-grzechu?page=51
Moj w tym roku sie nie popisal, teraz raczej leniwie kwitnie. Kilka poprzesadzalam, zlikwidowalam pawilon ogrodowy na ktorym rosly, mocno oklaply, ale wierze ze sie za jakis czas podniosa. Za komplement o mysiej, dziekuje, az sie usmiechnelam, tak cieplo to napisalas Pana Adama chwal nad wyraz, to maz szybciutko za lopate zlapie...
Elu, zdrowka i pogody Ci sprzyjajacej
____________________
Bawarka
Kasiek 21:07, 03 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Magleska napisał(a)
Kasiu
mam nadzieję ,że Żon Cię nie udusił
zakup ślicznyyyyy


Madziulka Zyje ale...co to za zycie Olcia piekna jest, grzechu warta Narazie stoi jeszcze schowana miedzy wisniami
____________________
Bawarka
Kasiek 21:17, 03 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
gosika67 napisał(a)
Hej coś kupiłam , nie powiem Ci teraz co ,jak będzie to będzie niespodzianka.
Jabłonka ta ciemna naładniejsza. Przejeżdżam codziennie kolo takiej jabłonki i dopiero pierwszy raz trzasnęłam jej fotkę, podeślę Ci.Obsypana kwieciem, chyba w tym roku wszystkie takie.A miałaś mi podać nazwę czarnej porzeczki.


Goniu, za zdjecia pieknie dziekuje, cudne sa Moze wklej je tez tutaj?
Czarna porzeczka to... to...Poszukam
____________________
Bawarka
Kasiek 21:19, 03 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
mrokasia napisał(a)
Kasia, Ty mi już nie pokazuj tego Kanzana, to potwór jest a nie przyzwoita wiśnia .


Mrokasiu, moze i nieprzyzwoita, ale jaka piekna
____________________
Bawarka
Kasiek 21:19, 03 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Borbetka napisał(a)
Zdrówka!


Bobetko dziekuje, wzajemnie
____________________
Bawarka
Kasiek 21:29, 03 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Olili napisał(a)
Cudownie u Ciebie,drzewa piękne.Też marzy mi się szpaler drzew ,ale postanowiłam sobie,że pomyślę o nim jak uporządkuję to co już mam rozpoczęte,bo ja chaotyczna jestem i jednego nie skończę a zaczynam nowe..
Dzięki Tobie przypomniałam sobie,że mam ambrowca właśnie z takim raczyskiem i muszę to ogarnąć.I dochodzę do wniosku ,że przez to jest osłabiony ,ma wątłą koronę ,liche liście.Oj tak wezmę się za to. Dzięki!
Czy red barona masz wyizolowanego jakimiś ogranicznikami w ziemi?
Ja swojego 5letniego wyrzucam właśnie, bo już zaczyna przechodzić nawet przez te ograniczniki ,choć gorszym problemem było wniknięcie w niego chwastów,np.perzu ..A tworzył już taką piękną plamę z bukszpanową kulą w środku -trochę żal mi tego widoku ,ale w tamtym roku już nie mogłam poradzić sobie z wyrywaniem z niego chwastów.


Iza, ta rana w drzewie, jeszcze nie daje mi spokoju. Niby nic zlego sie juz nie dzieje, niby zadbalam o nia, a jednak, cos mnie meczy. Niby, pogodzilam sie z mysla, ze jakby drzewo padlo, to kupie sobie drugie, niby ...Ale. zastanawiam sie, czy jednak tej rany nie otrzorzyc i nie sprobowac kuracji glina...Pomysle o tym jutro i Ci powiem
Red baron u mnie, tak naprawde to nie wiem czy jest nim naprawde, niby taki kupilam ale...On stoi w miejscu, ledwo co sie rozrasta, nie mam zadnych ogranicznikow. Gdzies wyczytalam, ze jest tez trawa, bardzo do niego podobna...I ze to ona wlasnie, baaaardzo powoli rosnie. Nie wiem, obserwuje.
Iza, ciesze sie ze jestes
____________________
Bawarka
Kasiek 21:33, 03 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
nicol21 napisał(a)
i jak małż? dał radę? wytrzymał emocje kolejnych drzew?
a nie da rady wmówić, że to jużtam było i on gapa nie zauważył?

Piękne te kwitnące drzewa, szkoda, że to takie ulotne to ich kwitnienie.
a co do nieplanowanych chciejstw to co tam - raz się żyje!

Nadal czekam na kilka szerszych kadrów


Nicol, nic sie jeszcze nie wydalo, wiec i ja siedze cicho
Drzewa sa cudne, i tak dobrane, by konczyly jedne, a zaczynaly nastepne, wiec mam kilka ladnych tygodni kwiatowego raju
Ale kombinujesz
____________________
Bawarka
sylwia_slomc... 21:46, 03 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Zakup obejrzałam przeczytałam, jaka fajna forma i jaki duży i o kamuflażu wśród innych drzew, ale piszesz więc żyjesz i albo Em jeszcze nic nie wie, albo się pogodził z nową mieszkanką ogrodu
Z red baronem u mnie jest tak, że po posadzeniu szczepek w nowym miejscu mija dwa sezony nim się rozpędza, ale też nie jest to tempo takie jak u perzu np
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasiek 21:48, 03 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
____________________
Bawarka
Napia 21:52, 03 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Dawno mnie tu nie było. Zajrzałam, by się przywitać:: Ciekawa jestem, tych kupionych, a teraz ukrytych drzew. I trzymam kciuki
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies