Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 10:08, 07 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Lipiec 2021'- cd.

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 10:11, 07 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Lipiec 2021'- cd.

kwitły jeżówki.
Nietety te odmianowe po roku u mnie zanikają.
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 10:18, 07 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Lipiec 2021'- cd.

kwitły czosnki główkowate i liliowce oraz hosty
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 10:21, 07 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Lipiec 2021'- cd.

lilie wodne
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 10:31, 07 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Lipiec 2021'- cd.

W niewielkim warzywniku zaczęły się pierwsze zbiory (oczywiście nie licząc tzw. zieleniny czyli szczypiorku, sałaty, pietruszki, kopru, rukoli, selera, jarmużu, lubczyku które traktuję jako podstawowe i obowiązkowe w każdym warzywniku)

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Joku 11:01, 07 lut 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12191
m_gocha napisał(a)
[img


Z przyjemnością oglądam obrazki z twojego ogrodu, który bardzo lubię.
Zaciekawił mnie ten zadarniacz - zielone listki pod hostami na pierwszym planie. Co to jest?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
m_gocha 11:03, 07 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Lipiec 2021'- cd.

Oczywiście były i porażki
Nieprzewidywalna pogoda, która serwowała raz iście tropikalne temperatury a za chwilę ulewy, grad i wichury
Plaga ślimaków, które pomimo codziennego zbierania podżerały wszystko co było na ich drodze

No i sporo nerwów kosztował mnie dwukrotny już atak ćmy bukszpanowej i to niestety zdecydowanie na większą skalę niż w ubiegłym roku. Starałam się systematycznie dogladać bukszpanów. Jednak tego mojego kolosa nie jestem w stanie obejrzeć w każdym miejscu a pozostałe są tak już gęste że też to nie jest takie proste
Przyznam, że jak zobaczyłam, że na wszystkich bukszpanach są róznej wielkości gąsienice to ręce mi opadły i w pierwszej chwili miałam ochotę odpuścić Tym bardziej, że już w nocy miało padać i kolejne dni zapowiadały się również deszczowe.
Jednak zmobilizowałam się i do nocy opryskiwałam Lepinoxem kolejne bukszpany. Potem aby ochronić je przed ewentualnym deszczem okrywałam naprędce jakimiś kawałkami foli. Niestety po burzowej nocy rano mocno przyświeciło słońce i niektóre bukszpany zostały przypalone

Ale lepsze było to niż pozostawienie buksów bez oprysku. Po kilku dniach zauważyłam że jedna z kul bukszpanowych jest prawie szara Prawdopodobnie w tym pośpiechu pominęłam z opryskiem ten jeden bukszpan. Widok aż ściskał za serce

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 11:07, 07 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Lipiec 2021'- cd.

A skoro mowa o ogrodowej faunie to przez przypadek uchwycone okiem obiektywu ciekawe osobniki

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 11:09, 07 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Sierpień

Gdy nadchodzi sierpień zawsze łapie mnie smętna myśl, że to ostani miesiąc lata (a lato dopiero co się zaczęło) i łapie stresa, że tyle było do zrobienia i niestety niewiele udało się zrobić

Początkiem sierpnia zaczęłam dopiero cięcie. Niestety lipiec był zbyt nieprzewidywalny pogodowo


____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 15:56, 07 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Sierpień 2021'- cd.



A te kule zadołowane na chwilę a czekają już kilka lat na swoją stałą miejscówkę
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies