Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

mirkaka 09:21, 25 lut 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
m_gocha napisał(a)

Sylwia dzięki wielkie Niekiedy ktoś pyta w jakim stylu mam ogród. Wtedy mówię, że w... takim moim Podobają mi się różne style ogrodowe. Jednak zawsze marzył mi się ogród "z klimatem" Tym bardziej mi miło, że dopatrzyłaś się jakiegoś klimatu w tym moim Miszmaszu. Choć na pewno łatwiej jest stworzyć ów klimat w większym ogrodzie, gdzie możemy tworzyć różne zakątki.
Ścieżka jest ułożona z płaskich kamieni. Niestety kamienie poszarzały. Być może potraktownie ich myjką ciśnieniową przywróciło by im pierwotny kolor? Owszem trawa zarasta ale staram się na początku sezonu poprzycinać wokół krawędzi


Myślę że takie poszarzałe kamienie mają więcej uroku i patyny niż umyte
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
m_gocha 20:53, 28 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Mirka
Ja też będę w tym roku "pracować" nad błękitem hortensji. Zobaczymy jakie będą efekty

Za zaproszenie serdecznie dziękuję, może kiedyś uda się spotkać i zobaczyć Twój piękny ogród na żywo

Pod koniec sierpnia byliśmy w Jantarze. Zachwyciłam się tamtejszą okolicą. Cudne i praktycznie puste plaże oraz rewelacyjne ścieżki rowerowe. Na koniec pobytu odwiedziliśmy Gdańsk. Wprawdzie tylko na kilka godzin ale zmęczyły mnie te tłumy.
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Tess 10:14, 01 mar 2022


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Polecam Gdańsk w czerwcu. Tłumów brak, jedynie w weekend robi się ciaśniej.
Byliśmy już kilkakrotnie w Gdańsku właśnie w czerwcu - było super.

Ćma daje w kość, głównie psychicznie. Też na okrągło martwiłam się o to, czy zauważę w porę, czy zdążę na czas opryskać. Ba, miałam opory przed pozostawianiem ogrodu choćby na tydzień bez dozoru (co zresztą potwierdziło się, bo podczas nieobecności zaatakowały).
Ale Lepinox jest naprawdę skuteczny. Moja sąsiadka próbowała walczyć Mospilanem z marnym skutkiem.

Myślę, że w przypadku, gdy w ogrodzie buszują dorosłe osobniki ćmy, można zrobić oprysk Lepinoxem niejako "profilaktycznie". Bo jest pewne, że złożą lub już złożyły jaja. Wiem, że preparat nie działa na jaja, ale wnika w liście, więc jak się wyklują małe gąsienniczki i zaczną żerowanie, to będą jeść liście z wkładką.
A Lepinox ma działanie żołądkowe. Po spożyciu śmiertelnej dawki środka, gąsienice przestają żerować, mogą pozostawać żywe jeszcze przez kilka dni. Na roślinie działa powierzchniowo.

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 10:16, 01 mar 2022


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
m_gocha napisał(a)
Sierpień 2021'- cd.

W starej ocynkowanej bali rosły zioła. Aby domownicy nie mieli wątpliwości co to za ziółko wymyśliłam takie ich oznakowanie

Super pomysł i wykonanie! Zgapiam
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
mirkaka 14:22, 01 mar 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
m_gocha napisał(a)
Mirka
Ja też będę w tym roku "pracować" nad błękitem hortensji. Zobaczymy jakie będą efekty

Za zaproszenie serdecznie dziękuję, może kiedyś uda się spotkać i zobaczyć Twój piękny ogród na żywo

Pod koniec sierpnia byliśmy w Jantarze. Zachwyciłam się tamtejszą okolicą. Cudne i praktycznie puste plaże oraz rewelacyjne ścieżki rowerowe. Na koniec pobytu odwiedziliśmy Gdańsk. Wprawdzie tylko na kilka godzin ale zmęczyły mnie te tłumy.


Daj znać jak byście jednak byli w Gdańsku, może u mnie odsapniecie choć na chwilkę
W sierpniu zawsze sporo turystów bo jest Jarmark Dominikański, no i te tłumy są w centrum wtedy Ja też na uboczu mieszkam, nie jeżdżę do centrum bo upały i tłumy.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies