Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 20:16, 17 mar 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Mala_Mi napisał(a)

Najpierw pochwalę fantastyczne cięcia w trzymaniu w ryzach roślin. Pochwalę piękne zakątki ogrodu, masz ich dużo pomimo malutkiego ogrodu. Pochwalę fajną prezentację ogrodu z usytuowaniem gdzie co jest. Bardo pomaga w orientacji przestrzennej.

Murek jest zawsze elegancki..nawet jak zrobiony z polnych kamieni. Wyrównany teren jest łatwiejszy do zagospodarowania. ... Dając murek możesz wtedy posadzić tam maliny, jeżyny, krzewy owocowe. Będą miały dużo światła w sezonie, bo od południa słoneczko. Pozbędziesz się wtedy krzewów owocowych w rejonie orzecha. Możesz wtedy teren pod orzechem i jabłonka zaaranżować inaczej.Pod murkiem ścieżka, dobrze zbierać owoce.. krzewy możesz wysypać korą i nie ma problemu z pieleniem i koszeniem.
Wrzosy między borówkami będą rosły, ale przesadzanie starych krzewów jest niewskazane. przesadzałam wrzosy to wiem.. było różnie ..

Żywopłot od góry dałby ładne tło, ale zabierze słońce, którego u Ciebie za wiele nie ma..
Aniu - Mała_Mi, Dzięki za odwiedziny i miłe słowa

Przyznam, że coraz bardziej myślę o murku na tej skarpie aby choć trochę zmniejszyć spadek terenu. Raczej nie uda się całkiem wyrównać, bo przy takiej małej powierzchni trzeba by było budować dość wysokie murki (a to i koszt spory a i nie chciałabym aby wyglądały jak jakieś mury obronne ). Tak sobie myślę, że owocowe pójdą na prawo od orzecha i nad jabłonką. Natomist tą skarpkę (może z murkiem)chciałabym obsadzić czymś ładnym, gdyż przylega do części trawnika, gdzie często siadamy odpoczywamy czy grilujemy.
Myślałam o żywopłocie np. z cisa, ale obawiam się że zabierze słoneczko

Ciekawa jestem w jakim czasie przesadzałaś wrzosy i iluletnie? Czy mają rozlegy system korzeniowy?

Pozdrawiam i dziękuję
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 22:38, 17 mar 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Ku pamięci Może zdążę

jajo oraz dokładna instrukcja według Polinki
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
evik0 22:52, 17 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
Gosiu jak tam Twoje stipy? siałam w tym samym dniu co ty wiec jestem ciekawa. Kiedy będziesz je pikować?
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
m_gocha 23:19, 17 mar 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Dzisiaj zauważyłam pierwsze zielone ździebełka Ale taki widok cieszy Nie wiem czy będę pikować, bo ja wrzucałam po 3-4 ziarenka do jednej małej doniczki. Mam nadzieję, że mi się uda i że uniknę konieczości pikowania. Jutro postaram się zrobić fotkę A u Ciebie jak wygląda stipa?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
kasja83 12:11, 18 mar 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Witaj.
Masz bardzo piękny i zadbany ogród-jestem pod wrażeniem cięć i form, które wymyślasz roślinom.Bardzo spodobała mi się też Twoja przejrzysta prezentacja ogrodu ze wskazówkami gdzie co jest. Tak sobie od razu pomyślałam, że musisz być osobą systematyczną i uporządkowaną-ale może się mylę
Chętnie będę zaglądać-niestety nie z radami-bo u mnie ugór i dopiero zaczynam działać,ale właśnie po inspiracje i żeby dowiedzieć się czegoś mądrego
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
evik0 17:19, 18 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
m_gocha napisał(a)
Dzisiaj zauważyłam pierwsze zielone ździebełka Ale taki widok cieszy Nie wiem czy będę pikować, bo ja wrzucałam po 3-4 ziarenka do jednej małej doniczki. Mam nadzieję, że mi się uda i że uniknę konieczości pikowania. Jutro postaram się zrobić fotkę A u Ciebie jak wygląda stipa?


U mnie sa już male niteczki ok 1cm. Ale miałaś cierpliwość przy tym sianiu. Ja za to będę musiała sie pobawić przy pikowaniu
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
zszywka 20:18, 19 mar 2016


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Gosiu masz cudne wrzosy, mnie chyba nie lubią... No ale próbowałam z nimi działać kilka lat temu ( wiedza = zeru) a teraz o nich zapomniałam, zobaczymy w przyszłości czy coś wymyślę z nimi
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
mirkaka 06:56, 20 mar 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Wrzosy można samemu sobie rozmnożyć. przyginasz gałązki i przysypujesz kwaśną ziemią. Za rok masz ukorzenione sadzonki. Można też stary okaz przysypać wysoko kwaśną ziemią, rozkładając gałązki jak najszerzej. Po roku będą ukorzenione. Ja tak robię jak mi stare krzaczki tracą ładny pokrój, to je odmładzam w ten sposób i mam kilka zamiast jednego
Wrzosy nie mają rozległego systemu korzeniowego, one mają tak jak kwasoluby, taki filc. Ja przesadzałam, delikatnie podważ i sprawdź żeby jak najmniej obciąć tej bryły korzeniowej. Po wykopaniu przytnij gałązki trochę powyżej miejsca zdrewniałego, to ładnie odbiją i się zagęszczą.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Dorota123 19:19, 24 mar 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Przyszłam zobaczyć jajo, ale nie pokazałaś, za to zobaczyłam piękny ogród.
Przycinane krzewy to coś co bardzo lubię.
Oczko wodne utrzymane w świetnym klimacie, te omszone kamienie nadają bardzo naturalnego uroku.
Przycinany modrzew bardzo przypadł mi do gustu.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Pluszakowa 11:58, 25 mar 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
Masz piękny ogród i wprawną rękę do cięcia roślin. Moim bardzo skromnym zdaniem połączenie borówek i wrzosów jest bardzo udane i w moim dopiero powstającym ogrodzie takie planuje. Chyba że ktoś mnie do tego odwiedzie.

Murki kosztowne, ale dodają charakteru.

Może wpadniesz do mnie i coś doradzisz, zapraszam
____________________
Magda Mały ogród miejski!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies