Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skarbonkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarbonkowy ogródek

JoannaDe 23:11, 02 kwi 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Haniu,nietety chyba sie bez chemi nie obejdzie. Będac w święta w Polsce kupiłam Starane trawniki.Do zwalczania chwastow dwuliściennych w trawniku. Dzisiaj patrzac na to chwastowisko pomyslalam zeby wziaść pedzelek i pojedyńczo pomalować listki. Przyszedl mi do glowy jeszcze sposob z octem. Boje sie jedynie że chemia wlezie mi do gleby i zniszczy magnolie i bukszpany.
Chyba zmienię nazwę watku na Skarbonkowe chwastowisko
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
MagdaBaj 06:45, 03 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Domek przepiękny Trzymam kciuki bo pracy masz mnóstwo. Pozdrawiam.
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
marta_tokarczyk 09:38, 03 kwi 2016

Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 58
Joanna masz piękny dom i otoczenie, sielsko ja dla podobnych widoów się przprowadziłam. Trzymam za ciebie kciuki i będę podglądała .
____________________
2,5 tys. m stepu u Marty .... do zagospodarowania
JoannaDe 09:50, 03 kwi 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Magda, Marta witajcie u mnie. Dziękuję. Widoki i brak bliskich sasiadów był czynnikiem decydujacym o zakupie tego domu. Dodatkowo cały teren wokół nas jest wyłaczony z zabudowy więc mamy pewność że nikt się za płotem nie wybuduje.
Żeby nie było, osobiście nie mam nic przeciwko sasiadom ale my jesteśmy dość głośni a tutaj mam luksus nie przeszkadzania nikomu.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
iwka 10:01, 03 kwi 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
w sprawie mikstury na rh napisałam u siebie ale też Ci wkleję tutaj

Ta mikstura to właśnie na poprawę kondycji po zimie. Trzy, cztery opryski co 5,7 dni.
Tu masz pokazane wszystkie składniki http://www.ogrodowisko.pl/watek/2074-rododendronowy-ogrod-ii?page=3213


Co do tych chwastów to, hmmm w sumie magnolii nie mam, ze słyszenia tylko wiem że nie lubi grzebania w korzeniach ale przecież to nie młode drzewko, bez przesady, nawet jak uszkodzisz korzonek jeden czy dwa to chyba nic się nie stanie. Ja bym to normalnie opieliła i się nie patyczkowała. Dziewczyny mają podsadzone magnolie trawami, cebulowe nawet rosną więc musiały to jakoś posadzić i pielęgnować. Dla mnie jedyne rozwiązanie na pozbycie się tych chwastów to widły amerykańskie albo chemia

Piękna Ci ta carexowa wyszła
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Flower1 10:19, 03 kwi 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Jak pieknie wszystko kwitnie u Ciebie ..
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
MagdaBaj 10:26, 03 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Klimatycznie po prostu bajecznie.Zazdroszę Samo przycięcie i ogarnięcie zaniedbanych krzaków sprawia, że czyściej. Widać serce właścicielki Dziewczyny przecież same wiemy ile to czasu i pracy. Przynajmniej mnie go brakuje z dwójką dzieci. Pozdrawiam i śledzę dalej
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
JoannaDe 10:54, 03 kwi 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
iwka napisał(a)
w sprawie mikstury na rh napisałam u siebie ale też Ci wkleję tutaj

Ta mikstura to właśnie na poprawę kondycji po zimie. Trzy, cztery opryski co 5,7 dni.
Tu masz pokazane wszystkie składniki http://www.ogrodowisko.pl/watek/2074-rododendronowy-ogrod-ii?page=3213


Co do tych chwastów to, hmmm w sumie magnolii nie mam, ze słyszenia tylko wiem że nie lubi grzebania w korzeniach ale przecież to nie młode drzewko, bez przesady, nawet jak uszkodzisz korzonek jeden czy dwa to chyba nic się nie stanie. Ja bym to normalnie opieliła i się nie patyczkowała. Dziewczyny mają podsadzone magnolie trawami, cebulowe nawet rosną więc musiały to jakoś posadzić i pielęgnować. Dla mnie jedyne rozwiązanie na pozbycie się tych chwastów to widły amerykańskie albo chemia

Piękna Ci ta carexowa wyszła


Dziękuję Ci dobra kobieto :*

A oto sprawcy carexowej rabaty





Zrobiły sobie kuwetę w tej części ogrodu wiec musiałam im uniemożliwić toaletowanie się w tym miejscu. I wyszło co wyszło

W sprawie chwastów potwierdzasz co myślałam. Na widły się nie odważę ale ocet/chemia pójdzie w ruch.


Flower1 napisał(a)
Jak pieknie wszystko kwitnie u Ciebie ..


dziękuję bardzo. Tez mi się oczy cieszą

MagdaBaj napisał(a)
Klimatycznie po prostu bajecznie.Zazdroszę Samo przycięcie i ogarnięcie zaniedbanych krzaków sprawia, że czyściej. Widać serce właścicielki Dziewczyny przecież same wiemy ile to czasu i pracy. Przynajmniej mnie go brakuje z dwójką dzieci. Pozdrawiam i śledzę dalej


Czasu i pracy bardzo dużo. Szczególnie jak się ogarnia pozostały bałagan. Myślę ze z zakładaniem ogrodu od nowa jest trochę łatwiej.

I tez mam dwójkę dzieci a w ogródku w 99% działam sama. Ale pomału pomału i wszystko się zrobi.




____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
anbu 11:43, 03 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
JoannaDe napisał(a)
z dalszej perspektywy:




Aosiu a te chwasty to tylko na rabacie pod magnolią i bukszpanem, czy na całej tej powierzchni chcesz zlikwidować? Bo nie bardzo rozumiem :-\ Czy tam będzie rabata?
Bo jak tylko na rabacie, to ja bym przekopała i wysypała grubo korą a jak na całej powierzchni trawnika to kiszka :-\
Może trzeba poszukać w wątku o trawnikach jak je usunąć.
____________________
Ania Ogród Ani :)
MagdaBaj 12:08, 03 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Jak 99 procent sama to znam ten ból nas na nowe nie było stać więc cieszę się tym co mam
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies