Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skarbonkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarbonkowy ogródek

JoannaDe 08:27, 15 mar 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Carexy przycięte. Nie patrzymy na bałagan, Mały nie dal mi już posprzątać a i rabata nie gotowa.

Bylo:



Po fryzjerze



Rabata hortensjowa:

Przed:



W trakcie



Kora zakupiona, gazety przygotowane. Myślę ze w tygodniu skończę.

____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 08:36, 15 mar 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
No i zywoplot który był a nie ma Jeszcze do skrócenia i wyplewienia ale nie dałam rady już.




Przynoszę trochę wiosny



____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 08:38, 15 mar 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
I mój wczorajszy narzędziowy nabytek



Szkoda ze nie umiem z niego korzystać
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
iwka 09:18, 15 mar 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
a dlaczego carexy przycinałaś ? ładnie wyglądały to evergoldy?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Flower1 09:20, 15 mar 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
JoannaDe napisał(a)
A to widok na ogród z troszkę innej perspektywy.

Drzewko po prawej stronie to magnolia. Bukszpanowa kula jest całkiem duza. Średnica ponad metr


jakie piekne bukszpany !kupe lat rzeba czekac zeby tak urosly
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Rumianka 09:21, 15 mar 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10020
Jakie cudne krokusowo...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 09:27, 15 mar 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10020
O cisy nie martw się...zobacz co ja zrobiłam z mojego drapaka...Najpierw był w opłakanym stanie, a potem po cięciu wyłaniała się fajna "postać", ale to trwało kilka lat, bo przez jeden sezon nie zagęści się aż tak...Później usunę zdjęcie...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
anbu 09:32, 15 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
JoannaDe napisał(a)







Witaj.
Podłączam się do pytania Iwki co to za carex?

Ciekawie się zapowiada w skarbonkowym ogródku
____________________
Ania Ogród Ani :)
JoannaDe 09:47, 15 mar 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
iwka napisał(a)
a dlaczego carexy przycinałaś ? ładnie wyglądały to evergoldy?


Ja je tnę co roku. Po każdej zimie miały pousychane końcówki i z czystego lenistwa cięłam je cale bo nie chciało mi się wycinać pojedynczych listków Rzeczywiście po tej zimie nie wyglądały najgorzej i miałam je zostawić w spokoju ale wyczytałam u Madzenki ze lepiej ciąć wiec obciachalam i ja. Moje co prawda to Evergold ale i tak im nie zaszkodzi.

Madzenka napisał(a)
Wczoraj zapytałam Tomka na Fb jak ciąć ice dance Wieloszka już w ubiegłym roku ogoliła trawy wg jego wskazówek. Ufam mu bo hoduje trawy więc wie jak sie z ńimi obchodzić
Kto nie czytał niech zajrzy tu

https://www.facebook.com/RoslinyGrochowscy/posts/998282456920887


I jeszcze sciaga :

Madzenka napisał(a)
Ewo napisałam u Ciebie.
Krótka ściąga dla poczatkujacych trawiastów :
- stipy tniemy na wysokosc 10-15 cm
- hakone, red baron, molinie- nisko przy samej ziemi. Nie mam trzcinnikow (wymarzły w donicy tej zimy) ale cięłabym jak molinie lub seslerie
- rozplenice- na jeża krótko
- seslerie tne na jeża, króciutko. Seslerie tniemy własciwie pod koniec zimy bo juz w lutym ma u mnie młode przyrosty. Powtorka latem jesli będzie brzydka i aby utrzymac ładny pokrój zimą, zwłaszcza skalne.
- miskanty 10-15 cm - a wy jak tniecie?
- carex comans (frosted curls, amazon mist, bronze form) nie tniemy, wyczesujemy, przycinamy tylko suche końce ,ale w moim przypadku tnę je na wysokosci przemarźnięcia czyli zwykle 15-20 cm
- kostrzewy - skubie i zostawiam krótkiego jeża, potem powtórka cięcia/skubania gdy zakwitna.
- carex buchanani - nie ciełam ,lub ciełam same suche końce. Zrobiła sie jednka brzydka i w tym roku utne nisko, ciekawe czy odrośnie.
- carex elata - na jeża bo mi wymarza i wycinam wszystkie brązowe liscie. Jesli kiedyś będzie zimozielona to będę je traktowac jak opisane ponizej carex
- carexy zimozielone (evergold, ice dance, ice cream, morowi variegata, ornithopoda, silver) - tu są rózne szkoły:
- jedna najliczniejsza mówi wyskubywać tylko najbrzydsze liscie , nie ciąc bo sie zabija wierzchołki wzrostu, ale jest to mozliwe jak sie ma kilka sztuk.
- druga szkoła Tomka Grochowskiego - twierdzi tniemy na wysokosc kilku centrymentów, młode przyrosty zasłonią stare brzydkie ucięte liscie, ktore juz nie odrosną-
- trzecia szkoła Madżenkowa - wiosna to co najbrzydsze przycinam same końcówki a gdy ruszaja młode przyrosty obcinam zgodnie z drugą szkołą. Ale tak traktuje tylko dojrzałe, dobrze ukorzenione carexy?


Czy o jakiejs trawie zapomniałam? A jakie sa wasze doswiadczenia?


____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 09:48, 15 mar 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Flower1 napisał(a)

jakie piekne bukszpany !kupe lat rzeba czekac zeby tak urosly


Prawda. Nasz ogród zakładał Pan który w dniu sprzedaży domu miał 88 lat. A w tym domu wychowywał swoje dzieci.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies