Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skarbonkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarbonkowy ogródek

hanka_andrus 09:48, 09 kwi 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Byłam u Ciebie, magnolie podziwiam i czytam, ze pigwowiec Ciebie denerwuje. Nie radzę usuwać, bo w innym miejscu owszem będzie rósł, ale na starym zostawi po sobie mnóstwo korzeni a potem odrostów, nijak tego wyplenić nie można. Wobec czego proponuję zostawić go w miejscu obecnym i niech sobie rośnie, Najwyżej poprzycinaj co ciebie drażni. Lubi cięcie i lepiej owocuje.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
JoannaDe 10:01, 09 kwi 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
mateuszmichn napisał(a)



Witam.
Moja propozycja to są jakieś pnącza na ścianie. Bluszcz długo rośnie ale fajnie by wyglądał,bo jest zimozielony. Ale może coś innego by też fajne ie wyglądało pomiędzy hortensjami


Witaj Mateuszu w moim wątku. Dziękuję za rade ale pnące na tej ścianie odpadają. Docelowo maja tutaj być wstawione dwa okna wiec musi być coś niskiego. Hortensje postanowione ale potrzebuje cos jeszcze co bedzie zimozielone. Myślałam o tujach danica ale one bardziej w słońcu lubią rosnąc, berberysy cięte w kulki tez w słońcu. Tutaj jest strona wschodnia wiec mam mały problem. Jakieś carexy może? Ktos coś ?
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 10:03, 09 kwi 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
anbu napisał(a)
Super zakupy. Magnolią to faktycznie teraz gwiazda


Dziekuje Aniu. Miałam w tym roku nic nie kupować ale nie mogłam się powstrzymać jak zobaczyłam te kulki. A i cena fajna była To jak nie skorzystać
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 10:05, 09 kwi 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
hanka_andrus napisał(a)
Byłam u Ciebie, magnolie podziwiam i czytam, ze pigwowiec Ciebie denerwuje. Nie radzę usuwać, bo w innym miejscu owszem będzie rósł, ale na starym zostawi po sobie mnóstwo korzeni a potem odrostów, nijak tego wyplenić nie można. Wobec czego proponuję zostawić go w miejscu obecnym i niech sobie rośnie, Najwyżej poprzycinaj co ciebie drażni. Lubi cięcie i lepiej owocuje.


Przyznaj się Haniu ze u siebie w wątku chciałaś odpowiedzieć

Pigwowiec przeszkadza bo tutaj ma być zimozielony plot z choiny kanadyjskiej. Pomyśle jeszcze co z nim zrobić.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Karol99 10:12, 09 kwi 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Te kulki kupiłaś przepiękne, a jakie duże.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
mateuszmichn 10:23, 09 kwi 2016


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
JoannaDe napisał(a)


Witaj Mateuszu w moim wątku. Dziękuję za rade ale pnące na tej ścianie odpadają. Docelowo maja tutaj być wstawione dwa okna wiec musi być coś niskiego. Hortensje postanowione ale potrzebuje cos jeszcze co bedzie zimozielone. Myślałam o tujach danica ale one bardziej w słońcu lubią rosnąc, berberysy cięte w kulki tez w słońcu. Tutaj jest strona wschodnia wiec mam mały problem. Jakieś carexy może? Ktos coś ?


Hmm no to nie wiem. Zaproponowałem pnącza bo chyba bardzo by pasowały do stylu domu. Wiesz jak to te stare ceglane domy porośnięte bluszczem, tylko przy oknach przycinać trzeba.
No ale jeśli nie, to trzeba wymyślić coś innego.
Hmm a może kilka cisów, tych kolumnowych, albo przycinać w stożek, ustawić je między hortensjami a aknami i uzupełnić to wszystko jakąś trawą
____________________
Mój mały zakątek
JoannaDe 11:05, 09 kwi 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Karol99 napisał(a)
Te kulki kupiłaś przepiękne, a jakie duże.


No nie mogłam się oprzeć tak się do mnie uśmiechały
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 11:09, 09 kwi 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
mateuszmichn napisał(a)


Hmm no to nie wiem. Zaproponowałem pnącza bo chyba bardzo by pasowały do stylu domu. Wiesz jak to te stare ceglane domy porośnięte bluszczem, tylko przy oknach przycinać trzeba.
No ale jeśli nie, to trzeba wymyślić coś innego.
Hmm a może kilka cisów, tych kolumnowych, albo przycinać w stożek, ustawić je między hortensjami a aknami i uzupełnić to wszystko jakąś trawą


Wiem wiem, ale to nie moja bajka Poza tym eM by mnie udusił jakbym coś na ścianę puściła bo on zdecydowany przeciwnik roślinności na domu

A cisy to będą przy hortensjach rosły w tak wąskiej rabacie? Bo jedne i drugie wymagają innej ziemi. Cisy by pasowały bo po drugiej stronie mam jeden duży okaz wiec byłoby połączenie. Ale jak rozwiązać wymagania glebowe? Musze popatrzeć jak to moznaby u mnie rozmieścić.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 11:27, 09 kwi 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Wertykulator przyjechał. Lece reanimować trawnik
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
anbu 11:56, 09 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
JoannaDe napisał(a)
Wertykulator przyjechał. Lece reanimować trawnik


I tak włśśnie wygląda szczęśliwy człowiek he he

Joasiu pokaż ten front, ciekawam co tam masz
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies