Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skarbonkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarbonkowy ogródek

MirellaB 12:21, 09 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ja na całej długości bym hortensje posadziła
Sprawdzona kompozycja z hortensjami w nóżkach to trawki, żurawki, rozchodniki.
Ja mam Carex ID, może Carex Montana lepiej, bo nie jest rozłogowa
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
mateuszmichn 12:22, 09 kwi 2016


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
JoannaDe napisał(a)


Wiem wiem, ale to nie moja bajka Poza tym eM by mnie udusił jakbym coś na ścianę puściła bo on zdecydowany przeciwnik roślinności na domu

A cisy to będą przy hortensjach rosły w tak wąskiej rabacie? Bo jedne i drugie wymagają innej ziemi. Cisy by pasowały bo po drugiej stronie mam jeden duży okaz wiec byłoby połączenie. Ale jak rozwiązać wymagania glebowe? Musze popatrzeć jak to moznaby u mnie rozmieścić.



Akurat roślinność na domu stwarza mikroklimat i wbrew pozorom nie zawilgaca ścian.

Wracając do cisów. Wiesz większość ludzi tutaj nie ma na swojej działce odpowiedniego podłoża do każdej z roślin.
Musisz np, wymieszać ziemię kwiatowa, taka z worka, z ziemią która jest u ciebie na działce.
Myślę że nie powinno być problemów ale możesz dopytać bardziej doświadczone osoby
____________________
Mój mały zakątek
JoannaDe 10:20, 11 kwi 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Bozsz, dobrze ze wertykulacje robi się raz w roku. Mnie niestety czeka jeszcze raz w tym roku bo trawnik wygląda okropnie. Więcej mchu niż trawy. A do tego chyba mam wiechlinę niestety i wygląda na to ze będę musiała część tego tzw. trawnika usunąć i jeszcze raz założyć.

Mech wyłaził ze aż milo, wywiozłam chyba z 30 taczek a i tak ciągle go w trawie pełno. Wieczorem rak i pleców od tego grabienia nie czułam. eM patrzył na mnie i pyta: co ty tak stękasz Ano stękam, mowie. Zapraszam do ogródka to zobaczysz dlaczego

A tak wyglądał ''trawnik''


Na tym zdjęciu dokładnie widać gdzie jest w miarę dobra trawa a gdzie zaczyna się pasek z wiechlina.

____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 10:36, 11 kwi 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Tak wygląda dzisiaj:




Jak widać mchu ciągle jest dużo. Wertykulacje robiłam na krzyż choć wiem ze wiosenna to tylko w jedna stronę ale pomyślałam ze gorzej to i tak już być nie może. A zależało mi na usuniecie mchu.

Po wertykulacji spryskałam trawnik starane trawnik aby pozbyć się większych skupisk chwastów które są w dużej ilości.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 10:37, 11 kwi 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
A wieczorem dostałam od młodszego synka kwiatki które zerwał w ogrodzie. O takie:


Ładne co nie
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 10:39, 11 kwi 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
anbu napisał(a)


I tak włśśnie wygląda szczęśliwy człowiek he he

Joasiu pokaż ten front, ciekawam co tam masz


Szczęśliwa byłam przed. Po nie mogłam się ruszać

Zaraz cyknę front. W weekend pamiętałam ale jakoś nie miałam czasu.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 10:41, 11 kwi 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
MirellaB napisał(a)
Ja na całej długości bym hortensje posadziła
Sprawdzona kompozycja z hortensjami w nóżkach to trawki, żurawki, rozchodniki.
Ja mam Carex ID, może Carex Montana lepiej, bo nie jest rozłogowa


No widzisz Mirellka, tam aż się prosi o taki pas . Popatrzę co mi podałaś za trawki i pewnie coś wybiorę. A któreś z nich to zimozielone?

Juz doczytałam
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 10:43, 11 kwi 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
mateuszmichn napisał(a)





Wracając do cisów. Wiesz większość ludzi tutaj nie ma na swojej działce odpowiedniego podłoża do każdej z roślin.
Musisz np, wymieszać ziemię kwiatowa, taka z worka, z ziemią która jest u ciebie na działce.


To jest oczywista oczywistość ze trzeba dodać dobrej ziemi. Chodziło mi o to ze sadząc cisy z hortensjami na niewielkiej przestrzeni nie będę w stanie zapewnić odrębnych wymagań glebowych. Ze o nawożeniu nie wspomnę. A przynajmniej ja sobie tego nie wyobrażam.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Kawa 11:44, 11 kwi 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
hej hej
kulki śliczne a hortki też bardzo

.kurcze coś piszę bez ładu i składu
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
anbu 12:28, 11 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Kfiatki super od dziecia

Trawnik mnie zszokował Nie dziwię się, że nie mogłaś się ruszać po takiej robocie. Ja sadzenie cisów odczuwam do dzisiaj. Siniaki z kolan jeszcze mi nie pozłaziły
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies