Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skarbonkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarbonkowy ogródek

Toszka 21:34, 10 mar 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
JoannaDe napisał(a)


A dzisiaj wygląda to już tak:




Ciężko mi radzić tylko po zdjęciach... jednak na przykładzie tego ja bym zaczęła od cięcia górnych gałęzi. Trzeba to zrobić z głową, tak by przewidzieć, że będą odrosty. Czyli gałęzie muszą być skrócone krócej aniżeli plan zakłada przyszły gabaryt. Chodzi o to, że kiedy w przyszłości będziecie systematycznie strzyc to grube gałęzie nie mogą być przeszkodą.

Stopniowe cięcie od góry wpuści światło i pobudzi śpiące oczka.

Podobnie od strony pola. Aczkolwiek tam, bym zaczęła od dołu. Tam też trzeba będzie starannie powycinać suche, drobniutkie gałązki. Przewiew, rozluźnienie i światło pobudzą gałązki do zazielenienia. W okolicach lipca, będzie trzeba skontrolować i ewentualnie wyciąć resztki suchych patyczków.

Tnij stopniowo, na raty, nawet przez dwa lata - unikniesz momentu "łysego" cisa
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
JoannaDe 10:04, 11 mar 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Toszko, dziękuję. Muszę to na spokojnie przeanalizować. Cięcie z góry jest o tyle problematyczne że nie bardzo mam tam jak sięgnąć. Nic to, będę kombinować.

Dziękuję za radę.

Pozdrawiam sobotnio
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Luki 18:15, 11 mar 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Dokładie nie poczytałem, ale plany widziałem, bardzo ciekawe Do cięcia Cisów masz najlepszego doradcę, a różaneczniki mam nadzieję, że zostawisz w spokoju w końcu rosną w słońcu tyle lat i wyglądają bardzo dobrze, a to nie do końca prawda, że one tak cień lubią, u Bożenki z Rododendronowego prawie wszystkie na słońcu i znakomicie się mają
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
JoannaDe 09:36, 14 mar 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Luki napisał(a)
Dokładie nie poczytałem, ale plany widziałem, bardzo ciekawe Do cięcia Cisów masz najlepszego doradcę, a różaneczniki mam nadzieję, że zostawisz w spokoju w końcu rosną w słońcu tyle lat i wyglądają bardzo dobrze, a to nie do końca prawda, że one tak cień lubią, u Bożenki z Rododendronowego prawie wszystkie na słońcu i znakomicie się mają


Cześć Luki, dawno Cię u mnie nie było
Tak jak i mnie Muszę wpaść do Ciebie zobaczyć co tam rozrabiasz
No plany są. Zobaczymy co z tego uda się zrealizować. Rodków oczywiście nie ruszam, nawet nie miałam takiego zamiaru.

Pozdrawiam
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 09:44, 14 mar 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Z racji tego że w weekend pogoda dopisała, porządków ciąg dalszy. Całą sobotę walczyłam z trawnikiem. Teren wokół piaskownicy nie był w zeszłym roku na zimę skoszony więc pracy było co niemiara. Grabienie, koszenie, znowu grabienie i znowu koszenie...
Przenieśliśmy trampolinę za dom więc zostaw plac z samym mchem. Czeka nas regeneracja trawnika.

W niedzielę zaczęłam szykować teren pod skrzynie na truskawki. Ale się cieszę Jak skończymy to pokażę.Teraz za duży chaos jeszcze.

Na osłodę kilka fotek wiosny






A teraz idę nadrabiać wątki bo, patrząc na powiadomienia, to chyba wszyscy na forum siedzieli
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
sylwia_slomc... 11:25, 14 mar 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
JoannaDe napisał(a)





Przychodzę z zapytaniem w sprawie płotu. Planuję takie ogrodzenie myśliwskie dookoła warzywnika, powiedz mi czy wystarczy jeśli będzie umocowane tylko do pionowych słupków czy te poziome żerdzie też konieczne? mam zamiar zakupić gotowe segmenty myśliwskie do rozciągnięcia i myślałam tylko pionowe słupki zastosować, jak myślisz zda egzamin takie mocowanie?. Po rozciągnięciu mają mieć dł 2,5 metra,wys 80 cm.
Proszę o odpowiedź u mnie , bo może mi umknąć, gdzie pytałam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:26, 14 mar 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Cudne krokusowe polanki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Makusia 11:48, 14 mar 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Te krokusy to Twoje własne? Piękne!!!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Kawa 11:57, 14 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Asia ale masz cudne krokusy !!!
piękne
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
JoannaDe 10:26, 17 mar 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Dziewuszki, krokusy moje ale nie przeze mnie sadzone. Spadek po poprzednich właścicielach.


Musze zagęszczać ruchy ze sprzątaniem. Wszystko ruszyło. Wczoraj zaczęłam sprzątać rabatę hortensjowa i moje odkrycie


Wydłubywanie cienkim patyczkiem liści i innego śmiecia ze środka hortensji zajelo mi prawie 3 godziny. Wrr... Przy okazji pozbyłam się kilku paków choć mocno uważałam żeby niczego nie uszkodzić.

Przy okazji, hosty wyłażą.


I o takie coś Zdjęcie z dzisiaj.



Jeszcze po zimie nie posprzątane a tu już wiosna puk puk

Czy to już na miedzian u mnie za późno? Temperatury w dzień kolo 14 stopni. W nocy około 2-3. Moge jeszcze prysnąć? Najbardziej zależy mi na żywopłocie z ligustru/a i trzmielinie bo je mączniak zaatakował. Pomimo stosowania HT.





____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies