Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielona (r)ewolucja

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielona (r)ewolucja

Zana 20:34, 22 maj 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Zajrzałam do Ciebie z wątku o perukowcu. Te białe kwiatki zawilce wiosenne, a te drugie różowe to trochę mi wyglądają na jakiegoś bodziszka, ale pewności nie mam. Rododendron fantastycznie się rozwinął po zasuszeniu, wygląda zdrowo.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
ragsmom 11:20, 23 maj 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
Witam jednak niektóre pąki rodka dodatkowo przymarzly w maju bo nie wszystkie się ładnie rozwijają,niektóre są jakby puste. Ten fioletowy chwascior tak mnie urzekł,ze zostawiłam go wszędzie gdzie wyrósł, głównie pojawia się pod betonową podstawą płotów,tam też nie wiadomo skąd pojawiły się mąki, też zostawiłam,póki nie ma rabat niech szaleją. Myślę nad kształtem rabat cały czas i nad tłem do ogrodu pomiędzy nami a sąsiednim domem-cały czas mi w głowie doorenbosy siedzą, choć pewnie lepsze by było coś zimozielone,ale nie przepadam za iglakami...
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
ragsmom 11:40, 04 wrz 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
Wrzesień. ... chciałoby się zaśpiewać "a mnie jest szkoda lata...",tym bardziej,że w moich stronach w tym roku lata jakby nie było. Ogród jednak mimo wszystko dał radę i tak wygląda po nieco ponad roku od założenia:
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
ragsmom 11:47, 04 wrz 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
Wiem,ze długa droga jeszcze przede mną,ale chwile spędzone na własnej"ziemi"są dla mnie bezcenne.

A takim kwiatkiem obdarowana mnie niezrównana Ingrid Bergmann

____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
Misia 12:20, 07 wrz 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Witaj Jestem chyba z podobnych stron bo u nas lata też nie było, cały czas pada nawet nie ma kiedy pielić Piękne u Ciebie te hortensje zapatrzyłam się i coraz częściej też o takim szpalerze myślę
____________________
Misia - Między brzozami
ragsmom 13:36, 11 wrz 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
Witaj Misia u mnie to bardzej Kociewie niż Kaszuby,ale cała północ chyba taką beznadziejna pogodę miała. Ten szpaler to moja dumą i radosc-sadzony w zeszłym roku w maju,sadzonki ze szkółki w Mierzeszynie, jakbyś była zainteresowana. Jeszcze rzut oka z innej perspektywy na krzaczki i trochę moich ukochanych traw
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
ragsmom 13:40, 11 wrz 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
Misia 16:17, 11 wrz 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Do Mierzeszyna nie mam aż tak daleko, ale jeszcze tam nie byłam, a teraz to już całkiem się powstrzymuje Trawy też śliczne, czy to trzcinnik?
____________________
Misia - Między brzozami
ragsmom 09:01, 12 wrz 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
tak, te niższe ze złotymi w tej chwili kłosam to trzcinnik Karl Foester, na wiosnę kupiłam w Lubaniu 3 maleństwa i rośnie całkiem fajnie. Te czerwone, wysokie kłosy to miscant Goliath,ponad 2 metry juz mają, a nizsze czerwone, ledwo na razie z kęp wystające to miscant David. Kupowałam wszystkie 4 jako Davidy, ale jeden miał pomyloną etykietę. Jak będziesz na etapie zakupów, to mogę Ci polecić też Pestę ze Starogardu - fajne ceny i zdrowe rosliny
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
ragsmom 09:40, 12 wrz 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies