Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielona (r)ewolucja

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielona (r)ewolucja

ragsmom 20:37, 24 wrz 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
Nie znam tych ogrodów -będę nadrabiać -bo mi osobiście na rysunku chyba bardziej kwadraty się podobają. Strasznie podoba mi się na zdjęciach "ogród mały ale pojemny", te jego zaułki,łuki,zakręty, różnorodność ale kompletnie nie potrafię zagospodarowac swojej przestrzeni w ten sposób. A te proste linie i kwadraty jakoś łatwiej mi sobie wyobrazić, nawet jeśli chodzi o nasadzenia-hortki juz rosną w linii prostej ; )
Editgród do kwadratu znalazłam będzie kolejny do podglądanie, ale pod dęBem pokazuje mi pusty wątek
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
anna_t 09:36, 25 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
To może pod trzema dębami
Sorki
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
ragsmom 14:06, 25 wrz 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
Spoko dziękuję ))
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
asiak 07:50, 26 wrz 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Przyszłam się przywitać Będę kibicować i podglądać w tworzeniu ogrodu
A za radami Toszki, z pewnością będzie piękny
____________________
AsiaDziałeczka Asi
makadamia 08:44, 26 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
ragsmom napisał(a)
i jeszcze taka kanciasta dla odmiany wariacja na temat rabat- drzewa w rozmiarze docelowym mniej wiecej, na razie korony zdecydowanie mniejsze


1 rabata z różami aspirin
2 wierzba pendula fastigata
3 korkowiec
4 brzozy dorenboos
5 topole royal purple
6 wierzby pendula szczepione na 1,5 m
7 klon ginnala
8 morwa szczepiona na pniu 1,5m
9 morwa zwykła
10 trampolina
11 ławka
12 porzeczki
13 warzywniak w skrzyniach
14 istniejący placyk
15 rabata juz istnejąca - zmiana kształtu, przechodząca w
16 rabat - niższe piętro względem 15, może obie w otoczce bukszpanu
17 rózanka w bukszpanie


Ragsmom - jak już napisałam u Ani_t: ta kwadratowa wersja bardziej mi się podoba niż okrągła - te kształty jakoś lepiej do siebie "gadają"
Podoba mi się zwłaszcza 15 i 16.
17-kę z kolei połączyłabym z rabatą pod ogrodzeniem - ewentualnie zamiast trawnika pomiędzy nimi zrobiłabym ścieżkę, dla ułatwienia dostępu.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
ragsmom 09:31, 26 wrz 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
Mam gości )) Asiak zapraszam

Makadamia-dziękuję,że wpadłas w pierwotnej wersji (łukow)ścieżki miały być właśnie trawiaste,dlatego zostawiłam odstęp pomiędzy "brzozowa" a 17-na szerokość ok.1 m coby zgranie kosiarka wjechać. Tam pomiędzy brzozami ma być (juz jest) rozstawiany hamak,dlatego nie łączyłam tych rabat,żeby dostęp był do niego (to ten zygzak na rysunku)
15 i 16 widzę w bukszpanowych obwodach, wewnątrz 15,której krawędzie musze naprostowac zostawię na razie to co jest, czyli trawy,hortensje, lilaki i jasmonowiec, róże wypadną na różane czyli 17.
16 myślę żeby była niższa od 15 i wyrównana wzrostem po całości w miarę mozliwosci,może dwu gatunkową dla.uspokojenia -rozchodnikowo-rozplenicowej-jaki i rozplenice RóżAnki np .

Co myślisz o takim nasadzeniu?
15 aktualnie wygląda tak (łuki do niwelacji)


Widok z innej strony

____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
makadamia 10:29, 26 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
ragsmom napisał(a)
Mam gości )) Asiak zapraszam

Makadamia-dziękuję,że wpadłas w pierwotnej wersji (łukow)ścieżki miały być właśnie trawiaste,dlatego zostawiłam odstęp pomiędzy "brzozowa" a 17-na szerokość ok.1 m coby zgranie kosiarka wjechać. Tam pomiędzy brzozami ma być (juz jest) rozstawiany hamak,dlatego nie łączyłam tych rabat,żeby dostęp był do niego (to ten zygzak na rysunku)
15 i 16 widzę w bukszpanowych obwodach, wewnątrz 15,której krawędzie musze naprostowac zostawię na razie to co jest, czyli trawy,hortensje, lilaki i jasmonowiec, róże wypadną na różane czyli 17.
16 myślę żeby była niższa od 15 i wyrównana wzrostem po całości w miarę mozliwosci,może dwu gatunkową dla.uspokojenia -rozchodnikowo-rozplenicowej-jaki i rozplenice RóżAnki np .


Ooo - hamak dobra rzecz
Tak sobie myślę, że połączyć te rabaty zawsze zdążysz
Rób na razie po swojemu, a jak rośliny urosną, to się okaże czy trzeba to łączyć czy niekoniecznie.

15 i 16 powinny być tak samo obsadzone. Jak na jednej dasz busz, a na drugiej minimalizm, to nie będzie dobrze.

Lilaki i jaśminowce uwielbiam - sama walczyłam na forum jak lwica, żeby je zostawić, ale tak blisko tarasu to bym się jednak zastanawiała, bo to krzaczory są
No chyba że ten lilak to palibin
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
as1112 10:56, 26 wrz 2017

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Witaj, wpadam się przywitać. Coraz ciekawiej się robi. Będę śledzić wątek i może nawet coś zgapiać jeśli pozwolisz Śliczne hortki.
makadamia 10:57, 26 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A jeszcze z praktycznego punktu widzenia: czy macie jakieś zejście z tarasu na trawę? bo nie widzę?
A co z tym kawałkiem pomiędzy domem a wierzbami? Tam jest coś planowane?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anna_t 12:26, 26 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Radka fajnie masz już Asie u siebie to będzie miodzio!
jakie masz już róże? czy ta różanka to dopiero w planach?
pokazałbyś mi swoje topole w różnych porach roku?
śliczny ten korkowiec, może go w red baronie zatopić?

a właśnie ty chcesz kwadratowo i minimalistycznie czy kwadratowo i buszowo?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies