Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielona (r)ewolucja

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielona (r)ewolucja

ragsmom 19:14, 27 lut 2016


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
Witam serdecznie
Zimowa lektura ogrodowiska dostarczyła mi mnóstwa inspiracji, które powoli zamierzam wprowadzać na swoim kawałku wszechświata. Na początek kilka słów o działce - 1230 metrów na których obecnie stoi dom otoczony ugorem. Dom już zamieszkany, aczkolwiek nadal wykańczany. Sama działka, czyli ogród im spe przed zimą został przeorany przez zaprzyjaźnionego rolnika, i czeka na moje pomysły, zacząć musimy od systemy odprowadzania wody deszczowej, bo przy każdym deszczu z rynien wylatują hektolitry wody-dach spory, więc wody mnóstwo spływa i przed ścieżkami i nasadzeniami trzeba zapobiec ich wypłukiwaniu. Wejście od strony Południowej, salon i przyszły taras od wschodu.
Nigdy dotąd nie miałam ogrodu, pochodzę z dużego miasta, ale uwielbiam "grzebać" w ziemi, nawet pielenie mnie nie przeraża, wierzę, że z Waszą pomocą ujarzmię odrobinę przyrodę i stworzę swój wymarzony ogród.
Nie mam na tę chwilę ostatecznego projektu, on ciągle ewoluuje, ale wiem, że na pewno chciałabym mieć w ogrodzie hortensje, trawy ( dużo traw) i byliny oraz róże-pomieszanie z poplątaniem pewnie ale mam nadzieję, źe jakoś to zagra.
Poniżej kilka zdjęć mojego stanu zero



____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
Efffa 19:56, 27 lut 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Witaj, czekam na projekcik!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Toszka 20:44, 27 lut 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Witaj
Też miałam takie błotko, które zassało kaloszki mojemu dziecku. Dziecko w miarę bez trudu wzięte było pod pachę, a kaloszki pomogła odessać łopata
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Makao_J 10:43, 28 lut 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Witam serdecznie.

Podaję Obrazkową ściąga do podpisu

____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ragsmom 11:00, 28 lut 2016


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
Witam pierwszych gości . Projekt ( szumna nazwa . ), istnieje w mojej głowie, dziś zamierzam podebrać kredki córce i spróbuję coś wyrysować, choć talentów graficznych u mnie zbyt wiele nie ma, ale jakiś podgląd moich pomysłów Wam da.
Tymczasem pierwsze zdjęcie wiosny w moim ogrodzie -płd płot graniczący z polem i pasieką obsadziłam na jesieni rosa rugosa ii rosa canina, ta część ogrodu ma tylko 4 m szerokości i i 40 długości, ma być zupełnie nieformalna, przez większość dnia tak od 13 jest tam cień budynku i marzy mi się tam łąka kwietna, zamiast trawnika, ale nie wiem czy przetrwa harce moich zwiarzaków-tam docelowo ma być teren dla moich psów. liczę, że dzikie róże kiedyś zakwitną i zrobię z ich płatków powidełka -a tak wyglądają krzaczki ( a właściwie ich zalążek) na dziś i rzut oka na cały pas
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
Karol99 11:29, 28 lut 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witaj.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
JoannaDe 11:31, 28 lut 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Witam na forum
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
ragsmom 12:24, 08 cze 2016


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
Witam troszkę czasu minęło ale (r)ewolucja w toku i ogród pochłania po pracy mój czas bez reszty, nawet lekcje z dzieckiem odrabiam pieląc okolicę, podlewając albo grabiąc a Mała przy stole ogrodowym pisze )) Na szczęście pogoda pozwala. Pracy jeszcze bardzo dużo przede mną - bez chemii i ciężkiego sprzętu pielę stopniowo, obsadzać i obsiewam po kolei fragmenty ogrodu. Na chwilę obecną został mi do założenia największy ale też najbardziej zachwaszczony i zakamienionych fragment - na zdjęciach przed trampoliną aż do ścieżki. Ogród problematyczny bo praktycznie cały jest wielkim przedogródkiem, od zachodu i północy dom otaczają pasy o szerokości 4 metrów, na zachodzie założony minisad, od północy z założenia trawiasty wybieg dla psiurów otoczony od strony pola żywopłotem nieformalnym z dzikiej róży.
Szkic na szybko


Przepraszam za jakość ale przerwa kawowa w pracy nie pozwala rozwinąć skrzydeł a i talent nie ten. W północno wschodnim narożniku miejsce na wędzarnię i jakaś ławeczkę, kółka we wschodniej części to basen i trampolina widoczne na zdjęciach. Wzdłuż płotu od drogi posadziłam szpaler 15 limelightów a pod oknem kuchennym od frontu wydzielone miejsce na posiadówki ogrodowe, docelowe będzie zasłonięte pnąca Rosarium Uetersen ( chwilowo do kolan . ) wzdłuż ścieżki do domu lawenda i wierzba Hakuro. Od wschodu kiedyś stanie taras, na razie wysłana trawa -jeszcze nie zweszła a dalej skarpa - obsadzona różami okrywowych scarlet meidiland, tawulcem japońskim i berberysem green carpet - czekam cierpliwie aż ją pokryją, a na razie plewie z uporem maniaka. Wzdłuż części wschodniego ogrodzenia 10 hortensji różnych odmian ale wszystkie bukietowe. Wszystkie plotki tymczasowe-ochrona przed psami zanim nauczą się którędy biegać mogą
Tak wyglądało dojście do domu jeszcze w kwietniu

a tak dziś
i reszta
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
anbu 14:27, 08 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Witam ciekawa jestem dalszej rewolucji
____________________
Ania Ogród Ani :)
ragsmom 08:56, 10 cze 2016


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
Witaj Anbu . Na ten weekend zaplanowane jest ogarnięcie placu pod ostatni trawnik- rozwiązanie tymczasowe- docelowo na tym obszarze o wym ok13,5x30 chcielibyśmy wydzielić ścieżki i kilka małych przytulnych zakątków oddzielonych rabatami, ale koncepcji na razie brak. Docelowo chciałabym zminimalizować proćent trawnika na rzecz wielopiętrowych nasadzeń, ale to przyszłość, najważniejszy jest dobry plan, więc wieczory spędzam oglądając i czytając rozmaite blogi ogrodnicze i szukam inspiracji.
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies