Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielona (r)ewolucja

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielona (r)ewolucja

ragsmom 12:17, 13 wrz 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
Wiem,ze sporą, dlatego je wybralam .juz są duże jak.dla.mnie-mają ponad metr wysokości i trochę mniej na szerokość. Mam też inne hortkami i one są rzeczywiście mniejsze,ale rosną na innej rabacie razem z jasminowcem i lila kami Meyera. Ładny ten memory i fajny bo wysoki.gracillimus trochę niższy chyba,wiec wolałabym większego/wyzszego. Przy innej części płotu, za podjazdem mam posadzone grosse fontaine szpaler z 5 kępek, też ładne chyba będą,ale one się chyba rozkładają na tyle mocno,ze za hortkami nie bardzo.
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
ragsmom 13:44, 13 wrz 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
W ramach odpoczynku od pracy stworzyłam coś takiego: aktualny plan nasadzen-jutro spróbuję wyspać w to jakieś rabaty-nie wiem kompletnie w jakie linie iść, jak pisałam kiedyś wcześniej chciałabym zminimalizować obecna powierzchnię "trawnika"-wszystko poza ścieżkami o opisanymi roślinami na rzecz rabat i zakątków. Szału nie ma jeśli chodzi o miejsce działka ma 30x40 m mniej więcej, orientacja rysunku zgodna z kierunkami (N u góry, S na dole)





____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
ragsmom 13:49, 13 wrz 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
Kurcze u mnie na komórce opisy nie wyraźne czy coś widać u Was?w pierwotnym pliku wszystko czytelne...
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
Toszka 14:08, 13 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
No, niewyraźne, nawet przy powiększeniu
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ragsmom 14:11, 13 wrz 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
Zmienilam-lepiej?
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
Toszka 14:32, 13 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
zrób jeszcze większe literki, niby coś widać, ale i coś nie widać, a domyślać się nie chcę, bo tak powstaje plotka
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ragsmom 14:36, 13 wrz 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
Oki. Ale to.wieczorkiem dopiero albo jutro.
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
ragsmom 20:16, 13 wrz 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
test, czy tym razem widac bedzie, jak nie to się chyba poddaję....
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
ragsmom 20:57, 13 wrz 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
i jeszcze bez napisów, za to z miskantami za hortkami. poza linią rabaty wzdłuż ogrodzeń koncepcji brak na jakieś rozsądne rozplanowanie przestrzeni. Te prostokąty w prawej górnej ćwiartce to skrzynie na warzywnik.
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
Toszka 08:25, 14 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Przy planowaniu rabat niezmiernie ważnym, acz często w początkowej fazie zapominanym jest aspekt widoku z okna. Popatrz co widzisz
Zima obnaży wszelkie puste i smutne miejsca.

Nie walcz o jak największy trawnik - to najkosztowniejsza w utrzymaniu rabata. I pracochłonna - koszenie, wertykulacja, aeracja, nawożenie, nawadnianie (!!!) etc. To nie trawnik tworzy klimat ogrodu, a rabaty otulające go.

Przed hortkami czegoś mi brakuje.

Masz jakiś pomysł na przestrzeń pomiędzy brzozami? Jakie odległosci są między nimi?

Czy rabaty muszą być kanciaste?

Czy nie lepiej by było poszerzyć rabaty, a z trawnika zrobić łagodnie idący łuk, taką szeroką ścieżke, zielony dywan?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies