Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ukojenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukojenie

zoja 13:53, 04 wrz 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Dzisiaj piekny letni dzien idealny

- łukowa z wrzosowiskiem:


- kiciul z wrzosowiskiem:


- samosiejka lobeli i moja stipa:


- za to lubie zurawki - gra swiatlem:

Zurawki, czekoladowy i briliant oraz jezowka
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 13:57, 04 wrz 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Werbena, motylek i kiciul:


tylko patrze i poglaszcz nie bede drapal, po co tyle zdjec robisz?
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Jana 15:24, 04 wrz 2016


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Świetna ta gra światła, kiciuś i wszystko za to uwielbiamy nasze ogrody
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Gruszka_na_w... 15:43, 04 wrz 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
zoja napisał(a)





Zoja, czy na tej rabacie w środku rosną jałowce stricta? Te trzy?

One bardzo brzydko się starzeją. Wprowadzą niepotrzebne zacienienie. Zasłonę na nieciekawe widoki będziesz miała przy płocie. Po co Ci przesłona w tym miejscu?

Trawiaste ścieżki zaczynają fajnie wyglądać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
zoja 16:49, 04 wrz 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Jana napisał(a)
Świetna ta gra światła, kiciuś i wszystko za to uwielbiamy nasze ogrody


____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 16:54, 04 wrz 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Zoja, czy na tej rabacie w środku rosną jałowce stricta? Te trzy?

One bardzo brzydko się starzeją. Wprowadzą niepotrzebne zacienienie. Zasłonę na nieciekawe widoki będziesz miała przy płocie. Po co Ci przesłona w tym miejscu?

Trawiaste ścieżki zaczynają fajnie wyglądać.


Te trzy to jakies cyprysy - chyba lawsona/gdzies mam metke/.
Po co mi one? Po nic eM jak pojechal po brabanty na zywoplot to wrocil i z tymi trzema - zakochal sie. Chcial mi to przed drzwiami wejsciowymi zasadzic kolo chodnika - chodnik ma z 1.2m szerokosci. Ostatecznie posadzilam tu gdzie widac i zamierzam ciac - tak jak i swierka ktorego widac obok nich - to zwykly swierk a widzisz jaki niski?
Nie moge tych cyprysow wywalic ale juz je polubilam za inny odcien zieleni.
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Gruszka_na_w... 17:30, 04 wrz 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650

Zajrzyj to Małej Mi- miała je jako żywopłot.
Nie szkoda Ci centralnej rabaty na nie?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasya 17:59, 04 wrz 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
Ale masz ładne widoczki, bardzo mi sie podoba
I kiciuś
Moja tez się tak cieszy i wałkoni na trawniku
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
hindsight 18:16, 04 wrz 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Zajrzyj to Małej Mi- miała je jako żywopłot.
Nie szkoda Ci centralnej rabaty na nie?


Gruszka dobrze mówi. Jest jeszcze nadzieja, że zmarzną i będą straszyć po którejś zimie taki żarcik, ale nie do końca. Moja sąsiadka miała już sporawe w szpalerze. Ze 2 czy 3 lata, nie pamiętam już. No i wywaliła je po tym, jak z niektórych została połowa krzewu. Widziałam je. Wyglądały okropnie.

Zoja, tylko się nie denerwuj ty jeszcze po prostu nie jesteś na tym etapie ale na każdego przychodzi pora
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Gruszka_na_w... 18:49, 04 wrz 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
hindsight napisał(a)


ty jeszcze po prostu nie jesteś na tym etapie ale na każdego przychodzi pora



Zojka, pisałam w wątku Chagallki, że jest pewna prawidłowość. Prawie każdy zaczyna od zakupu migdałka, wierzby Hakuro lub magnolii plus jałowce.
Przesadzałam już w tym roku mojego migdałka z nadzieją, że pójdzie do migdałkowego nieba. I chyba tak się stało.
Czasem trzeba się wycofać z pewnych decyzji, pomysłów, żeby pójść dalej. Zmierzasz w kierunku ogrodu bylinowego, z kwiatami. Te cyprysiki i jałowce z tym się kłócą. Można tę przestrzeń w centrum lepiej wykorzystać, z korzyścią dla oka i całości ogrodu.
Dojrzejesz do tego sama, wcześniej lub później.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies