Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój przystanek:Szkocja

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój przystanek:Szkocja

EPODLAS 09:55, 20 lip 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Agnieszko , ładna kompozycja prze wejściu do domu. Moje dzieci mieszkają w Anglii, przejeżdżałam parę razy przez Szkocję. A zięcia mam właśnie Szkota, do ślubu ubrany była w narodowy strój szkocki. I aby było śmieszniej wcale nie jest skąpy, oszczędniejsza jest moja córka. Wnuczek Oliwier to szkocko - polska mieszanka. Mieszanka bardzo udana.
____________________
Mój ogród
popcorn 10:03, 20 lip 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Agnieszko bardzo ładnie u Ciebie!!! U nas pooda jak na wyspach teraz - co chwile leje

pozdrawiam,
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
betysia 10:38, 20 lip 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
Witam Cie Agnieszko bardzo cieplutko z dalekiej francuskiej ziemi !!!!
Slicznie u ciebie i tak...francusko hihi...uwielbiam lawende z rozami...no same moje ulubione kolory i piekne ujecia!!!!
Pozdrawiam bardzo goraco i usciski dla maluszkow!!!!
dzielna mama i jaka ogrodniczka!!!!
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
Atanka 22:11, 20 lip 2012

Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 207
EPODLAS napisał(a)
Agnieszko , ładna kompozycja prze wejściu do domu. Moje dzieci mieszkają w Anglii, przejeżdżałam parę razy przez Szkocję. A zięcia mam właśnie Szkota, do ślubu ubrany była w narodowy strój szkocki. I aby było śmieszniej wcale nie jest skąpy, oszczędniejsza jest moja córka. Wnuczek Oliwier to szkocko - polska mieszanka. Mieszanka bardzo udana.

Bożenko, przy wejściu domu planuję co nieco zmienić, jak pewnie każdy tu zmiany to nasza specjalność, zmiany poprawiają mi humor, prowokują do kolejnych, nigdy ich dość.
Anglia Szkocja i cała ta emigracja...daje nam chleb (mówię tu o prywatnych motywach wyjazdu)więc jest miło, ale tęskno mi bardzo do Polski, do rodzinnych spotkań przy stole, do ciepłego lata(wiem wiem pada u Was, ale u mnie pada od marca, średnie tepm. to 10-13 st.), chleba, pysznych jabłek, porzeczek prosto z krzaczka i mnóstwa innych...Szkoci są bardzo miłymi ludźmi, mam wspaniałych sąsiadów. uśmiechem zarażają. w moim odczuciu są b.oszczędni.i dobrze że Twój zięć nie skąpiTwój Wnuczek napewno rozmawia po angielsku, i radzi sobie po polsku?cóż, obserwuję że anielski wchodzi naszych polskim dzieciom b. łatwo, i to raczej trzeba kłaść nacisk ażeby zachować polską mowę, aniżeli martwić się o naukę obcego jęz.ten problem jeszcze przede mną, ale widzę go w polskich domach.
____________________
Przystanek Agnieszki:Szkocja
Atanka 22:16, 20 lip 2012

Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 207
popcarol napisał(a)
Agnieszko bardzo ładnie u Ciebie!!! U nas pooda jak na wyspach teraz - co chwile leje

pozdrawiam,
Karolina

Karolino,

dziękuję za odwiedziny i komplimenta! jak to w prasie angielskiej można przeczytać - Już wystarczy, już dość!Niech wreszcie przestanie padać!...
zawitam do Ciebie jak tylko znajdę chwilkę
____________________
Przystanek Agnieszki:Szkocja
Atanka 22:24, 20 lip 2012

Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 207
betysia napisał(a)
Witam Cie Agnieszko bardzo cieplutko z dalekiej francuskiej ziemi !!!!
Slicznie u ciebie i tak...francusko hihi...uwielbiam lawende z rozami...no same moje ulubione kolory i piekne ujecia!!!!
Pozdrawiam bardzo goraco i usciski dla maluszkow!!!!
dzielna mama i jaka ogrodniczka!!!!

Witam Betysiu, ho ho gdzie to nas Polaków nie wywieje...Skoro Ci się podoba u mnie, rozgość się i rozkoszuj zapachem lawendy&róży...nie będzie lepszego momentu...mam nadzieję że widać na zdj., jak do siebie pasują.
dziękuję za słowa uznania, czasami rzeczywiście posądzam siebie o dzielne stawianie czoła sytuacjijesteś mamą?
pozdrawiam gorąco!
____________________
Przystanek Agnieszki:Szkocja
monteverde 23:10, 20 lip 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Atanka napisał(a)
jeszcze się nie wygadałam o tej cudnej żurawce shanghai. barwę zimowo-wiosenną ma zjawiskową.i pięknie utrzymała liście aż do wiosny. dopiero póżną wiosną złapała jakąś chorobę, ale pryskałam ją i odbiła ładnie. a kwiaty?niczym korale...
jest dość kompaktowa. ale piekna, prawda Aniu?


piękna Atanko znalazłam takie słabe zdjęcie mojej z czerwca muszę jej jeszcze zrobić
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 23:13, 20 lip 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Atanka napisał(a)
a ja swoją shanghai upchnęłam pod różami właśnie w obawie przed słońcem bo w zeszłym roku stała w miejscu b.mało nasłonecznionym i miała poparzenia.muszę to sprawdzić
Aniu, róże to Gentle Hermione.
a wiesz, że podpatruję również Twoją stronkę i prócz zachwytu nad roślinkami - o czym już u Ciebie hehe - zauważyłam że również zaglądasz na stronkę kwestia.smaku ja robiłam słodkości tej blogerki. zawsze mi wychodziły. od jutra - to złowieszcze stwierdzenie - idę w cukinię)


czemu złowieszcze? robisz ją na zimę? ja robię leczo i konserwową lubię ten blog
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Atanka 23:13, 21 lip 2012

Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 207
Aniu, ta Twoja shanghai jest cudowna.mogłabym ją zjeść.
jednak zdopingowałam się i zrobiłam lazanię z cukinią wg blogerki wiadomej.mniam.
jak robisz leczo?
____________________
Przystanek Agnieszki:Szkocja
Atanka 22:18, 22 lip 2012

Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 207
ściana przy drzwiach wejściowych. bluszcz trzy lata temu zerwałam z pobliskich chaszczy i powtykałam do ziemi.
____________________
Przystanek Agnieszki:Szkocja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies