Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

JoannA 19:16, 18 kwi 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Helen napisał(a)

A co się dzieje jak się sypnie razem? Za dużo dobrego?

Zastosowanie obornika i zaraz po tym dolomitu (bądź odwrotnie) jest zabiegiem nieefektywnym. Stosując obornik mamy na celu wzbogacenie gleby w próchnicę i składniki pokarmowe, w tym, w azot. Sypiąc dolomit prowadzimy do celowego wzrostu odczynu gleby. Gdy zaraz po oborniku zastosujemy dolomit, wówczas następuje przemiana azotu amonowego zawartego w próchnicy w amoniak, który bardzo szybko ulatnia się do atmosfery. Ponadto wprowadzenie dolomitu, po uprzednim zastosowaniu obornika przyspiesza rozkład (spalanie) materii organicznej, która została wprowadzona z obornikiem.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Helen 20:17, 18 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8404
JoannA napisał(a)

Zastosowanie obornika i zaraz po tym dolomitu (bądź odwrotnie) jest zabiegiem nieefektywnym. Stosując obornik mamy na celu wzbogacenie gleby w próchnicę i składniki pokarmowe, w tym, w azot. Sypiąc dolomit prowadzimy do celowego wzrostu odczynu gleby. Gdy zaraz po oborniku zastosujemy dolomit, wówczas następuje przemiana azotu amonowego zawartego w próchnicy w amoniak, który bardzo szybko ulatnia się do atmosfery. Ponadto wprowadzenie dolomitu, po uprzednim zastosowaniu obornika przyspiesza rozkład (spalanie) materii organicznej, która została wprowadzona z obornikiem.

Asia, dziękuję.
Nie jestem pewna, ale mam wrażenie że miałam za krótki okres pomiędzy jednym a drugim. Co teraz mam zrobić? Za około 3-4 tygodnie sypnąć tylko obornik?
____________________
Helen - Hortensjowo
Makao_J 21:37, 18 kwi 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Cały czas myślałam że popiół zakwasza glebę a tu się dowiaduję że nie.

Dziwne bo w miejscu gdzie kiedyś wysypywaliśmy popiół mam najkwaśniejszą glebę z całego ogrodu. Różaneczniki tam rosną.
A może to zależy jaki popiół się sypie? Nasz był węglowy.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
KasiaWB 22:01, 18 kwi 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Jolu,
jak ja Ciebie rozumiem dzisiaj miałam poligon ogrodowy
Zrobiłaś najlepiej wybierając co się dało spod cisów. Będzie dobrze!
Uściski
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
jolanka 09:09, 19 kwi 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
JoannA napisał(a)

Zastosowanie obornika i zaraz po tym dolomitu (bądź odwrotnie) jest zabiegiem nieefektywnym. Stosując obornik mamy na celu wzbogacenie gleby w próchnicę i składniki pokarmowe, w tym, w azot. Sypiąc dolomit prowadzimy do celowego wzrostu odczynu gleby. Gdy zaraz po oborniku zastosujemy dolomit, wówczas następuje przemiana azotu amonowego zawartego w próchnicy w amoniak, który bardzo szybko ulatnia się do atmosfery. Ponadto wprowadzenie dolomitu, po uprzednim zastosowaniu obornika przyspiesza rozkład (spalanie) materii organicznej, która została wprowadzona z obornikiem.

Joasiu, jesteś nieoceniona
Wiedziałam, ze nie można stosować razem ale nie miałam pojęcia dlaczego. To nawet logiczne jak się człek na tym wyznaje
Buziaki
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 09:10, 19 kwi 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Helen napisał(a)

Asia, dziękuję.
Nie jestem pewna, ale mam wrażenie że miałam za krótki okres pomiędzy jednym a drugim. Co teraz mam zrobić? Za około 3-4 tygodnie sypnąć tylko obornik?

Odpowiem za Joasię, najwyżej mńie poprawi
Ja bym zrobiła tak jak piszesz czyli dała ten obornik za miesiąc.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Milka 09:12, 19 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
jolanka napisał(a)

Pięknie.
Ta magnolia, to Susan? Bo jakby jaśniejsza niż u mnie.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
jolanka 09:15, 19 kwi 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Makao_J napisał(a)
Cały czas myślałam że popiół zakwasza glebę a tu się dowiaduję że nie.

Dziwne bo w miejscu gdzie kiedyś wysypywaliśmy popiół mam najkwaśniejszą glebę z całego ogrodu. Różaneczniki tam rosną.
A może to zależy jaki popiół się sypie? Nasz był węglowy.

Popiół z kominka odkwasza glebę. Bardzo dobrze sprawdza się np na trawniku. Nie mam pojęcia jaki jest popiół z węgla, nie słyszałam aby go ktoś sypał pod rośliny
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 09:17, 19 kwi 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
KasiaWB napisał(a)
Jolu,
jak ja Ciebie rozumiem dzisiaj miałam poligon ogrodowy
Zrobiłaś najlepiej wybierając co się dało spod cisów. Będzie dobrze!
Uściski

Oj, odczuwam do dzisiaj wczorajsze ogrodowe atrakcje
Lepiej tak niż czekać i denerwować się jak zareagują cisy na tak mocne zakwaszanie podłoża.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 09:21, 19 kwi 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Milka napisał(a)

Pięknie.
Ta magnolia, to Susan? Bo jakby jaśniejsza niż u mnie.

Irenko, ona była kupowana jako Aleksandrina ale mam wrażenie, ze wygląda tak pośrednio między Susan a Aleksandriną. Jesienią wykopałam ją i posądziłam do dużej donicy. Nie chciała rosnąć w tamtym miejscu gdzie była. Chyba przeżyła więc może znajdę jej nową miejscówkę
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies