Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Kasya 15:33, 10 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41952
Ale słodkie rudzielce
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
jolanka 17:05, 10 cze 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
mrokasia napisał(a)
Ale fajne rude .
A ile dobra stoi w doniczkach .

Fajne
Oj tam, oj tam, na natchnienie czekają
Ale bystre masz oczy
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 17:06, 10 cze 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
Kasya napisał(a)
Ale słodkie rudzielce

To malutkie było śliczne a takie niby bezradne, ze masz ochotę lecieć i pomagać
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
sylwia_slomc... 17:21, 10 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
jolanka napisał(a)
Miałam okazję obserwować pierwszy spacer małej wiewiórki. Odległość była dosyć spora więc zdjęcia nie są zbyt dobre ale...

Wyglądało to tak. Mama wiewiórka robiła kilka kroków, potem stawała, odwracała się do malucha i czekała aż zrobi kilka kroków. To malutkie nie potrafiło jeszcze dobrze chodzić, prawie czołgało się w trawie. Mama była bardzo cierpliwa i nie pomagała. Czekała aż dziecię samo sobie poradzi. Przejście ok. 10-15 metrów zajęło im jakieś 5-7 minut. Widok był niesamowity.
Na dwóch pierwszych zdjęciach jest Matka-Polka a na następnych są już razem. Maluch jest pod tym pustakiem - takie CÓŚ malutkie rude w trawie


SłodziakiZawsze zapominam zapytać nie psocą w ogrodzie na rabatach?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
TAR 17:21, 10 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
Jolu wszystko cudne, bezczelnie skopiuje zestawienie kuklikow z zurawka bordowa akurat tego mi bylo trzeba

Rudaski przesliczne, jak to rudaski. U mnie rutewki Delawaya maja sie calkiem niezle pomimo niezbyt przychylnych warunkow. Orlikolistne jak chwast sie wysiewaja i dobrze, bo bede potrzebowac jeszcze sporo.

Drzewiasta piwonia, o ktora pytala Gosia rewelacyjna, ma ciut inne liscie jak pozostałe drzewiaste i myslalam, ze to piwonia pierzasta. jakby nie bylo piekna jest

u mnie spore opoznienie w ogrodzie, zaczynaja szalwie posadzone miedzy prosami. w tym roku prosa ledwo co odrosły od ziemi a zawsze juz doły i polowe szalwii mialam przyslonietych. Generalnie w tym sezonie trawki ruszyly duzo pozniej niz zazwyczaj. Poza turzycami palmowymi, te juz zima wystawialy zielone kielki, i łądnie kwitna drżaczki. Ale reszta dopiero rusza.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 17:36, 10 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ale miałaś emocjonującą rudą sesję zdjęciową


Piwonia drzewiasta, muszę poszukać
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
HannaR 20:46, 10 cze 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
jolanka napisał(a)

Co to za cudo?
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Gruszka_na_w... 20:51, 10 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Te czarne orliki są niesamowite.
Wszystkie zdjęcia obejrzałam z przyjemnością, a z największą "naukę chodzenia".
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 20:55, 10 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Takie maleństwa są urocze. A matki jak zwykle cierpliwe i opiekuńcze. Wiedziała gdzie miejsce wybrać na trening gdzie psa czy kota nie ma. U Joli sówki u ciebie rudzielec. Dobrze że trochę jeszcze zwierza dzikiego jest z przychówkiem i można obserwować. To najlepszy serial.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
jolanka 20:57, 10 cze 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
sylwia_slomczewska napisał(a)

SłodziakiZawsze zapominam zapytać nie psocą w ogrodzie na rabatach?

A nie, są bardzo grzeczne. Czasami „zwiedzają” cały ogród, taras, zaglądają wszędzie gdzie się da. Ostatnio to nawet jedna stanęła na tylnich łapkach przy dniach tarasowych (dobrze, ze były zamknięte) i waliła przednimi w szybę aby jej otworzyć Stała tak tłukąc się kilka minut. My staliśmy z drugiej strony i wyliśmy ze śmiechu
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies