Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Gruszka_na_w... 16:31, 11 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Dołączam się do grupy życzącej tałatajstwu jak najgorzej. Takiego dna moralnego nie widziałam nawet za poprzedniego ustroju. Te 30% ogląda tylko jeden program w telewizji, gazet nie czyta, więc nie dziwota, że poglądy ma sztywne.
Sporej grupie ludzi imponują takie dziwolągi, które za nic mają wszystko i wszystkich. Chyba wpisało się to w polski genotyp. Od czasów chłopa pańszczyźnianego i fornala. Szacunek tylko dla tych, którzy potrafią w mordę przywalić. Tym innym.
Serdeczności noworoczne przesyłam. Może doczekamy bezprzymiotnikowego ładu i bezprzymiotnikowej zmiany.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
jolanka 18:24, 14 sty 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Anda napisał(a)
Jolanko, ale piękne zdjęcia, kolory, kwiaty. Też już chcę wiosny. Takiej leniwej, powolnej wiosny bez upałów i bez wielkich ulew.
Ptaszęta cudne w Twoim obiektywie.

Na temat talatajstwa mam to samo zdanie to Ty i Tarcia.

Oj tak,tak, trzymamy kciuki za spełnienie wiosennych życzeń
Ptaszęta zawsze są cudne, bez obiektywu też, często nawet nie uruchamiam aparatu tylko gapię się zza szyby na ich harce, piękny widok

Witaj w klubie, kochana, wolałabym aby nie trzeba było powoływać do życia takiegoż
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:27, 14 sty 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Alija napisał(a)
Jolanka, ależ dobrze trafiłam. Takie piękne, kolorowe roślinki na zdjęciach, o tej porze roku działają, jak balsam, kiedy ciągle ciemno i ciemno. Jestem raczej ciepło i światłolubna.
O tałatajstwie myślę to, co Ty i dziewczyny.

Witaj Alicjo
Też jestem ciepłolubna i światłolubna, zimą jestem baaardzo nieszczęśliwa, najlepszy przyjaciel to wtedy kocyk i książka
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:35, 14 sty 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dołączam się do grupy życzącej tałatajstwu jak najgorzej. Takiego dna moralnego nie widziałam nawet za poprzedniego ustroju. Te 30% ogląda tylko jeden program w telewizji, gazet nie czyta, więc nie dziwota, że poglądy ma sztywne.
Sporej grupie ludzi imponują takie dziwolągi, które za nic mają wszystko i wszystkich. Chyba wpisało się to w polski genotyp. Od czasów chłopa pańszczyźnianego i fornala. Szacunek tylko dla tych, którzy potrafią w mordę przywalić. Tym innym.
Serdeczności noworoczne przesyłam. Może doczekamy bezprzymiotnikowego ładu i bezprzymiotnikowej zmiany.

Haniu, myślę tak samo ( a jestem niestety i historykiem)i nie mogę wyjść ze zdziwienia, że te 30% mogło tak zawładnąć naszą rzeczywistością. Cóż, jak mówił Kochanowski: „Cieszy mnie ten rym: Polak mądr po szkodzie, Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie, Polak przypowieść nową sobie kupi, Że i przed szkodą i po szkodzie głupi”.
Oby się to nie sprawdziło…

Czekam z utęsknieniem na prawdziwą zmianę, w s z ę d z i e
Uściski noworoczne
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:24, 17 sty 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Planowałam dzisiaj porobić trochę zdjęć w ogrodzie ale pogoda skutecznie mnie do tego zniechęciła. Wichura gięła drzewa aż obawiałam się czy któreś się nie złamie. Jak zwykle ostatnio, spowodowała też wyłączenie prądu, kilka doniczek, których nie chciało mi się sprzątnąć latało po ogrodzie jak latawce. Przez kilka godzin było nawet biało i nawet wyjrzało na krótko słoneczko i to dopiero mi się spodobało
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
April 18:32, 17 sty 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Hej, a spodobało ci się na tyle żeby cyknąć fotki?
Ja dziś zajrzałam na forum pierwszy raz po dłuuugiej przerwie.
Liczę na moralne, obrazkowe i nie tylko, wsparcie. Praca spowodowała że ten sezon zimowy jest okropny.
____________________
April April podbija las Mazowsze
jolanka 18:43, 17 sty 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Witaj kochana, nie tylko Ty zniknęłaś na dłużej. Ostatnie miesiące nie należały do łatwych i miłych więc to moralne wsparcie przyda się w obie strony
Zdjęć nie zrobiłam, mokro było po tej wichurze więc tylko zza okna świat oglądałam. Współczuję nadmiaru obowiązków zawodowych. Przyznam się, że osobiście za nimi nie tęsknię
Brakuje mi możliwości wyjścia z domu, takiego swobodnego, gdzie chcę i kiedy chcę. Na to trzeba niestety jeszcze poczekać. Może jak będzie cieplej to jakaś kawusia abo co?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
April 08:59, 18 sty 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Jolu, wsparcie w obie strony klepnięte. Jakoś damy radę. Przyznam, że przez te różne, nieprzyjemne czynniki, jakoś się tak zamknęłam nie tylko w domu ale generalnie, towarzysko i w sobie. Tak więc bardzo dobrze Cię rozumiem. Chętnie przełamię tę złą passę. Czyli oby do wiosny Ciepłej wiosny
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kawa 12:45, 18 sty 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Jolu aż ciepło na sercu i wgłowie jakoś jaśniej od tych foteczek, ptasiory cudniaste

resztę pominę milczeniem gdyż spokój przychodzi mi bardzo trudno
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Margo2 23:51, 21 sty 2022


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 777
Jolu, przepiękne zdjęcia. Tak bardzo optymistyczne, aż człowiek nie może doczekać się wiosny patrząc na nie.
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies