Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Gruszka_na_w... 21:39, 22 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21949
jolanka napisał(a)

Pewnie dlatego przyleciał do mnie, na zwykły karmnik by nie poleciał, elegancik jeden
Wiem, że ptaki wybierają budki lęgowe jako zimowe hotele ale kilkadziesiąt? Widok musiał być niesamowity. Strzyżyki są malusieńkie ale jednak to duży wyczyn. Chciałabym to zobaczyć


Autor artykułu pisał, że od czasu ujrzenia tego widoku puka do każdej budki zanim ja zacznie czyścić. Chciał zrobić w budkach przedwiosenne porządki, a mało zawału nie dostał.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:49, 22 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6573
Jola, super ptasie zdjęcia Też próbuję robić ale u mnie jest tak ruchliwe towarzystwo, że tryb sport nie pomaga
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sylwia_slomc... 09:44, 23 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81794
Co do nocowania w budkach to potwierdzam. Sikorki chętnie w zimie nocują nawet w najmniejszych takich ozdobnych nie nadających się do lęgu, bo bezpieczniej i cieplej im. A co do wielu sztuk w jednej to mam przykład z zeberkami w wolierze. Wszystkie nocują w tych budkach w których się wychowały plus rodzice czyli np w jednej nocuje 6 szt
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
jolanka 17:15, 23 sty 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
malgorzatakarpacz napisał(a)
Jola no nie mogłam nie zareagować na tak cudowne zdjęcia bywalców Twojego ogrodu--masz sprawne oko no i goście nietuzinkowi--też fotografuję ptaki w swoim ogrodzie ale jakoś nieudolnie--wczoraj również miałam rzadkiego gościa.
Pozdrowienia zostawiam

Małgosiu, cieszę się, że mogłam Ci sprawić przyjemność
Bardzo lubię fotografować ptaki a zdjęcia czasami wychodzą czasami nie, one naprawdę mają motorki w kuperkach
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 17:21, 23 sty 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Autor artykułu pisał, że od czasu ujrzenia tego widoku puka do każdej budki zanim ja zacznie czyścić. Chciał zrobić w budkach przedwiosenne porządki, a mało zawału nie dostał.

Wyobrażam sobie, taka niespodzianka
Mój eM też miał podobną przygodę kiedy w ub roku czyściliśmy wczesną wiosna budki. Tylko mała zmiana - nie ptaki a wiewiórka wyskoczyła mu prosto na głowę, a był na drabinie kilka metrów nad ziemią. Ja stałam pod drabiną, on w ostatniej chwili złapał się jakiejś gałęzi, oj, niewiele brakowało.
Wiewióra odbiła się od głowy eMa i tyle ją widzieli
W tym roku na pewno będziemy budki czyścić o s t r o ż n i e
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 17:22, 23 sty 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Magara napisał(a)
Jola, super ptasie zdjęcia Też próbuję robić ale u mnie jest tak ruchliwe towarzystwo, że tryb sport nie pomaga

Dzięki, kochana.
Na ruchliwość towarzystwa nie ma lekarstwa, czasami na kilkadżiesiąt pstryknięć wyjdzie kilka
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 17:23, 23 sty 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
sylwia_slomczewska napisał(a)
Co do nocowania w budkach to potwierdzam. Sikorki chętnie w zimie nocują nawet w najmniejszych takich ozdobnych nie nadających się do lęgu, bo bezpieczniej i cieplej im. A co do wielu sztuk w jednej to mam przykład z zeberkami w wolierze. Wszystkie nocują w tych budkach w których się wychowały plus rodzice czyli np w jednej nocuje 6 szt

Czyli Sylwia, w kupię taźniej
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Wiolka5_7 17:30, 23 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20449
Jolu ptasia sesja cudowna
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwia_slomc... 18:55, 23 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81794
jolanka napisał(a)

Czyli Sylwia, w kupię taźniej

Cieplej na pewno
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 09:10, 24 sty 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18369
Jola zachwycam się ptasią sesją świetne foty
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies