Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Gruszka_na_w... 21:57, 10 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Niesamowite te zdjęcia drozdów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:54, 10 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Jola, wiewiór uroczy ale drozdami podbiłaś stawkę
Zdjęcia - fantastyczne

Też zauważyłam u siebie jakiś czas temu drozdy kręcące się przy moich nieszczęsnych jałowcach, gęsto tam i bałam się, że gniazdo mogą założyć ale chyba odpuściły - na szczęście bo nawet mój tłusty kot mógłby nie wytrzymać takiej pokusy
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
ryska 08:31, 11 maj 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Cudne zdjęcia.
Mam drozdy śpiewaki w tym roku pierwszy raz.
Pokochałam je od pierwszej chwili za spektakularne rozprawianie się ze ślimakami.
Przeczesują mój wilgotny przedogródek, chwytają zdobycz, po czym rozłupują sobie skorupki na kostce.
U Iwonki tulipanowy raj Pięknie.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
jolanka 08:17, 18 maj 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kasya napisał(a)
Ale glodomory
Rodzice maja pełne dzióbki roboty

Oj ta, latają tam i z powrotem, cudny widok
Takich gniazd mam kilka ale niestety nie do oglądania bo sprytnie ukryte, widzę tylko wchodzące i wychodzące z gałęzi ptaki
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 08:23, 18 maj 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
mrokasia napisał(a)
Jolaaaaa, misa cudna!!! I jak do twarzy jej w tych paprociach!

Ubiegłoroczne Walentynki były owocne w prezenty, w tym roku kicha
Ona już trochę u mnie stoi ale jeszcze nie na swoim miejscu i bez „oprawy” roślinnej, trzeba się za to wreszcie zabrać dlatego nawet paprotki kupiłam
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 08:35, 18 maj 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Martka napisał(a)
Jolanko, ale upolowałaś ujęcia... brawo! Piękna u Ciebie wiosna, wybacza się jej, że na żółto buczki kochamy obie, zachwyciła mnie też Twoja parocja, cudne młode listki. Dzielimy także wspólny klonowy los. Próbowałam na mojej glinie, niestety nie spodobało im się szczególnie. Dwa odeszły całe, dwa w połowie i nie liczę bardzo na te połowy z listkami, kora nie wygląda dobrze. Koniec z kupowaniem. No, z wyjątkiem małego Acer Palmatum z Li. za 13 zł, nie mogłam sobie odmówić. (= kwintesencja konsekwencji)

Dzięki, sama się cieszę, że miałam tyle szczęścia
No z tymi klonami to rzeczywiście kłopot. Postanowiłam sobie, że więcej nie kupię bo szkoda kasy. Myslę, że u mnie problemem jest kupowana wywrotkami ziemia, niewiadomego jednak pochodzenia i zawierająca też niewiadomo co
Poza tym mój rodzimy ogrodowy piaseczek i susza. Do tego las za ogrodzeniem wypija wszystko co się da. Nie jestem w stanie nawodnić ogrodu tak, jak tego by potrzebował. Cóż, trzeba będzie powoli dostosowywać rośliny do warunków a nie do moich zachciewajek, chlip, chlip
A buczki i parocje tfu, tfu, rosną na zdrowie i tego się trzymamy
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 08:38, 18 maj 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Helen napisał(a)

Dziękuję, Jola, znalazłam.

P.S. I nadal nie wiem czy to Eli, ehhh. Kwiat bardzo zbliżony, ale drzewko nie rośnie tak szybko jak u Izy.

Helen, nie martw się, jeśli ładna ta magnolia to nieważne, jak się nazywa. Poza tym nie sugeruj się tempem wzrostu u Izy, u niej wszystko rośnie jak na dopalaczach, nie tylko Elizabeth
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 08:42, 18 maj 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Magleska napisał(a)
Jola świetne ptasie fotki rewelacja

Ślicznie dziękuję
Marzy mi się taka kamerka w pobliżu gniazda aby moc obserwować jak rosną pisklaki, ale jak tu przewidzieć gdzie akurat zechcą zamieszkać. U bocianów łatwiej, są domatorami
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 08:50, 18 maj 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Niesamowite te zdjęcia drozdów.


Już ich nie ma. Nie wiem czy już wyfrunęły z gniazda czy stało sie coś innego. Mam nadzieję, że to pierwsze.
Teraz obserwuję parę śpiewaków (nie mam pojęcie czy to ta sama para), jak zakładają kolejne gniazdo, tym razem naprzeciwko mojego okna w tui. Z obserwacji nici bo za gęste gałązki, szkoda
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 08:53, 18 maj 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Magara napisał(a)
Jola, wiewiór uroczy ale drozdami podbiłaś stawkę
Zdjęcia - fantastyczne

Też zauważyłam u siebie jakiś czas temu drozdy kręcące się przy moich nieszczęsnych jałowcach, gęsto tam i bałam się, że gniazdo mogą założyć ale chyba odpuściły - na szczęście bo nawet mój tłusty kot mógłby nie wytrzymać takiej pokusy

Ba, ktoś musi być tym celebrytem
Czasami też się zastanawiam dlaczego ptaki zakładają często gniazda w miejscach, gdzie na bank stracą swój lęg. Twoje miały widać instynkt samozachowawczy
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies