Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Kasya 09:56, 05 kwi 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42637
Jola, pokaz zakupy
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
makadamia 10:27, 05 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
jolanka napisał(a)

To szybka jesteś, ja cisów jeszcze nie ruszałam. Może do konca tygodnia się wyrobię. Szkoda mi skracać bo nie są za duże, 8-100 cm. Wiem, wiem, nie powinnam żałować dopóki mlode


Wiem, wiem - przy takich maleństwach, każdego centymetra szkoda

jolanka napisał(a)

Promanalem to właśnie teraz, miedzianem wcześniej. Dziewczyny wyjaśniły w postach


Miedzianem już przed świętami pryskałam, jak było to chwilowe ocieplenie.
Promanal muszę kupić. W zasadzie chyba tylko ze względu na cisy. W zeszłym roku pryskałam na sadzaka, ale chyba nie zwalczyłam go:/.

jolanka napisał(a)
Plany.... oj duże. Muszę zasłonić się od tego zrujnowanego huraganem lasu a planowałam tylko średnie piętro roślin aby nie zasłaniać widoku. Teraz go nie mam
Poza tym jakiś budynek gospodarczy i.... Przesadzanie tego co powtykalam nie tak jak trzeba
Będę Cię prosiła o pomoc w planowaniu, ale muszę najpierw porysować trochę, bo za bardzo schematycznie to robię i jakoś nie mogę sobie poradzić


A ta rabata pod domem, co ją planowałyśmy w zeszłym roku? Zmieści się w planach?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
iwonkap 10:28, 05 kwi 2018

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Jolu a która to ta szkółka w okolicy z takim sensowym transportem ?
inka74 12:10, 05 kwi 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Matulu, gdziekolwiek nie wejdę - dziewczyny pryskają. W ubiegłym roku pryskałam miedzianem na owocowe i migdałek i nic to nie dało. W tym roku nie pryskam. Ptaki i owady zamierzam dokarmiać. Mszyce ręcznie zbierać. Jak rośliny sobie nie dadzą radę - trudno. Poszukam innych. Bukszpany też pryskałam a i tak nie dały rady. Tylko 50 zł wydałam na chemię. Mam wrażenie, że ta chemia jest coraz mocniejsza i nie daje efektów, jak przy antybiotykach. Im częściej stosowana tym gorszy efekt końcowy a i na nasze zdrowie chyba nie jest obojętna.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
malgol 12:18, 05 kwi 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
makadamia napisał(a)



Miedzianem już przed świętami pryskałam, jak było to chwilowe ocieplenie.
Promanal muszę kupić. W zasadzie chyba tylko ze względu na cisy. W zeszłym roku pryskałam na sadzaka, ale chyba nie zwalczyłam go:/.



Dziewczyny, to można jeszcze cisy promanalem opryskac? Nie jest już za poźno? Wczesniej albo był snieg,albo zamieć albo jakiś mróz...a teraz od razu 17 stopni się zrobiło nie wiem co robić?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
m_gocha 13:07, 05 kwi 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
inka74 napisał(a)
Matulu, gdziekolwiek nie wejdę - dziewczyny pryskają. W ubiegłym roku pryskałam miedzianem na owocowe i migdałek i nic to nie dało. W tym roku nie pryskam. Ptaki i owady zamierzam dokarmiać. Mszyce ręcznie zbierać. Jak rośliny sobie nie dadzą radę - trudno. Poszukam innych. Bukszpany też pryskałam a i tak nie dały rady. Tylko 50 zł wydałam na chemię. Mam wrażenie, że ta chemia jest coraz mocniejsza i nie daje efektów, jak przy antybiotykach. Im częściej stosowana tym gorszy efekt końcowy a i na nasze zdrowie chyba nie jest obojętna.

Promanal nie chemia w potocznym rozumieniu - można używać nawet w gospodarstwach ekologicznych. To roztwór parafiny
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
makadamia 13:26, 05 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
malgol napisał(a)


Dziewczyny, to można jeszcze cisy promanalem opryskac? Nie jest już za poźno? Wczesniej albo był snieg,albo zamieć albo jakiś mróz...a teraz od razu 17 stopni się zrobiło nie wiem co robić?


Prawdę powiedziawszy - nie wiem.
Ale w sobotę ma być u mnie 10 stopni - czyli w sam raz na oprysk
i promanalem pryska się w fazie pękającego pąka i raczej tego bym się trzymała, niż kalendarzowych wytycznych.

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:27, 05 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
m_gocha napisał(a)

Promanal nie chemia w potocznym rozumieniu - można używać nawet w gospodarstwach ekologicznych. To roztwór parafiny


Promanal tak, ale miedzian już nie jest taki obojętny dla środowiska.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Tess 13:30, 05 kwi 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12108
malgol napisał(a)


Dziewczyny, to można jeszcze cisy promanalem opryskac? Nie jest już za poźno? Wczesniej albo był snieg,albo zamieć albo jakiś mróz...a teraz od razu 17 stopni się zrobiło nie wiem co robić?

Można, a wręcz dopiero teraz jest odpowiednia temperatura. Tak twierdzi Toszka, z którą akurat dzisiaj o tym m.in. rozmawiałam. Bo ja dotychczas pryskałam promanalem przy niższych temperaturach, przestrzegając jedynie zasady, by nie było poniżej zera w nocy Też zamierzam dzisiaj zrobić ten oprysk.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Toszka 13:34, 05 kwi 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kindzia napisał(a)
Uważam, że na Promanal za późno...w tym roku krucho ze sprzyjającą pogodą było. Powinno się pryskać koniec lutego-początek marca. Później można zakleić na amen...i listki mają problem ruszyć...


Przecież terminy oprysków nie zależą od sztywnych powszechnie utartych terminów. Najważniejsza jest temperatura i przebieg wiosny, a co za tym idzie rozwój szkodników/patogenów. Dla promanalu najważniejsze jest by temperatura nie była niższa niż 12 stopni, i aby nocą nie spadała dramatycznie. Ideałem by było, aby nocą nie spadała poniżej 8-9. A przecież na Mazowszu jeszcze dwa dni temu nocą było mocno poniżej 0 stopni.
Póki liści jeszcze nie ma absolutnie można i trzeba pryskać. Zwłaszcza wiązy, cisy, buki, świerki i owocowe. Nic tak skutecznie nie działa jak olej parafinowy. I co najważniejsze - ten oprysk nie jest toksyczny dla wszelkich bzyków.

edit. Pisałam, a w tym czasie i Tessa zabrała głos
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies