Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Mirka 23:55, 23 sie 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwk4 napisał(a)
Widzę Ewuniu, że tu jest inaczej. No nic. Czas leci, jedni przychodzą, drudzy odchodzą. Każdy ma jakiś powód. Część ogrodów jest na Instagramie. Tam podglądam. Danusia dziś pokazywała ogród z lotu ptaka. To jest wielkie przedsięwzięcie. Chociaż tęskno mi do bukszpanowego. Był inspiracją do moich zmian w ogrodzie.


Nie ma się co dziwić Iwonko jak sama Danusia na IG się przeniosła a tu mało zagłada .
Ja jestem jakoś lubię to forum nowa młodzież jest fajna tylko trzeba poznać.
Jeżówka radzi ładna i niezawodna.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
tulucy 12:15, 24 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Iwonka, jak dobrze, jak miło Cię widzieć ❤️
Skoda, że czasu na kilogramy nie można kupić. Pewnie to y byłyby nam potrzebne.

Chylę czoła przed mamą (tata oczywiście też) zastępczą i podziwiam, to trudne, ale także cudowne zadanie.

Czasami pewne rzeczy trzeba odstawić na chwilę na bok,całe później jak dobrze jest do nich powrócić.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Iwk4 10:45, 28 sie 2022


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dzień dobry Łucjo. Wszystko, co piszesz, to prawda. Czas i zdrowie najważniejsze.
Zaczynam powoli mieć czas na wypicie kawy w ogrodzie, pracę ogrodowe. Szkoda tylko, że tak gorąco jest w ciągu dnia i czekamy na chłodniejsze wieczory.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 10:49, 28 sie 2022


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Witajcie w niedzielny poranek.

____________________
Ogródek Iwony II
Joku 16:50, 28 sie 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12096
Suszy w twoim ogrodzie nie widać, pada od czasu czasu? Udały się róże na podporach przy bocznym ogrodzeniu?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Monia81 18:48, 28 sie 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Ale fajne kolorystycznie te jeżówki i takie widoczne na rabacie fajnie Iwonko że jesteś
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Iwk4 17:53, 30 sie 2022


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Joku napisał(a)
Suszy w twoim ogrodzie nie widać, pada od czasu czasu? Udały się róże na podporach przy bocznym ogrodzeniu?

Jolu, niedawno popadało. Na rabatach mam linię królujące. Podłączone są do kranu i ręcznie otwieramy. Mam taki minutnik, działający, jak przy gotowaniu jajek. Ustawiam na 30 minut i się podlewa. Mamy trzy źródła podlewania w ogrodzie. Rozkładam w czasie i nie podlewamy codziennie, to byłby rarytas.
Trawnik musi sobie radzić sam. Ziemia piaszczysta, a we wsi musimy oszczędzać wodę, latem bardzo wysoki pobór wody jest.
Co do róż, planowałam ścianę różaną. Kiepsko mi poszło. Albo mi nie chcą rosnąć, albo grzyb, albo susza. Ciągle im coś nie tak. Sporo Angielek mi wypadło po zimie.
Za to na innej rabacie mam Westerland. Też ją masz. Uwielbiam ją.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 17:56, 30 sie 2022


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Monia81 napisał(a)
Ale fajne kolorystycznie te jeżówki i takie widoczne na rabacie fajnie Iwonko że jesteś

Cześć Moniko.
Uwielbiam je.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 17:58, 30 sie 2022


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Rozplenice zaczynają spektakl. Jeszcze nie wszystkie. U mnie zawsze później...Kilka po podziale wylądowało w doniczkach. Jakie macie doświadczenia z zimowaniem rozplenic w donicach? Jak zabezpieczyć? Czy lepiej zadołować?
____________________
Ogródek Iwony II
Mirka 20:04, 30 sie 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwk4 napisał(a)
Rozplenice zaczynają spektakl. Jeszcze nie wszystkie. U mnie zawsze później...Kilka po podziale wylądowało w doniczkach. Jakie macie doświadczenia z zimowaniem rozplenic w donicach? Jak zabezpieczyć? Czy lepiej zadołować?

Iwonko możesz je zadołować .
Pamietam jak Danusia w Bukszpanowym pisała że chowa albo traktuje jak jednoroczne bukszpany w donicach. Ja swoje w donicach zadołowałam i bardzo ładnie przezimowały.
Jedną możesz dla eksperymentu zostawić czy przetrwa zimę .
Te Jeżówki to Delicjus? Piękne są
Ps. Tarasik widzę nowy
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies