Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Malgosik 19:38, 03 kwi 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Zaglądam i pozdrawiam.
____________________
Ogród na glinie
Marta83 09:54, 12 maj 2020


Dołączył: 01 lut 2020
Posty: 36
Iwk4 napisał(a)

Danusia napisała:
Iwonko w zeszłym roku miałam posadzone w dwóch skrzynia po dwa rzędy (skrzynie mam 1,25 x 2,50 m). Przed ogórkami rósł szpinak nowozelandzki.
Ogórki co 15 cm, a miedzy rzędami ok. 65 cm. Rzutowo był w tych skrzyniach posiany tez koper.





W tym roku planuje jedną tylko w jednej skrzyni, czyli będzie 2 x 15= 30 sadzonek

Nie było problemu , żeby zbierać ogórki ze środkowego rzędu, ogórki były mocowane do sznurów luźno trytytkami ( niektórzy wiążą pociętymi rajstopami)

Wczesniej wysiewałam rozsadę do doniczek. Teraz planuję ok. 1 maja ( może troche wcześniej, bo mam stare nasionka i nie wiem, czy wzejdą) wysiać nasionka na mokry zwinięty ręcznik papierowy włożony do jakiegoś pojemnika, przykryć folią (szybko kiełkują nasionka); po wykiełkowaniu do doniczek.

Koło 15 maja sadzonki do gruntu, w doły pod sadzonki daję obornik, który przysypuję ziemię. Posadzona rozsadę przykrywam włókniną, która opiera się na stelażach

coś takiego:
https://lh6.googleusercontent.com/-Q6watwkWTNY/Udng9a4M-kI/AAAAAAAAP58/vHdbSL_jIXA/w1165-h874-no/DSC05985.JPG


to z tej strony:
http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum-2/5-warzywnik/37948-d-ogorek-gruntowy?start=216

Co do odmian, to miałam Octopusa, Kraka i Juliana. Jakiś zasadniczych różnic pomiędzy nimi nie zauważyłam. Śremskiego nie miałam.

Ps. Jak pierwszy raz mieliśmy ogórki na sznurkach, to przywiązywaliśmy te sznurki do ogórków i to był błąd, bo wiatr wyrywał te ogórki. Teraz na dole stelażu mamy rurkę, do której wiążemy sznurki.



Jak wygląda z bliska zamocowanie takich siatek? Fajny pomysł.W tym roku myślę o ogórkach na siatkach i szukam inspiracji jak to zrobić.
Mirka 13:56, 08 lip 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Dzień dobry Iwonka mamy już wakacje Szkoda że cię nie ma wracaj do nas Czekamy na zdjęcia z ogrodu
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Sylvana 16:39, 02 wrz 2021


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Pozdrowienia zostawiam
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
polinka 22:58, 31 mar 2022


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Zaglądasz tu jeszcze?
To już dwa lata jak Cię nie ma...
Mam nadzieję, że u Was wszystko dobrze a maluszki zdrowo rosną?

Uściski przesyłam Iwonko.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Iwk4 23:12, 20 sie 2022


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dzień dobry.
Właściwie, to nie wiem, jak napisać to powitanie. Żaden sposób nie usprawiedliwia mojej nieobecności. Więc może tak po prostu...
To forum zabierało mi sporo czasu. I raptem ten czas zabrali mi inni. W nasze progi zawitały małe dzieci potrzebujące dużo czasu, cierpliwości i miłości, takiej bezwarunkowej. ( Kiedyś o tym napiszę może... ). Pojawił się też wnusio i pewien starszy pan, który potrzebował opieki. Bardzo dużo się wydarzyło. I bardzo trudno było mi pogodzić obowiązki. Właściwie to nie pogodziłam ich. Były priorytety. Ogród, forum poszły na dalszy plan... I tak minęły jedne wakacje, drugie, ...
Nic nie obiecuję. Ale może się uda tu czasem być.

____________________
Ogródek Iwony II
Mirka 23:18, 20 sie 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwk4 napisał(a)
Dzień dobry.
Właściwie, to nie wiem, jak napisać to powitanie. Żaden sposób nie usprawiedliwia mojej nieobecności. Więc może tak po prostu...
To forum zabierało mi sporo czasu. I raptem ten czas zabrali mi inni. W nasze progi zawitały małe dzieci potrzebujące dużo czasu, cierpliwości i miłości, takiej bezwarunkowej. ( Kiedyś o tym napiszę może... ). Pojawił się też wnusio i pewien starszy pan, który potrzebował opieki. Bardzo dużo się wydarzyło. I bardzo trudno było mi pogodzić obowiązki. Właściwie to nie pogodziłam ich. Były priorytety. Ogród, forum poszły na dalszy plan... I tak minęły jedne wakacje, drugie, ...
Nic nie obiecuję. Ale może się uda tu czasem być.


No wszelki duch już miałam iść spać a tu taka niespodzianka
Iwonko jak ja się cieszę że jesteś mało nas tu ze starego O.
Co u ciebie pracujesz czy już emeryt?
Mam nadzieję że nie zaglądasz na chwilkę
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Iwk4 23:26, 20 sie 2022


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Cześć Mireczko. Kończą się wakacje, ale do szkoły już nie wracam. Mam szansę na świadczenie kompensacyjne od września. 31 sierpnia odbieram świadectwo pracy i lecę do ZUS. Mam nadzieję, że wszystko się uda. Mam też nadzieję, że będzie więcej czasu i uda mi się tu wrócić.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 08:52, 21 sie 2022


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dzień dobry w niedzielny poranek. U nas pada. Wreszcie.


____________________
Ogródek Iwony II
Joku 11:08, 21 sie 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Witam "starą znajomą" . I rozpoznaję niektóre zakątki lokalizując je w odpowiednich miejscach twojego ogrodu. Dużo się działo w twoim życiu, jak wyczytałam. Mam nadzieję że czas spokojniejszy nastąpi. To świadczenie to na "stałe" czy tylko na jakiś okres?
Pozdrawia emerytka od 2. lat, dodam że bardzo szczęśliwa.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies