Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Wiolka5_7 10:42, 09 lut 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20647
Żywopłot bukowy super
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
polinka 13:58, 09 lut 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Iwk4 napisał(a)
Chodzi mi o to miejsce przy garażu.


Trawy dadzą wysokość tylko przez kilka miesięcy. Pokrój fontannowy byłby fajny, teraz rośnie tam trzcinnik podsadzony przywrotnikiem. Mi się podoba zwiewność traw. Jednak Zbyszek chce coś bardziej trwałego i wyższego. Do dziś rana myślałam o Cisie, jednak ... mimo jego piękna i trwałości, nie mam cisa w ogrodzie. To byłby kolejny gatunek. Bez sensu... Pomyślałam więc o żywopłocie bukowym. Listki śliczne, pozostają do wiosny, potem szybko wyrastają nowe, ładnie się przycina i nieopodal mam buki kolumnowe, będzie do siebie pasować. Co myślicie?
żywopłot bukowy


Dobry pomysł z bukiem choć w pierwszym momencie jak zaczęłam czytać to pomysłałam o cisie Ale już doczytałam
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Anusia 23:09, 09 lut 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Iwonko ja też uważam, że buk będzie najodpowiedniejszy. Bardzo mi się spodobał, u siebie też bym jeszcze dołożyła tylko wszystko wymaga przemyślenia.
Co do kotów, to bardzo mądre stworzenia. Moje reagują na komendy ale lubią się psocić. Specjalnie nie wskakują na blaty ani stół. Wyznają taką zasadę, ze kiedy pani nie widzi to od czasu do czasami można
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Annak 21:48, 13 lut 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Iwk4 napisał(a)

Ewuniu, posiałam w dwa pojemniki. Zobaczymy, co z tego będzie... Oby nie przelać U ciebie ogród japoński będzie


Czy możesz mi podpowiedzieć, gdzie kupiłaś nasiona stipy? Byłam dziś w dwóch hipermarketach, nasiona kwiatów i warzyw, owszem, już są, traw nie było. Instrukcję sadzenia znalazłam u Ciebie z 2016 roku Ponieważ nie mam jeszcze żadnych roślin to chciałam poeksperymentować zanim wiosna przyjdzie Najwyżej nic nie wyrośnie, bo doświadczenia żadnego nie mam Jeśli można podeślij na priv.
dzięki
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Lodzia 22:29, 13 lut 2018


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
Annak napisał(a)


Czy możesz mi podpowiedzieć, gdzie kupiłaś nasiona stipy? Byłam dziś w dwóch hipermarketach, nasiona kwiatów i warzyw, owszem, już są, traw nie było.

Ja kupowałam tydzień temu w mark bud. O - już bardzo ładnie wzeszły
Iwk4 22:36, 13 lut 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniu,te są zbierane. Niestety tym razem moja nie zakwitłą w wystarczającej ilości i Przysłała mi jesienią zaprzyjaźniona osóbka z O. Rok temu widziałam w Obi, ale nie była razem z innymi nasionkami, tylko na oddzielnym stojaku. Trzeba pytać się sprzedawcy. Może być pod nazwą Ostnica mocna (Stipa tenuissima) ‚Pony Tails'.

Lodzia, już Ci wschodzi? Szybko. Moja ma 7 dni, ale jeszcze jej nie widać...
____________________
Ogródek Iwony II
Ewik 22:51, 13 lut 2018


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Ja zamówiłam na allegro ,dzisiaj przyszła u nas nie ma polecanych marketów .Planuje w sobotę siać
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Annak 01:11, 14 lut 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Dziękuję, jutro polecę do O, mam blisko, co jeszcze muszę kupić, żeby ją posiać? Jaką ziemię? I te doniczki małe do siewek? Sorry za te pytania, ale jeszcze nigdy w życiu tego nie robiłam.
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Lodzia 09:30, 14 lut 2018


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
Iwk4 napisał(a)

Lodzia, już Ci wschodzi? Szybko. Moja ma 7 dni, ale jeszcze jej nie widać...

Moja była zasiana 3 lutego i wygląda już tak (tu są dwie paczki). Siałam w ziemię do wysiewu i pikowania z odrobiną grubego piasku.

Annak 10:26, 14 lut 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Lodzia napisał(a)

Moja była zasiana 3 lutego i wygląda już tak (tu są dwie paczki). Siałam w ziemię do wysiewu i pikowania z odrobiną grubego piasku.


Dziękuję za zdj i info, mam jeszcze jedno pytanie: czy po wysiewie, do czasu wschodu trzeba je zasłaniać, np. przykryć szkłem?
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies