Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

lojalna_ 08:43, 07 lut 2018


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Iwonko Twoj biały bardzo ładny. Z moich jestem zadowolona po równo każdy inny każdy piękny
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Mala_Mi 09:47, 07 lut 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)
Mam różne irgi, ale ta Twoja na pniu wymiata. mus taką dokupić, może nawet kilka bym potrzebowała

Na nasz klimat on niezbyt się nadaje, może przemarzać

Iwonko, co mi się upierniczyło, ze ty jesteś z południa Polski?

Moja kota nie przychodzi na żadne zawołanie, chyba że na dźwięk lodówki..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Ewa777 16:51, 07 lut 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18536
Śliczny jest Twój kotek
Mi w tym roku nie chce się siać stipy. Jak się sama wysieje, to dobrze, jak nie to nie. Chyba potrzebuję zmian
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Iwk4 22:08, 08 lut 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anda napisał(a)
Śliczne fotki i te zimowe, i te letnie. A Lolek skradł moje serce, cudny

Lolek od kilku dni trenuje wchodzenie na drzewo. Jak wlazł pierwszy raz, nie bardzo umiał zejść, zaczął spadać, pazurami się przytrzymał. Dziś już sobie ładnie radził. Niestety ptaki z ogrodu mi płoszy. Ostatnio u mnie tylko przysiadują, a na jedzonko do sąsiadki lecą. Nie chcą ryzykować spotkanai z kotkiem...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:21, 08 lut 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
MonikA napisał(a)
Iwonko ja wybrałabym nie trawy tylko cisa, z tego względu, że miałabyś tam cały czas zielono, miskantów wiosną nie widać.

Chmmm, to forum mnie zaskakuje nie po raz pierwszy.
Zapytałam się u Oli, a odpowiedź Moni mam od Ciebie na moim wątku. Zatem dla jasności sytuacji dopiszę tu moje pytanie:
"Olu, jak szybko rozrasta się Krater? Należy się bać rozłogów? Jak jest wysoki? Potrzebuję 3-4 sadzonki w rzędzie ładnego czegoś, np. miskanta, który mi oddzieli wjazd do garażu od kącika wypoczynkowego. Myślałam o:
Cisie
Kraterze
Gracilimusie
Silberspinne
Nie wiem, co wybrać.
Miejsca niewiele na szerokość, więc nie może to być nic ekspansywnego, wolałabym, by był to wyższy element. Może być kwitnący...
Co byś wybrała, doradziła, masz jakiś typ?"

No więc bliska jestem podobnej decyzji po tym, jak Ola odpowiedziała
leon60 napisał(a)

Iwonko pokaż to miejsce u siebie
Krater według mnie przyrasta szybko, dużo szybciej niż inne moje miskanty. Z niedużych kępek po dwóch sezonach szerokość u dołu to dobre 45cm.
Wysokość kępy ok. 130-140cm z kwiatostanem 150-160cm. Jeśli masz mało miejsca to nie wiem czy jest to dobry pomysł gdyż on rozkłada się bardzo na szerokość. Wybrałabym raczej coś bardziej pionowego a jeśli zależy Ci na osłonie całorocznej to ekran z cisa będzie najlepszym rozwiązaniem.

Sadzony co metr jak wszystkie miskanty u mnie
https://www.ogrodowisko.pl/watek/3458-moja-codziennosc-ogrod-oli?page=1884
https://www.ogrodowisko.pl/watek/3458-moja-codziennosc-ogrod-oli?page=1961

Nie mniej krater bardzo mi się podoba. W to miejsce, które planuję się nie nadaje...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:29, 08 lut 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Chodzi mi o to miejsce przy garażu.


Trawy dadzą wysokość tylko przez kilka miesięcy. Pokrój fontannowy byłby fajny, teraz rośnie tam trzcinnik podsadzony przywrotnikiem. Mi się podoba zwiewność traw. Jednak Zbyszek chce coś bardziej trwałego i wyższego. Do dziś rana myślałam o Cisie, jednak ... mimo jego piękna i trwałości, nie mam cisa w ogrodzie. To byłby kolejny gatunek. Bez sensu... Pomyślałam więc o żywopłocie bukowym. Listki śliczne, pozostają do wiosny, potem szybko wyrastają nowe, ładnie się przycina i nieopodal mam buki kolumnowe, będzie do siebie pasować. Co myślicie?
żywopłot bukowy
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:31, 08 lut 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ostatecznie decyduję się na buka. Ewa, pomogłaś mi podjąć decyzję. I niby nic nie powiedziałaś, hi, hi.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:55, 08 lut 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
jolanka napisał(a)
Fajnego masz Lolka, słodziak
Dzisiaj o 6 rano było -10 Piszecie o powojnikach a ja ich nie okryłam w tym roku, hmm Róże okopczykowalam, pozostałe rośliny golutkie u mnie w tym roku.
Miłego dnia

Cześć Jolu, u mnie nadal mrozi. Ale dziś w dzień było słoneczko. Aż chciało się zabrać do roboty - wyczyściłam okna (trzy), aby przez czyste patrzeć na ogród Mam wrażenie, ze niedługo skończy się zima. Macham łapką .
I z pogodą nie było tak źle, raczej wszystko u Ciebie da radę.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:56, 08 lut 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
tulucy napisał(a)
Powojniki też mam golaski... Jedyne co poza różami osłoniłam, to 2 hakone kolorowe i irysy reticulata, bo bardzo wyrosły. A śnieg u mnie symboliczny. O 7 rano było -9,5.
Oooo, a ja hakone nie okryłam. Trzeba było?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:00, 08 lut 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
lojalna_ napisał(a)
Iwonko Twoj biały bardzo ładny. Z moich jestem zadowolona po równo każdy inny każdy piękny

Jolu, obejrzałam sobie te powojniki i chętnie sobie takie kupię, jak tylko dostanę. Skłodowska koniecznie
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies