Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 00:07, 30 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kindzia napisał(a)
Umbry już po dwóch latach będą miały ładne kulki. Elegancko tam wyglądają u Ciebie.

Tylko dwa lata? Trzymam Kasiu za słowo.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:10, 30 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
alis napisał(a)

Iwonka, zakup super, wiśnie wpasowały się jakby od zawsze tam były.

One tam miały rosnąć już wcześniej. Lepiej późno, niż wcale.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:14, 30 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ren133 napisał(a)


Mam nawet w telefonie jedno zdjęcie Krzysztof ów z globemasterami

Krzyśki są śliczne. Nie wiem, czy może mam też, bo to była mieszanka z Lidla, ale są niższe od pozostałych czosnków i kwiatki mają gwiazdki i strasznie mi się podobają.


Będę jesienią szukać.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:22, 30 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
mirkaka napisał(a)
Iwonko, cudnie ta rabata wygląda z umbrami Ale masz elegancko

Dziękuję. Trochę kolorowo, ale jak jest za zielono, to nie lubię u siebie tak. U innych mi się podoba, ale na własnym "podwórku" samotna zieleń mnie męczy.
Zastanawiam sie tylko, co zrobić przy ogrodzeniu. Nie do końca jestem zadowolona z tego miejsca. Hortensje kiedyś urosną. Za nimi mam kępki Zebrinusów, które wiosną dopiero startują, są małe, niewidoczne, muszę je inaczej wyeksponować... Myślałam o cisach przy płocie, ale to chyba będzie przesada, jak się wszystko rozrośnie, będzie za mało miejsca. Latem zrobię rysunek rabaty i będzie trzeba się zastanowić, co poprawić. Może powojniki dać na płot? Brakuje średniego piętra, ale jest tam mało miejsca chyba ...

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:33, 30 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
mirkaka napisał(a)


teraz kwitnie firletka smółka, kocimiętka, możesz dodać tam żółte trawy elaty, kwitną teraz pełniki szałwie zaczynają, piwonie,

Tak sobie dziś pomyślałam, ze smółkę i goździki przeniosę na tą rabatę. Rabatę poddam liftingowi, jak tylko się ochłodzi. Teraz za gorąco jest i sucho. Nawet nie pielę obecnie, by wilgoci z ziemi nie pobierać.
Dziś odkryłam, ze skoro ożanka zastrajkowała i raczej nie rusza, bo jeden listek w kępie się nie liczy, zrobiło sie miejsce na coś zadarniającego w nogi róż. Muszę pomyśleć, czy jest to miejsce na kolejne róże, czy moze stworzyć kompozycje z bylinami. Strasznie dużo tego do kombinowania, a czasu nie mam. Odkładam wszystko na wakacje.
Elatę mam w półcieniu i jest śliczna obecnie. Ale to jedna kępka.

Tam się przypalać będzie chyba, a szkoda. Bo taki cytrynowy kolor by tam do mnie przemawiał. Kilka trawek tych samych. Zastanawiam się nad molinią. Też ładnie by rozjaśniła rabatę...
Gotowa jestem na nowo zaaranżować ten kawałek. Tak właściwie, to by była kolejna rabata do poprawy Planowanie też latem
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:36, 30 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Iryski. Żółty od Tereni z Małego Królestwa

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:45, 30 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
I na koniec hortensja pnąca. Zachwycam się nią obecnie. Nigdy nie miała tylu kwiatów
____________________
Ogródek Iwony II
Mysza 10:12, 30 maj 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Iwonko pięknie wygląda rabata z Umbrami.
Trzymam kciuki aby ładnie rosły.
U mnie na ostatniej stronie widać jak wisienki podrosły po 3 latach.
Niestety została już tylko jedna.
____________________
Gosia
Dominika11 10:42, 30 maj 2018


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
mam nadzieje, że moje umberki też będą tak rosły jak Twoje
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
nicol21 11:54, 30 maj 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10322
Mówisz że za zielono to zbyt monotonnie ale plecy z cisów będą ciemne, reszta trochę jaśniejsza i chyba na jednolitym tle lepiej wyeksponowana niż na prześwitującym ogrodzeniu A widzisz te kwiaty hortek na tle tego cisa - bo ja tak .

Hortensja pnąca tez mi się b.spodobała. W tych ogrodach widziaam już wieloletnie duże kwitnące - ohjjj super są. Wcześniej miałam mieszane uczucia, ae teraz zamierzam kupic do rodziców Tylko muszę doczytac jakie stanowisko ona tam lubi.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies