Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

olga80 19:38, 31 maj 2018


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Iwonka sporo musiałam się cofnąć i nadrobić zaległości.Ogór bardziej podoba mi się Twój ale nie każdy potrafi docenić zmienność rabat.Mnie już dawno nie zachwycają takie ogrody który wygrał wolę rabaty-kolorowe różnorodne.
W Twoim ogrodzie rabaty są przemyślane wszystko tworzy piękne kompozycje.Drzewa super okazy kupiłaś ja ten rok chcę drzewny zrobić.Posadziłam już jesiona kulkę , Jabłoń olę,brzozę pendule z nią mam mały kłopot bo miała takie korzenie przyciachane nie może dojść do siebie szukam jeszcze drzewek 2 kulek
O żółtym irysku już zapomniała
Macham


























____________________
Teresa Moje małe królestwo
Margo 09:22, 01 cze 2018


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Iwonko, gratuluje wygranej w konkursie.
Drzewka piękne kupiłaś, będzie cudnie jak się rozrosną.
Wogole ogród wyglada pięknie.
Chciałam Cię zapytać czy masz jakiś sprawdzony ekologiczny sposób na mszyce ? U mnie zaatakowana śliwa i buk, pewnie coś jeszcze ale w tych upałach na ogród wychodzę tylko wieczorami, i to też na chwilę bo jak już jest chłodniej to z kolei komary atakują
____________________
Gosia
elka_ 00:56, 06 cze 2018


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
No co tu pisać... piękny ogród i tyle

Podoba mi się porządek prostych rabat.
Zapatrzyłam się na pnącą hortensję, moja po raz pierwszy zakwitła w tym roku jednym kwiatkiem, skakałam z radości

Gratuluję wygranej w konkursie. Podzielam opinie koleżanek co do oceny jury.

Warzywnik i pomidory masz na medal. Muszę zastosować rady w temacie pomidorowym, bo o liściach i płodozmianie też nie wiedziałam

____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
beata_m 10:08, 06 cze 2018


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
czytała i oglądałam i gratulacje składam matko komisja w ogrodzie!?!?!? Az jestem w szoku i podobało mi się stwierdzenie, "że ogród sam się wybronił"

piękne wiśnie Iwonko o takich marzę
macham ciepło
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Iwk4 14:11, 12 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kochani, wiem, że nie ogarniam,
nie mam czasu na odpisywanie,
na forum nie wiem, co się dzieje,...
doba zaczyna się u mnie o 6.00, kończy o 1.00,
siedzę w papierach, przygotowuję Festiwal Nauki, 3 sprawozdania, wpisy na stronę szkoły i 50 innych rzeczy na już, na jutro, na pojutrze. Masakra jakaś. Co roku to samo i co roku sobie obiecuję inaczej zorganizować czas. Nie wychodzi.
Więc jeszcze dwa tygodnie i będzie zasłużony urlop

W ogrodzie sucho, podlewam niemal codziennie...Tylko zielsko rośnie szybciej, niż bym chciała...
Nie wiem, kiedy nawet przekwitła polowa kwiatów, reszta zaraz zacznie kwitnąć. Nawet hortensje bulietowe mają pąki...

Walczę o trawnik chociaż w części ogrodu. Na podjeździe umarła. Więc kiedyś będzie tam kostka jednak. Fotki w aparacie jeszcze...

Bukiecik zostawiam.

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 14:15, 12 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
I mam pytanie:
Czy ktoś wie, co to za szałwia?
Fotka z innego ogrodu. Taką bym chciała mieć.


____________________
Ogródek Iwony II
14:17, 12 cze 2018
Iwk4 napisał(a)
I mam pytanie:
Czy ktoś wie, co to za szałwia?
Fotka z innego ogrodu. Taką bym chciała mieć.




moze byc compacta deep blue
Iwk4 15:24, 12 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Myślałam, ze deep blue jest niziutka. Zbyszek widział u klienta, jest mięsista, gęsta, jeśli to ona, to muszę sobie taką sprawić koniecznie
____________________
Ogródek Iwony II
UlaB 15:27, 12 cze 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
lub Marcus
ale on chyba jednak ma krótsze kwiatostany
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Zana 15:45, 12 cze 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Zaglądam z pracy szybciutko.
Iwonko Umbry super, świetnie się tam wpasowały.
Nie wiem gdzie ta komisja konkursowa miała oczy, Twój ogród bezapelacyjnie powinien wygrać z tym co wygrał. Tamten taki sztampowy, nic co oko by przykuło.

Szałwia to może być deep blue ewentualnie może new dimention blue (ostatnio w którymś wątku była bardzo zachwalana, że zwarta niska fajna kępa). Raczej nie jest to Marcus - tę mam i potwornie się rozwala, chyba w ubiegłym roku pokazywałam i ktoś jeszcze też potwierdzał, że się rozwala.

Hakonechloa kupuj, to piękne trawy, do cienia / półcienia super a Ania Anbu ostatnio u kogoś pisała, że ma na słońcu patelni i dają radę. Tylko All Gold przenosiła do cienia. All Gold u mnie ma po południu trochę słońca i jest żółta. U mojej sąsiadki (dostała zresztą sadzonki ode mnie) rośnie w całkowitym cieniu i ma śliczny limonkowy kolor (i w tym cieniu całkiem fajnie jej przyrasta).
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies