Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

UlaB 17:00, 12 cze 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Zana napisał(a)
Szałwia to może być deep blue ewentualnie może new dimention blue (ostatnio w którymś wątku była bardzo zachwalana, że zwarta niska fajna kępa). Raczej nie jest to Marcus - tę mam i potwornie się rozwala, chyba w ubiegłym roku pokazywałam i ktoś jeszcze też potwierdzał, że się rozwala.

Hakonechloa kupuj, to piękne trawy, do cienia / półcienia super a Ania Anbu ostatnio u kogoś pisała, że ma na słońcu patelni i dają radę. Tylko All Gold przenosiła do cienia. All Gold u mnie ma po południu trochę słońca i jest żółta. U mojej sąsiadki (dostała zresztą sadzonki ode mnie) rośnie w całkowitym cieniu i ma śliczny limonkowy kolor (i w tym cieniu całkiem fajnie jej przyrasta).


U mnie Marcus sie nie rozwala rosnie w najbardziej słonecznym miejscu jakie mam - mysle ze z 9-10h słońca ma w sezonie. Ale tez mi sie wydaje ze to jednak nie on. Jedną AllGold posadziłam w sumie w niedalekiej jego okolicy i juz widze, ze moze jej tam byc za jasno - miejscami widze podsuszone listki. Niewykluczone ze trzeba bedzie przesiedlić. Obok rosnie któras żółta w zielone paski (nie pamietam która to) i radzi sobie na mojej najwiekszej patelni genialnie.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Anusia 19:55, 12 cze 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Iwonka ja mam identyczna szałwię i o ile właśnie pamiętam pisało na etykiecie dep blue. Jest zwarta potwierdzam. Jestem z niej bardzo zadowolona.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Iwk4 20:33, 12 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniu, twoja mi się właśnie też podobała. Gdzie ją zamawiałaś? Teraz chyba są targi w SP ?
____________________
Ogródek Iwony II
MirellaB 20:55, 12 cze 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwonka zobacz u mnie na stronie 1878 tam są zdjęcia mojej Deep Blue. Moja ma ciemniejszy kolor. Dodam, że Deep Blue dorasta do 40 cm
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Anusia 21:15, 12 cze 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Iwk4 napisał(a)
Aniu, twoja mi się właśnie też podobała. Gdzie ją zamawiałaś? Teraz chyba są targi w SP ?


Swoją kupiłam u nas w Brico. Targi w ten weekend. Chcę się wybrać bo potrzebuję kilka roślin do przed ogródka. Grześ jeszcze o tym nie wie ale będę musiała zakupić ML. Niestety wymarzła. To dodatkowe koszty.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
jolanka 21:15, 12 cze 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Fajna ta szałwia, musze poszukac w szkółkach.
Tez Iwonko czekam na wakacje
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
mirkaka 06:57, 13 cze 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Też mam Deep blue i to najfajniejsza szałwia oprócz Caradonny Jest jeszcze Deep Rose
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
08:02, 13 cze 2018
zobacz tu ta szałwię ...to chyba najpopularniejsza niska zwarta granatowa szałwia

https://www.ogrodowisko.pl/watek/6328-nowoczesnie-u-kasji-kiedys-bedzie?page=747
Mirka 08:14, 13 cze 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwonka ja mam Dip Blue. Jest ciemna, sztywna i zwarta. Nigdy mi się nie pokładała.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ren133 09:00, 13 cze 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Iwonko
Moja hakone jest posadzona jakieś 30 cm od kulek (licząc od środka hakone do brzegu buksa) ... tylko ona się rozrasta i zbliża się coraz bardziej do kulek ... ale myślę, że przy większej odległości nie będzie efektu.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies