Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 19:00, 16 kwi 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
A ja widzisz kombinuję jakby ten widok zmienić . Sąsiad właśnie pozbywał się berberysów takich niskich czerwonych z żółtymi obwódkami. Mam takie dwa ale nazwy nie pamietam. Przytuliłam 5 sztuk. Na razie wsadziłam do doniczek. One nigdy nie były cięte. Rozlazły się na boki. Przycięłam w kulki. Dodatkowo pod agrowłókniną więc korzenie na wierzchu. Nie wiem czy się przyjmą. Czekają na lepszą pogodę bo taki drobny deszczyk siąpi a tam gdzie chcę je wsadzić muszę najpierw porządki zrobić.
Wczoraj po południu trawę psikałam na chwasty a tu teraz mżawka nie dość że trawy nie mam, mniszek od pola i sąsiada tonami się rozlazi to jak uda mi się chwilę czasu wyrwać to pada po popryskaniu. Ech...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Zana 07:52, 17 kwi 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Berberysy to wytrzymałe bestyjki są. Myślę, że możesz je bardzo krótko ściąć i na nowo formować żeby nie były "rozlazłe".
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
inka74 09:06, 17 kwi 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Przycięte są już w kulki. Admiration odmiana. U mnie w ubieglym roku 2 małe żółte berberysy padły..
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 06:59, 20 kwi 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
No i stało się. Niestety moja ubiegłoroczna magnolia po prostu uschła. Chyba nigdy już nie kupię krzaka w środku lata i to tak ciepłego. Zmarnowane pieniądze i roślina. Strasznie mi szkoda było bo piękna była. Od tygodnia biegałam po sklepach ogrodniczych czy mają może tą odmianę. Na internecie średnio one wyglądały. Wczoraj w ramach poprawy humoru po spotkaniu firmowym, które trochę jak stypa wyszło zamiast świętowania wyniku weszłam do ogrodniczego i była. Ostatnia sztuka. Z kwiatami. Cena połowę tego co zapłaciłam w ubieglym roku. Nie wytrzymałam i kupiłam. Wsadziłam na miejsce poprzedniej ale teraz przeczytałam chyba wszytkie artykuły o sadzeniu i pielęgnacji magnolii. A tak dziabąg już kwitnie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Zana 10:35, 20 kwi 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ojej, to przykre że ta ubiegłoroczna padła. Taka była ładna. Fajnie, że masz już nową, piękny kwiat! No to masz szczęście, że udało Ci się ostatnią sztukę dorwać i to z kwiatem.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
anbu 11:00, 20 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Śliczna
____________________
Ania Ogród Ani :)
inka74 18:01, 25 kwi 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Niedziela upłynęła pod znakiem zmian na rabatach i głównie ratowaniem trawnika. Po opryskach już trzeci raz wyrywam mniszka. Podejrzewam że z 1000 sztuk usunęłam. To ostatnia partia. Teraz wygrabianie mchu który padł ( cudowny preparat ten nawóz 48 godzinny) i pójdzie dosiewka. Zobaczymy czy się uda. Nawet już sąsiad na moje nękanie skosił swoje mniszkowisko. A tyle tego wyralam.

Teraz trawnik w dziurach.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:11, 25 kwi 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
A z przyjemniejszych rzeczy -tulipany szaleją

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:18, 25 kwi 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Te okazały się największym pozytywnym zaskoczeniem. Odmiana nazywa sie Doll's Minuet.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:27, 25 kwi 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Druga absolutnie piękna odmiana to Exotic Emperor. Wysoka, podwójna z pofałdowanymi płatkami i zielonymi zewnętrznymi częściami płatków. Połączyłem je z czerwonymi Roccoco ale mają rożne czasy kwitnienia. Te już są w pełni rozwinięte a Roccoco jeszcze w mocnych pąkach. Dwa tygodnie różnicy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies