Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Kasya 17:16, 29 mar 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41955
No czyli klonik scietolistny
Ładniutki będzie
Zmieści mi się ?


inka74 napisał(a)
Gosia - znalazłam wniosek rejestracyjny - pisze się go Volcano
https://www.freepatentsonline.com/PP32542.html

Nowa odmiana została odkryta w czerwcu 2009 roku jako sadzonka, która powstała z nasion posadzonych z otwartego zapylenia nienazwanej i nieopatentowanej zastrzeżonej rośliny Acer truncatum z programu hodowlanego Twórcy w Wołominie. Rodzic płci męskiej nieznany.

Bezpłciowa rozmnażanie nowej odmiany zostało po raz pierwszy przeprowadzone przez zaszczepienie na podkładce Acer truncatum w czerwcu 2014 r. Rozmnażanie bezpłciowe przez szczepienie wykazało, że cechy nowej odmiany są stabilne i są zgodne z typem po kolei pokolenia.


Następujące cechy były wielokrotnie obserwowane i reprezentują cechy nowej odmiany. Połączenie tych cech wyróżnia „Volcano” jako nową i wyjątkową odmianę Acer.

1. „Wulkan” wykazuje zwarty pokrój, osiągający około 3 m wysokości.
2. „Wulkan” ma kształt rośliny od szerokiego, odwrotnie jajowate do zaokrąglonego.
3. „Wulkan” przedstawia młode liście o czerwonawo-różowym kolorze z żółtymi żyłkami.
4. „Wulkan” wykazuje dojrzałe ulistnienie, które stopniowo zmienia kolor na żółto-zielony.

„Volcano” można porównać do odmian Acer „Aureum” (nieopatentowanych) i „Munn001” (patent USA nr 16,718). „Aureum” jest podobny do „Volcano” pod względem kształtu liści i ma kolorowe liście. „Aureum” różni się od „Volcano” znacznie silniejszym pokrojem roślin, młodymi liśćmi w kolorze fioletowoczerwonym i dojrzałymi liśćmi w kolorze żółtym. „Munn001” jest podobny do „Volcano” pod względem zwartego pokroju roślin. „Munn001” różni się od „wulkanu” tym, że ma liście z większą liczbą płatków, młodymi liśćmi w kolorze czerwonym i dojrzałymi liśćmi w kolorze żółtym.
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 17:42, 29 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
galgAsia napisał(a)
Oj, Iwona, jakie zakupy ładne
Aż zazdrość skręca Tfu, tfu, niech rosną, paskudy jedne

Ja w tym roku biję się po łapach i nic nie kupuję, bo muszę ogarnąć przestrzeń. Rewolucji cd.
ładne tylko pogoda nie rozpieszcza. Zimno i mokro. Cały dzień pada. W pracy mnie jeszcze dobili. Nienawidzę pracować z ludźmi, którzy nie wiedzą czego chcą. I jednego dnia mają taką wizję a drugiego zupełnie inną. I jeszcze wpierają że nie tak powiedzieli i zupełnie co innego mieli na myśli.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:45, 29 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiek33 napisał(a)
Zastrzeliłaś mnie tym wnioskiem.

Najbardziej podoba mi się - Rodzic płci męskiej nieznany


Klon zdecydowanie wart grzechu, byle zimował
No nie tylko w świecie zwierzęcym takie przypadki się zdarzają. Dlatego wzięłam 2 sztuki. Jeden do ziemi a drugi do donicy, na wszelki wypadek
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:46, 29 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
popcorn napisał(a)
Klonikowe zakupy zacne. I plny szeroko zakrojone
Fajnie! Będzie się działo!
Mam tydzień urlopu niedługo chcę ogród ogarnąć. I nic nie zmieinam tfu tfu nie mam siły
ja właśnie dojrzałam do wzięcia 3 dni wolnego...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:48, 29 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
SlonecznyOgrod napisał(a)
Inka, zakupy nowe poczyniłaś, a te kloniki gdzie posadzisz? Twój ogród jest na prawdę z gumy, mówisz że już nic nie zmieścisz ale jednak ...
(Nie znalazłam w necie tego klonika)
klonika nie znajdziesz bo go nie ma. Patent jest na szkółkę tu lokalną. Z gumy ogród niestety nie jest
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:50, 29 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasya napisał(a)
No czyli klonik scietolistny
Ładniutki będzie
Zmieści mi się ?
on przez 2 lata jak go obserwowałam nie miał większej korony jak metr. Raczej 60 cm. Był cięty. Bardzo dobrze to znosił.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 18:19, 29 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Nie wiem czy mój Orange Dream ma werticiliozę czy może to uszkodzenia po zimie. Na gałązkach są normalne pąki liściowe. Żywe. Po zdrapaniu mam normalnie twardy pień, tak jakby warstwa wierzchnia była tylko uszkodzona... Nic nie jest suche. Nie wiem czy czekać czy wycinać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 18:28, 29 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Przeszłam się po ogrodzie. Ciemierniki głównie w pąkach. Irysy tylko kwitną. Krokusy zamknięte lub w bałaganie.
Kilka fotek z deszczowego dnia
Mini iryskowo


I te większe
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 18:31, 29 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035


Krokusy i obsypana pąkami magnolia
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kokesz 18:41, 29 mar 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Śliczne

Muszę zapolować na takie kolory irysków
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies