Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 20:16, 28 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
2 następne rabaty zrobione. Tak prawie na tip top. Łącznie z miksami, tymi zapisanymi z jesieni. Zostało jeszcze jakieś 7 rabat? Kurczę, zależy jak je liczyć ale coś koło tego. Zmachałam się. Ale wszystko pocięte, obczyszczone, nawiezione obornikiem i mączką bazaltową. Kory nie mam. Nie wiem czy kupować. Jednak lubię jak jest wysypane. Mniej paruje. Mniej roboty. Chyba wysypię te rabaty, na których wiem, że nie będzie miksów.

Posprawdzałam trochę roślin. Ambrowiec Gumball żyje ale prawie wszystkie gałązki miał do przycięcia. Podmarzły. Grube są zielone, żywe. Parocja raczej żywa. Gałązki elastyczne i mokre. Zawsze się z trawami zastanawiam czy to odbije ale kępy mocno się trzymają. Stipy dostały dużo suchego ale zielone też już widać. Ogólnie dramatu nie ma. Pewnie jeszcze kilka roślinek pożegnam. Część róż będzie startowała od naprawdę niskiego cięcia ale no cóż. Bywa i tak.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:24, 28 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasya napisał(a)
Jej... ale zakupy
Co ram jeszcze jest
I ciemiernikow ile ! Gdzie ty przyszłoroczne posadzisz ?
jest klonik Vulcano 2 sztuki. W końcu udało się go zakupić po 2 latach )) hortensja strong Anabelle na front. Trzmielina na obwódkę. Cisy w ilości hurtowej i ciemierniki. Do tego kupiłam do donic jaskry, białe niezapominajki i bratki. W domu mam jeszcze rozsadzone dalie, łubiny, przegorzan ritro i orliki z kłączy. Zobaczę czy coś z tego wyjdzie. W poprzednich latach słabo było z kłączami i ich żywotnością.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:25, 28 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
sarenka napisał(a)

No właśnie na stronie u K.widze. ładne sadzonki pokazałaś to myślę że mogę i online zamówić bo mało już ich mają
te co zostały to już mniejsze sztuki. Przebrałam je mocno
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:26, 28 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Johanka77 napisał(a)


Fajne te Anki.
Chyba poszukam.
Nie wiem gdzie posadzę, ale poszukam
musisz jakąś rabatę zapodać nową trawnika masz sporo
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Agatorek 22:55, 28 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
inka74 napisał(a)
jest klonik Vulcano 2 sztuki. W końcu udało się go zakupić po 2 latach )) hortensja strong Anabelle na front. Trzmielina na obwódkę. Cisy w ilości hurtowej i ciemierniki. Do tego kupiłam do donic jaskry, białe niezapominajki i bratki. W domu mam jeszcze rozsadzone dalie, łubiny, przegorzan ritro i orliki z kłączy. Zobaczę czy coś z tego wyjdzie. W poprzednich latach słabo było z kłączami i ich żywotnością.


No to poszalałaś zakupowo . Od razu nastrój się poprawia, nie? .
Teraz tylko to posadzić
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
inka74 23:01, 28 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Trochę tak . Ale dziś zrobiłam zaledwie połowę z tego co zaplanowałam. Ja podziwiam osoby z większymi ogrodami. Nie wiem czy bym dała radę ogarniać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Johanka77 23:14, 28 mar 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
inka74 napisał(a)
musisz jakąś rabatę zapodać nową trawnika masz sporo


hehehe
trawnik nie jest mój
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Gosiek33 07:11, 29 mar 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Wiosna i tyle nowych roślin, gdzie to wszystko posadzisz? Takie jazdy po szkółkach bardzo motywujące
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
April 07:45, 29 mar 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10205
Mało zrobiłaś? A co ja mam powiedzieć gdy tylko grabiłam igły przez cztery godziny w niedzielę? Masakara jakaś. Ale i tak jestem szczęśliwa.

Nie jedziesz przypadkiem dziś do szkółki? Nie zabrakło ci czegoś?
Tak mnie męczy ten czerwony klonik.....
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 08:04, 29 mar 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
April napisał(a)


To jakaś autorska odmiana szkółki. Musisz podpytać Inkę, ona rozmawiała z właścicielem i ona mi podsunęła pod nos ten kąsek




Pytałam Aprilka o nowego klona, u Ciebie czytam:


inka74 napisał(a)
jest klonik Vulcano 2 sztuki. W końcu udało się go zakupić po 2 latach ))




możesz coś więcej napisać o tej nowości?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies