Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

mrokasia 09:41, 30 mar 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
Biedny klonik, mam nadzieję, że to tylko uszkodzenia powierzchowne po zimie i szybko się zregeneruje. Ja bym obserwowała albo tak jak Jolanka radzi - ucięła jedną gałązkę i sprawdziła przekrój.

Ładnie Ci idzie to sprzątanie .
A iryski cudne! Kupiłam sobie kiedyś takie błękitne ale nornica mi w zimie wrąbała i z kilkunastu sztuk zobaczyłam 1 kwiatek...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 10:41, 30 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
zoja napisał(a)
pieknie masz ciemierniki i iryski robia teraz fajna wiosenna robote
Czekam na Twoje tulipany

Jak ostatnio bywalam tu czesto i na bierzaco to dopiero ukladalas te plyty z kostka efekt koncowy jest rewelacyjny - brawo!
Pozdrawiam!
Jest ogólnie OK, to co jest już cieszy a nie wiecznie denerwuje Bardzo dużo pomogło poprawienie kształtów rabat i takie nawiązanie jednego do drugiego. Już nie są osobnymi bytami
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:52, 30 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
mrokasia napisał(a)
Biedny klonik, mam nadzieję, że to tylko uszkodzenia powierzchowne po zimie i szybko się zregeneruje. Ja bym obserwowała albo tak jak Jolanka radzi - ucięła jedną gałązkę i sprawdziła przekrój.

Ładnie Ci idzie to sprzątanie .
A iryski cudne! Kupiłam sobie kiedyś takie błękitne ale nornica mi w zimie wrąbała i z kilkunastu sztuk zobaczyłam 1 kwiatek...
klonik to ten co był obok ławki na tyłach. trochę go szkoda, na razie poobserwuję. Pozostałe klony nie mają takich fanaberii. Boję się, że jeżeli to jedna grzyb to żeby się nie przeniósł na inne rośliny/klony.
Ze sprzątaniem i zmianami to mam wrażenie, ze w czarnej d..pie jestem. Końca nie widzę. Najśmieszniejsze jest to, że posypałam obornikiem, popadało i teraz zapaszek unosi się znaczący nad rabatami. eM wyszedł na dwór i zaraz do domu wrócił. Kupiłam więc korę i muszę przysypać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
SlonecznyOgrod 10:52, 30 mar 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Iryski piękne, mi z nimi coś nie wyszło

Widzę, że masz tego oczara Diane myślałam nad nim i nad Ametysth, ale coś nie mam zapału na zakupy...

Jak tam urlop odpoczywasz, pracujesz w ogrodzie ?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Margerytka40 11:41, 30 mar 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
inka74 napisał(a)
klonik to ten co był obok ławki na tyłach. trochę go szkoda, na razie poobserwuję. Pozostałe klony nie mają takich fanaberii. Boję się, że jeżeli to jedna grzyb to żeby się nie przeniósł na inne rośliny/klony.
Ze sprzątaniem i zmianami to mam wrażenie, ze w czarnej d..pie jestem. Końca nie widzę. Najśmieszniejsze jest to, że posypałam obornikiem, popadało i teraz zapaszek unosi się znaczący nad rabatami. eM wyszedł na dwór i zaraz do domu wrócił. Kupiłam więc korę i muszę przysypać.


Też wczoraj rozkładałam obornik. Śliczne iryski te fioletki. Muszę jeszcze takich dosadzić. Irysy, krokusy, ciemierniki sprawiają teraz wiele radości
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
inka74 11:42, 30 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Darcia, niestety urlopu brak. Dianę polecam. Piękne ma te frędzle i duże
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:51, 30 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Margerytka40 napisał(a)


Też wczoraj rozkładałam obornik. Śliczne iryski te fioletki. Muszę jeszcze takich dosadzić. Irysy, krokusy, ciemierniki sprawiają teraz wiele radości
oj tak. Spragnieni jesteśmy kwiatów to wszystko cieszy podwójnie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Joann 12:00, 30 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2091
inka74 napisał(a)
rozumiem, że zdecydowałaś się zostać na O dziewczyny cię nie wystraszyły łatwego ogrodu nie masz do aranżacji. A podjęłaś decyzję co do Nigr z donicy?


Jakoś się ogarnęłam, ale wstrząs był Co do Nigr, to ja jak tonący brzytwy trzymam się, aprobaty to może za dużo powiedziane, ale - nieodrzucenia faktu posadzenia Nigr w donicy przez panią Danusię. To mnie trzyma przy tej decyzji, a czas pokaże jak Nigry będą się sprawować, bo właściwie też nie wiadomo, na jakim pniu były szczepione. A_gawa pisała, że każdy musi swoją ogrodowiskową ścieżkę przejść, w tym jednym wypadku zaryzykuję. Najwyżej będę wyrywać z korzeniami
____________________
Joanna Ogród długi
inka74 14:12, 30 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Najwyżej ci po prostu padną w tej donicy. Ja to bym chyba jakąś pergolę tam przy tarasie dała. A w donicy pnącze posadziła
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Joann 14:16, 30 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2091
inka74 napisał(a)
Najwyżej ci po prostu padną w tej donicy. Ja to bym chyba jakąś pergolę tam przy tarasie dała. A w donicy pnącze posadziła


Oj, to mała strata chyba Czytam, że tu nie należy się zbytnio do roślinek przywiązywać, bo w razie co będzie miejsce na nowe

edit: Ja powiem Ci, że mam taki mętlik w głowie, tylko tak podczytuję, że to na początku całkiem normalne jest Ta pergola jest do przemyślenia, na razie pomaluję dom, wstawię balustradę, żeby sąsiad nie stwierdził, że bardziej niż na barierkach na balkonie zależy mi, żeby zasłonić się od niego Z sąsiadem też trzeba w zgodzie żyć Z czasem, jak rośliny podrosną, coś będę myśleć.
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies