Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zielonej AniaK

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zielonej AniaK

Anna_ogrodni... 17:50, 16 lip 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Bogus dziękuje za odwiedziny proszę o spojrzenie na moja sosnę
Jak wcześniej pisałam aby ja "upiększyć" chociaż i tak była ładna wiosną obcięłam jej młode przyrosty i teraz zaczynają jej żółknąc igły wyglada to tak:

____________________
Ania ogrod zielonej aniak
AnnaCh 19:57, 16 lip 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ania, ja też dziś w deszczu, upaprana w błocie przesadzałam roślinki, bo to dobra pora. Pada, nie ma słońca, mam nadzieję, że się przyjmą
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Anna_ogrodni... 20:40, 16 lip 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Witam Aniu
milo słyszeć ze nie pracowałam sama w deszczu myślę ze naszym przesadzanym roślinkom taka pogoda bardzo pasuje
pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
boguslaw_r_ 11:01, 19 lip 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Witaj,
szczepionych w zasadzie się nie obcina, one są szczepione w takiej a nie innej formie, mają być właśnie takie.
Ja czasami podcinam ale nie tak dużo,
podlewaj daj trochę nawozu i czekaj powinna wrócić do kuli. pozdrawiam.

____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
ewelaa74 14:24, 19 lip 2016


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
Nieźle przycięłaś to coś iglaste
Hortensja pięknie kwitnie!
Całkiem niezły busz Ci wyszedł
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
Anna_ogrodni... 21:25, 21 lip 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Bogus szkoda ze przynaglam moją sosnę wiesz nie wiedziałam ze szczepionych się nie przycina ale jestem dobrej myśli zrobię tak jak mi poradziłeś nawóz i podlewanie A jeszcze powiedz jaki nawóz będzie dla mojej sosny odpowiedni?
Pozdrawiam
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Anna_ogrodni... 21:32, 21 lip 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Ewelina tez podobnie do Ciebie ciągle nad czymś pracuje a Ogrodowisko mi w tym pomaga bo człowiek coś więcej przeczyta zobaczy i ma jaśniejsze i odważniejsze spojrzenie czego efekty widać ciachu rachu i z olbrzymich jałowców mam zgrabne drzewka
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
ewelaa74 10:47, 22 lip 2016


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Ewelina tez podobnie do Ciebie ciągle nad czymś pracuje a Ogrodowisko mi w tym pomaga bo człowiek coś więcej przeczyta zobaczy i ma jaśniejsze i odważniejsze spojrzenie czego efekty widać ciachu rachu i z olbrzymich jałowców mam zgrabne drzewka
Pozdrawiam serdecznie


Chyba mnie zainspirowałaś z tymi jałowcami. Też mam 3 sztuki, które posadziłam dawno temu na szambie. Nic tam nie chciało rosnąć a teraz się zastanawiam-może faktycznie jakiegoś "bonsaia" wyrzeźbić?

____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
boguslaw_r_ 15:09, 22 lip 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Witaj
czasami jest tak że szczepione wracają do dawnego kształtu należy je wtedy przycinać lub kiedy kształt nam nie odpowiada, ale należy robić to etapami i dość ostrożnie by nie zakłócić szczepu,
Twoje podciąłbym jeszcze od góry aby zaokrąglić formę kulistą ale nie spiesz się , pozdrawiam.

nawóz do iglaków w każdym ogrodniczym.

____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Kindzia 10:33, 23 lip 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Ja bym jednak tę sosenkę podejrzewała o jakiegoś szkodnika...obejrzałaś ją dokładnie?
Swoje szczepione sosenki cięłam wiosną i zielone jak dotąd...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies