Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zmyślony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zmyślony

myszorek 12:18, 15 maj 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
aaa i moje zabójcze świerki, można śmiało teraz położyć się na podłodze i katulkać
____________________
ogród zmyślony
myszorek 12:53, 15 maj 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
przód domu dużo łatwiej robi się w paincie.Taki jest zamysł
Kiedyś znalazłam zdjęcia berberysu formowanego w kule, teraz patrząc na "ogrodowy salon" zainspirowałam się do zrobienia kawałka formowanego czerwonego zywopłotu
Na wjeździe 3 jalowce blue arrow sadzone w luźnym trójkącie, dwie kulki z berberysu i miskant dla uzupełnienia i rozjaśnienia. dalej przy płocie żywopłot-tu zastanawiam się nad cytryńcem i nad grabem-tylko do grabu trzeba mieć dostęp z dwóch stron do formowania(chyba)
W linii prostopadłej dwa jarząby mączne obtoczone kwadratem z bukszpanu.W środku kwadratu kwiaty sezonowe tulipany, ostróżki, irysy-do obmyślenia.
Na rabacie pod domem wysunięty do przodu berberys w zywopłocie, a po prawej stronie schowane pod okapem 3 kule na pniu podsadzone jasnozieloną bylinką w stylu żurawka lub tiarella.Co Wy na to? Nie pogryzie się to ze skalniakiem?


____________________
ogród zmyślony
Michael 12:59, 15 maj 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Całkiem sympatyczna ta wizja nie powiem.... na moje oko przy jałowcach dałbym coś jaśniejsze berberysy...
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
myszorek 13:19, 15 maj 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
jałowce same w sobie dość jasne i opalizujące, ciepłoty nada chyba miskant zebrinus. Berberys jeszcze nie wiem, który wezmę, musi być taki co się da z niego dużą kulę uformować i to szybko. Nie wiem jak sie do tego zabrać.Musze jeszcze poczytać. Moze duża kulka będzie np ciemniejsza i wtedy dwie małe jaśniejsze czerwone z zółtą obwódką-np admiration-rosną u mnie na sasiedniej rabacie
____________________
ogród zmyślony
Michael 13:45, 15 maj 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112


a może takie coś ...

Jałowiec 3x
Berberys 2x kulki różnej wielkości
Zebrinus 1x
Trzmielina 2x
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
zbigniew_gazda 14:31, 15 maj 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11162
Nie powiem powyższe zestawienie bardzo mi się podoba . Magda ale za co czerwona kartka ? Nie kopnąłem Cię w kostkę na polu bramkowym . A z ugoru żartuję bo to już nie ugór ale robi się piękny ogród. Za żywopłot czerwony dostajesz 2 piwa !!! Pasuje do wszystkiego .
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
myszorek 14:34, 15 maj 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
no, cuś jakby własnie takiego, ta trzmielina zółta, albo zurawka na krawędz rabaty się nada
Dzięki
Teraz trzeba zrobić polowanie na rośliny-bukszpan przyjeżdza początkiem tygodnia.Trzeba będzie zedrzec ze 4 metry trawnika razem z siatką na krety i wykopać wielkie rowy na jarząbki, a pod spodem wyjątkowo dużo kamienia.Pewnie z godzinę na jeden dół trzeba liczyć+ zdarcie trawy z godzinę+nasady,brrrrr.I to wszystko na jednej małej rabatce się zejdzie.
Szukam po sieci czegoś szczepionego na patyku PA ze 120cm, kulka do pólcienia i nie mogę znaleźć.Gdzie się kupuje te wszystkie cisy, cyprysiki, thujki i trzemieliny pienne?
____________________
ogród zmyślony
myszorek 14:38, 15 maj 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
zbigniew_gazda napisał(a)
Nie powiem powyższe zestawienie bardzo mi się podoba . Magda ale za co czerwona kartka ? Nie kopnąłem Cię w kostkę na polu bramkowym . A z ugoru żartuję bo to już nie ugór ale robi się piękny ogród. Za żywopłot czerwony dostajesz 2 piwa !!! Pasuje do wszystkiego .

Tak on fajny jest jak sie patrzy-gorzej jak go trzeba podformować i wyzbierać kłujące gałązki z ziemi, no ale czego sie nie robi dla piwa.Najwyżej będę się znieczulać przed cięciem
____________________
ogród zmyślony
greglis 08:58, 17 maj 2011


Dołączył: 02 maj 2011
Posty: 542
Madzia, zupelnie nie znam sie na roslinach , moge jedynie podpowiedziec kompozycyjnie, Kolo domu bardzo mi sie podoba, natomiast te kompzycję z przodu chyba bardziej bym rozbudowala po prawej stronie i przeciągnęla nizszymi roslinami ale w sposób bardziej wydluzony i poprowadziłabym lekko po łuku jak idzie podjazd. Ale to tak teoretyzuję
____________________
To będzie zaczarowany ogród
myszorek 09:16, 17 maj 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
dobrze teoretyzujesz.Również w moim odczuciu prawa strona podjazdu musi być mocniej wyeksponowana i trochę przenieść wagę dla równowagi w stronę skalniaka. Jeszcze się za to nie zabrałam tak dogłebnie, ale łuk podjazdu z pewnością będzie pociągnięty przodem żurawką ciemną, a bardziej w stronę płotu coś wysokiego i gęstego.Tu zależy mi na szybszym wzroście niż na samym sklaniaku.Jednorodne nasadzenia-kilka sztuk czegoś wysokiego i nie za szerokiego.Tylko jak to zrobić, zeby było trochę formalnie, a trochę nieformalnie i żeby to wszystko pasowało do siebie.Jej jakie to trudne
____________________
ogród zmyślony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies